Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Inauguracja zajęć Uniwersytetu Trzeciego Wieku w nowej siedzibie


152 studentów rozpoczęło kolejny semestr nauki na mławskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. W piątek 3 marca 2017 r. odbyła się uroczysta inauguracja UTW w nowej siedzibie.


– Lokalizacja Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Miejskim Domu Kultury, w centrum miasta, wpłynie na rozwój tej placówki. Proszę Państwa o zaufanie, kreatywność i zaangażowanie. Zróbmy Uniwersytet na jeszcze wyższym poziomie organizacyjnym, jeśli to możliwe, niż dotychczas – apelował do zgromadzonych w sali Kina Kosmos seniorów burmistrz Sławomir Kowalewski.

Zaznaczył, że zmiana siedziby UTW jest odpowiedzią na oczekiwanie i zapotrzebowanie uczestników zajęć. – Podjęliśmy taką decyzję, ponieważ tworzymy ten uniwersytet wspólnie i Państwa opinia jest dla nas bardzo ważna – powiedział burmistrz.

Na inaugurację UTW w nowej siedzibie przyszło około 200 słuchaczy. Wiązanką kilku utworów powitał gości Artystyczny Zespół Seniorów „Cantare”. – Po takim wstępie nie mają Państwo wątpliwości, że znajdujemy się w placówce kultury. Ja i moi pracownicy jesteśmy szczęśliwi, że od nowego semestru stanie się ona także siedzibą UTW – powiedziała na wstępie Katarzyna Kaszuba, dyrektor MDK.

Leszek Zygner, rektor PWSZ w Ciechanowie, dyrektor Stacji Naukowej im. prof. Stanisława Herbsta oraz kierownik UTW, przypomniał krótko dziewięcioletnią historię uniwersytetu. – Poza cenną ideą UTW, którą udało się nam wdrożyć, chcę zwrócić uwagę na uczestników zajęć. Grupka 40 osób powiększyła się do prawie 180. Daj Boże, żeby nam w Polsce przyrost naturalny tak wzrastał – konkludował Leszek Zygner.

Interesujący wykład inauguracyjny, dotyczący tematyki wspólnoty lokalnej, wygłosił związany z PWSZ w Ciechanowie dr Arkadiusz Meller. Na zakończenie głos zabrał Józef Szlachtun, przewodniczący samorządu słuchaczy UTW. Podziękował burmistrzowi i rektorowi za dotychczasową współpracę w ramach stacji naukowej.

Uniwersytet Trzeciego Wieku ma ciekawą ofertę dla osób o różnych zainteresowaniach. Organizuje kursy informatyki, języków obcych, zajęcia gimnastyczne oraz wykłady i spotkania z ekspertami. Osoby, które chciałyby uczestniczyć w zajęciach UTW mogą kontaktować się z pracownikami MDK, Adrianną Chrzczon oraz Jerzym Grzebskim (tel. 23 654 35 85).

źródło i foto: UMM Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
4 lata temu

Szkoda,że w tekście podziękowań przewodniczącego samorządu UTW za dotychczasową współprace w ramach stacji naukowej zabrakło jej patrona prof.St.Herbsta,którego postaci, dorobkowi naukowemu i działalności należy poświęcić odrębny wykład lub konferencję.Gorąco polecam odsyłając do tekstu Stacja Naukowa im.prof. Stanisława Herbsta z końcem roku będzie zlikwidowana.Pozdrawiam.

Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu

jakie piękne kobiety po wojnie urosły-te ubrane jednakowo

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x