Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Alsen komputery kasy fiskalne Mława
Logo
Katolicka Szkoła Podstawowa w Mławie

Alternatywa dla przerw spędzonych z „komórką”


Od niedawna w Gimnazjum nr 2 na przerwach zamiast telefonu można pograć w ustawione na korytarzu piłkarzyki.

Słoneczne ogrody Mława

Większość dzisiejszej młodzieży  wybiera bierny odpoczynek. Najczęściej przed telewizorem bądź komputerem, grając do późnych godzin nocnych. Jednak wielogodzinne siedzenie przed ekranem nie należy do najzdrowszych. Często w telewizji słyszymy ile młodych osób jest uzależnionych od komputerów, częściej od Internetu. Młodzież preferuje również długo godzinne rozmowy z rówieśnikami, lecz tu uwaga -przez telefon, najczęściej na serwisach społecznościowych.

Ale w Gimnazjum nr 2  bardziej pożyteczną formą spędzania czasu jest czytanie książek /w naszej przestrzennej czytelni/ może niezbyt popularne, ale jednak takich osób, które  lubią czytać mamy wiele.
Czynny odpoczynek jest zdecydowanie lepszą opcją dla młodzieży. Wielu uczniów korzysta z zajęć sportowych organizowanych przez szkołę / sekcja piłki ręcznej, siatkowej , koszykowej, nożnej oraz pływania.

Ale przerwy w „Dwójce” należą do uczniów. To podczas nich młodzież odkłada telefony komórkowe i staje przy stołach piłkarskich aby rozgrywać mecze. Są mecze między klasowe oraz między dziewczętami i chłopcami. Ten rodzaj spędzania wolnego czasu tak spopularyzował się wśród młodzieży, iż sami robią listę rozgrywek i potrafią podczas przerw zapomnieć o telefonach komórkowych.

To są najpopularniejsze momenty spędzania wolnego czasu wśród młodzieży podczas przerw w Gimnazjum nr 2.

źródło: M.Dziubiński Gimnazjum nr 2

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500