Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Sztuka przez wielkie „S”. Wystawa Marii Kuczary „Moje Światy Niemożliwe”


Od soboty 4 marca w Galerii Foyer Miejskiego Domu Kultury w Mławie oglądać można grafiki krakowskiej fotograficzki Marii Kuczary. Wernisaż tej wystawy stanowił jakby dopełnienie poprzedzającego go bezpośrednio wieczoru autorskiego Marka Lisińskiego, którego tomik poezji ilustrowała właśnie Maria Kuczara.

KSP Mława nabór

– To co widzicie tutaj, to wydawałoby się czysty surrealizm, a jednak to jest tak namacalne i dotkliwe. To sztuka przez wielkie „S” – mówił o prezentowanych na wystawie grafikach Jarosław Trześniewski – Kwiecień.

Sama autorka o swoich pracach wypowiada się dość powściągliwie, zachęca raczej do ich oglądania i uruchomienia świata wyobraźni.

– To jest świat mojej wyobraźni. Mam takie motto a propos tego co robię: „Ze skorupek codzienności sklejam moje Światy Niemożliwe”.  Ze zdjęć, które robię codziennie na ulicy, czy gdzieś tam, kreuje mi się gdzieś tam pod czaszką  jakiś świat. Niektóre zdjęcia nie nadają się do pokazania, są za straszne, niektóre są za kiczowate, różnie to bywa z powstawaniem tych rzeczy. Można sobie wyobrazić wszystkie nastroje jakie człowiek ma, one się odbijają w tych grafikach – mówi Maria Kuczara.

Autorka prezentowanych na wystawie prac fotografią i grafiką komputerową zajmuje się od 11 lat. Swoją przygodę z fotografia zaczęła dość późno, bo w wieku 50 lat. Jest samoukiem, wszystkiego od podstaw uczyła się sama, włącznie z programami do grafiki 3D. Brała udział w kilku wystawach zbiorowych, między innymi w Warszawie, Łodzi, Poznaniu, Opolu, Brzegu, Siedlcach i Krakowie oraz indywidualnych w Chorzowie, Kaliszu i Drezdenku. Ilustruje również tomiki poezji. I tu może pochwalić się całkiem sporym dorobkiem, m.in. ilustrowała tomiki Ewy Włodarskiej, Łucji Dudzińskiej, Krzysztofa Micha, Jerzego Hajdugi,  Ewy Pietrzak i Aleksandry Starosteckiej.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

2 - liczba komentarzy w artykule "Sztuka przez wielkie „S”. Wystawa Marii Kuczary „Moje Światy Niemożliwe”"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
D.S.
Gość

Gratulacje!

Danuta Gastołek
Gość

Byłam, widziałam, niesamowite prace! Zrobiły na mnie ogromne wrażenie. Mario, Jesteś Wielkim Stwórcą 🙂

wpDiscuz