Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
MediaExpert Mława Praca Doradca Klienta

Trwają policyjne działania „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”


Dziś od rana, na terenie całego kraju trwają wzmożone działania prewencyjne NURD. Celem działań jest ograniczanie zdarzeń drogowych z udziałem tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego, czyli pieszych i rowerzystów. Przy okazji działań, dziś rano patrol ruchu drogowego spotkał się z najmłodszymi mieszkańcami powiatu. pięciolatki ze Szkoły Podstawowej w Lipowcu Kościelnym uczyły się zasad przechodzenia przez jezdnię – na przejściu w Mławie.

Słoneczne ogrody Mława

Przez cały dzień, pod szczególnym policyjnym nadzorem będą przejścia dla pieszych – szczególnie te, gdzie dochodziło już do zdarzeń drogowych. W ramach akcji policjanci współpracują także z operatorami monitoringu miejskiego. Partole drogówki zwracają szczególną uwagę na zachowanie kierujących względem pieszych. Wzmożone kontrole prowadzone są między innymi w rejonach pasaży handlowych, szkół, przystanków autobusowych – a więc wszędzie tam gdzie odbywa się nasilony  ruch pieszych.

Przy okazji działań, policjanci ruchu drogowego spotkali się także z najmłodszymi mieszkańcami powiatu. Grupa 5- latków ze szkoły w Lipowcu Kościelnym, która przyjechała dziś do Mławy, mogła uczyć się w praktyce  zasad bezpieczeństwa i przepisów ruchu drogowego na prawdziwym  przejściu dla pieszych. Była to też lekcja dla dorosłych, którzy obserwowali maluchy w akcji. Wielu dorosłych bowiem lekceważy bezpieczne zachowanie na przejściu dla pieszych. pięciolatki dawały zatem dobry przykład a przy tym były widoczne z daleka – dzięki elementom odblaskowym, które sprytne maluchy  noszą na co dzień.

Działania prewencyjne policji potrwają do końca dnia.

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500