Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Społeczna Szkoła Podstawowa Wyspianum Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Alternatywa dla przerw spędzonych z „komórką”


Od niedawna w Gimnazjum nr 2 na przerwach zamiast telefonu można pograć w ustawione na korytarzu piłkarzyki.

KSP Mława nabór

Większość dzisiejszej młodzieży  wybiera bierny odpoczynek. Najczęściej przed telewizorem bądź komputerem, grając do późnych godzin nocnych. Jednak wielogodzinne siedzenie przed ekranem nie należy do najzdrowszych. Często w telewizji słyszymy ile młodych osób jest uzależnionych od komputerów, częściej od Internetu. Młodzież preferuje również długo godzinne rozmowy z rówieśnikami, lecz tu uwaga -przez telefon, najczęściej na serwisach społecznościowych.

Ale w Gimnazjum nr 2  bardziej pożyteczną formą spędzania czasu jest czytanie książek /w naszej przestrzennej czytelni/ może niezbyt popularne, ale jednak takich osób, które  lubią czytać mamy wiele.
Czynny odpoczynek jest zdecydowanie lepszą opcją dla młodzieży. Wielu uczniów korzysta z zajęć sportowych organizowanych przez szkołę / sekcja piłki ręcznej, siatkowej , koszykowej, nożnej oraz pływania.

Ale przerwy w „Dwójce” należą do uczniów. To podczas nich młodzież odkłada telefony komórkowe i staje przy stołach piłkarskich aby rozgrywać mecze. Są mecze między klasowe oraz między dziewczętami i chłopcami. Ten rodzaj spędzania wolnego czasu tak spopularyzował się wśród młodzieży, iż sami robią listę rozgrywek i potrafią podczas przerw zapomnieć o telefonach komórkowych.

To są najpopularniejsze momenty spędzania wolnego czasu wśród młodzieży podczas przerw w Gimnazjum nr 2.

źródło: M.Dziubiński Gimnazjum nr 2

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz