Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
meblolux

Wystawa „Historia Polskiej Siatkówki”. Obejrzyj koniecznie


W mławskim muzeum kolejna unikatowa wystawa, budząca ciekawość nie tylko tych najbardziej zakochanych w siatkówce  fanów tego sportu. Medale, koszulki, puchary – w tym te najcenniejsze – za mistrzostwo świata z 1974 roku w Meksyku i 2014 roku w Polsce, piłki z autografami mistrzów, dyplomy, proporczyki z okresu najchlubniejszych kart polskiej siatkówki. Wystawa ma też swój mławski akcent, pochodzący ze zbiorów rodziny Szlagor.

Wystawa jest dostępna dla zwiedzających do 4 maja, ale tylko 4 marca, w dniu jej otwarcia mławianie mieli okazję stanąć oko w oko z wieloma gwiazdami polskiej siatkówki, a nawet szerzej – polskiego sportu, którzy na tę uroczystość przybyli.

Gości w sposób szczególny witali organizatorzy: dyrektor MZZ Leszek Arent i Grzegorz Szewczyk założyciel Muzeum Volley Bajka, którego zbiory są prezentowane w Mławie.

Wśród tych znamienitych gości znaleźli się między innymi hr. Juliusz Karski nestor polskiej siatkówki – reprezentant kadry narodowej,  zawodnicy, trenerzy i działacze: Ryszard Bosek, Zbigniew Lubiejewski, Ireneusz Nalazek, Maciej Dobrowolski, Leszek Urbanowicz, Ireneusz Kłos, Paweł Papke, Grzegorz i Robert Kucińscy, Grzegorz Skrzecz, Zygmunt Chajzer, Waldemar Wspaniały, Mirosław Przedpełski i Artur Popko.

Jako impreza towarzysząca otwarciu wystawy, gwiazdy polskiej siatkówki rozegrały na parkiecie hali sportowej w I Liceum Ogólnokształcącym w Mławie mecz pokazowy z reprezentacją KS „Zawkrze Mława”.

Organizatorami wystawy są Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej w Mławie, Volley Bajka Muzeum Siatkówki w Warszawie, Klub Sportowy „Zawkrze Mława”.

JK

« 1 z 2 »

 

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

1 Komentarz w artykule "Wystawa „Historia Polskiej Siatkówki”. Obejrzyj koniecznie"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
sympatyk sportu
Gość

Wystawa i mecz gwiazd to wyróżnienie dla Mławy. Dzięki Panie Morawski , Kuciński i Kowalewski.

wpDiscuz