Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Trwają policyjne działania „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”


Dziś od rana, na terenie całego kraju trwają wzmożone działania prewencyjne NURD. Celem działań jest ograniczanie zdarzeń drogowych z udziałem tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego, czyli pieszych i rowerzystów. Przy okazji działań, dziś rano patrol ruchu drogowego spotkał się z najmłodszymi mieszkańcami powiatu. pięciolatki ze Szkoły Podstawowej w Lipowcu Kościelnym uczyły się zasad przechodzenia przez jezdnię – na przejściu w Mławie.

KSP Mława nabór

Przez cały dzień, pod szczególnym policyjnym nadzorem będą przejścia dla pieszych – szczególnie te, gdzie dochodziło już do zdarzeń drogowych. W ramach akcji policjanci współpracują także z operatorami monitoringu miejskiego. Partole drogówki zwracają szczególną uwagę na zachowanie kierujących względem pieszych. Wzmożone kontrole prowadzone są między innymi w rejonach pasaży handlowych, szkół, przystanków autobusowych – a więc wszędzie tam gdzie odbywa się nasilony  ruch pieszych.

Przy okazji działań, policjanci ruchu drogowego spotkali się także z najmłodszymi mieszkańcami powiatu. Grupa 5- latków ze szkoły w Lipowcu Kościelnym, która przyjechała dziś do Mławy, mogła uczyć się w praktyce  zasad bezpieczeństwa i przepisów ruchu drogowego na prawdziwym  przejściu dla pieszych. Była to też lekcja dla dorosłych, którzy obserwowali maluchy w akcji. Wielu dorosłych bowiem lekceważy bezpieczne zachowanie na przejściu dla pieszych. pięciolatki dawały zatem dobry przykład a przy tym były widoczne z daleka – dzięki elementom odblaskowym, które sprytne maluchy  noszą na co dzień.

Działania prewencyjne policji potrwają do końca dnia.

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz