Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Wystawa „Historia Polskiej Siatkówki”. Obejrzyj koniecznie


W mławskim muzeum kolejna unikatowa wystawa, budząca ciekawość nie tylko tych najbardziej zakochanych w siatkówce  fanów tego sportu. Medale, koszulki, puchary – w tym te najcenniejsze – za mistrzostwo świata z 1974 roku w Meksyku i 2014 roku w Polsce, piłki z autografami mistrzów, dyplomy, proporczyki z okresu najchlubniejszych kart polskiej siatkówki. Wystawa ma też swój mławski akcent, pochodzący ze zbiorów rodziny Szlagor.


Wystawa jest dostępna dla zwiedzających do 4 maja, ale tylko 4 marca, w dniu jej otwarcia mławianie mieli okazję stanąć oko w oko z wieloma gwiazdami polskiej siatkówki, a nawet szerzej – polskiego sportu, którzy na tę uroczystość przybyli.

Gości w sposób szczególny witali organizatorzy: dyrektor MZZ Leszek Arent i Grzegorz Szewczyk założyciel Muzeum Volley Bajka, którego zbiory są prezentowane w Mławie.

Wśród tych znamienitych gości znaleźli się między innymi hr. Juliusz Karski nestor polskiej siatkówki – reprezentant kadry narodowej,  zawodnicy, trenerzy i działacze: Ryszard Bosek, Zbigniew Lubiejewski, Ireneusz Nalazek, Maciej Dobrowolski, Leszek Urbanowicz, Ireneusz Kłos, Paweł Papke, Grzegorz i Robert Kucińscy, Grzegorz Skrzecz, Zygmunt Chajzer, Waldemar Wspaniały, Mirosław Przedpełski i Artur Popko.

Jako impreza towarzysząca otwarciu wystawy, gwiazdy polskiej siatkówki rozegrały na parkiecie hali sportowej w I Liceum Ogólnokształcącym w Mławie mecz pokazowy z reprezentacją KS „Zawkrze Mława”.

Organizatorami wystawy są Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej w Mławie, Volley Bajka Muzeum Siatkówki w Warszawie, Klub Sportowy „Zawkrze Mława”.

JK

« 1 z 2 »

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
sympatyk sportu
sympatyk sportu
4 lata temu

Wystawa i mecz gwiazd to wyróżnienie dla Mławy. Dzięki Panie Morawski , Kuciński i Kowalewski.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x