Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Sztuka przez wielkie „S”. Wystawa Marii Kuczary „Moje Światy Niemożliwe”


Od soboty 4 marca w Galerii Foyer Miejskiego Domu Kultury w Mławie oglądać można grafiki krakowskiej fotograficzki Marii Kuczary. Wernisaż tej wystawy stanowił jakby dopełnienie poprzedzającego go bezpośrednio wieczoru autorskiego Marka Lisińskiego, którego tomik poezji ilustrowała właśnie Maria Kuczara.


– To co widzicie tutaj, to wydawałoby się czysty surrealizm, a jednak to jest tak namacalne i dotkliwe. To sztuka przez wielkie „S” – mówił o prezentowanych na wystawie grafikach Jarosław Trześniewski – Kwiecień.

Sama autorka o swoich pracach wypowiada się dość powściągliwie, zachęca raczej do ich oglądania i uruchomienia świata wyobraźni.

– To jest świat mojej wyobraźni. Mam takie motto a propos tego co robię: „Ze skorupek codzienności sklejam moje Światy Niemożliwe”.  Ze zdjęć, które robię codziennie na ulicy, czy gdzieś tam, kreuje mi się gdzieś tam pod czaszką  jakiś świat. Niektóre zdjęcia nie nadają się do pokazania, są za straszne, niektóre są za kiczowate, różnie to bywa z powstawaniem tych rzeczy. Można sobie wyobrazić wszystkie nastroje jakie człowiek ma, one się odbijają w tych grafikach – mówi Maria Kuczara.

Autorka prezentowanych na wystawie prac fotografią i grafiką komputerową zajmuje się od 11 lat. Swoją przygodę z fotografia zaczęła dość późno, bo w wieku 50 lat. Jest samoukiem, wszystkiego od podstaw uczyła się sama, włącznie z programami do grafiki 3D. Brała udział w kilku wystawach zbiorowych, między innymi w Warszawie, Łodzi, Poznaniu, Opolu, Brzegu, Siedlcach i Krakowie oraz indywidualnych w Chorzowie, Kaliszu i Drezdenku. Ilustruje również tomiki poezji. I tu może pochwalić się całkiem sporym dorobkiem, m.in. ilustrowała tomiki Ewy Włodarskiej, Łucji Dudzińskiej, Krzysztofa Micha, Jerzego Hajdugi,  Ewy Pietrzak i Aleksandry Starosteckiej.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
D.S.
D.S.
4 lata temu

Gratulacje!

Danuta Gastołek
Danuta Gastołek
4 lata temu

Byłam, widziałam, niesamowite prace! Zrobiły na mnie ogromne wrażenie. Mario, Jesteś Wielkim Stwórcą 🙂

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x