Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Alternatywa dla przerw spędzonych z „komórką”


Od niedawna w Gimnazjum nr 2 na przerwach zamiast telefonu można pograć w ustawione na korytarzu piłkarzyki.


Większość dzisiejszej młodzieży  wybiera bierny odpoczynek. Najczęściej przed telewizorem bądź komputerem, grając do późnych godzin nocnych. Jednak wielogodzinne siedzenie przed ekranem nie należy do najzdrowszych. Często w telewizji słyszymy ile młodych osób jest uzależnionych od komputerów, częściej od Internetu. Młodzież preferuje również długo godzinne rozmowy z rówieśnikami, lecz tu uwaga -przez telefon, najczęściej na serwisach społecznościowych.

Ale w Gimnazjum nr 2  bardziej pożyteczną formą spędzania czasu jest czytanie książek /w naszej przestrzennej czytelni/ może niezbyt popularne, ale jednak takich osób, które  lubią czytać mamy wiele.
Czynny odpoczynek jest zdecydowanie lepszą opcją dla młodzieży. Wielu uczniów korzysta z zajęć sportowych organizowanych przez szkołę / sekcja piłki ręcznej, siatkowej , koszykowej, nożnej oraz pływania.

Ale przerwy w „Dwójce” należą do uczniów. To podczas nich młodzież odkłada telefony komórkowe i staje przy stołach piłkarskich aby rozgrywać mecze. Są mecze między klasowe oraz między dziewczętami i chłopcami. Ten rodzaj spędzania wolnego czasu tak spopularyzował się wśród młodzieży, iż sami robią listę rozgrywek i potrafią podczas przerw zapomnieć o telefonach komórkowych.

To są najpopularniejsze momenty spędzania wolnego czasu wśród młodzieży podczas przerw w Gimnazjum nr 2.

źródło: M.Dziubiński Gimnazjum nr 2

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x