Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Kariera Provident
Logo
Katolicka Szkoła Podstawowa w Mławie

Dąbek. Biblioteka lekarstwem na nudne ferie


Ferie od zajęć szkolnych nie zawsze muszą być nudne! W Gminnej Bibliotece Publicznej w Dąbku zorganizowane zostały zajęcia i warsztaty dla przedszkolaków i dzieci w wieku szkolnym.

Słoneczne ogrody Mława

Zajęcia odbywały się w dniach od 14 do 23 lutego i wzięły w nich udział dzieci z Dąbku i okolic, które spędzały ferie na wsi.

Biblioteczne spotkania rozpoczęły się od zajęć plastycznych i przygotowania walentynek. Kartki dzieci ozdobiły serduszkami i wierszykami, a potem wręczały sobie nawzajem.

Do ciekawych spotkań z pewnością przejdą warsztaty „Powrót do przeszłości” przygotowane i przeprowadzone przez mławskiego miłośnika lokalnej historii i regionalistę Janusza Dębskiego.  Dzieci dowiedziały się m.in. o tym jak kiedyś wykonywane były fotografie, mogły obejrzeć stare aparaty i posłuchać ciekawostek na temat fotografii. Wszyscy mogli też zobaczyć stare adaptery i gramofony oraz znaczki i monety.

Aby dzieci kojarzyły książki nie tylko z podręcznikami i lekturami szkolnymi zorganizowano zajęcia literackie i głośne czytanie ulubionych bajek. Zaproszona babcia, Pani Wanda Frąckiewicz, zaciekawiła młodych słuchaczy opowieściami Braci Grimm i Charles’a Perraulta.

Dzieci mogły również grać w gry planszowe, układać puzzle i grać w różne gdy ruchowe.

Wspólne spędzanie ferii zakończyło przygotowanie strojów karnawałowych z wykorzystaniem różnych materiałów. Bal karnawałowy zbiegł się z Tłustym Czwartkiem, zatem tańce i karaoke osłodziły pyszne pączki.

– Cieszę się, że dzieci chciały spędzić swój wolny czas nie tylko przed komputerem i telewizorem, ale także w bibliotece, między kolorowymi bajkami i książkami – podsumowała spotkania Agnieszka Bednarska, bibliotekarka Filii w Dąbku.

red.

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

3
KOMENTARZE

1500
Seweryn

Bardzo dobra inicjatywa! Pozdrawiam małych uczestników i pomysłodawców 🙂

Raksa

Fajnie, że są jeszcze wśród bibliotekarzy entuzjaści bajek, baśni czy legend. Pamiętam jak właśnie takie książki rozbudzały moją wyobraźnię. Gratuluję bibliotekarce pomysłu i życzę dalszych lat owocnej pracy na rzecz.promocji kultury i czytelnictwa.

Ewik77

Świetnie, popieram takie akcje. Brawa dla Pani Agnieszki i wszystkich zaangażowanych.