Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Drugie miejsce Ingi Piwowarskiej w konkursie akordeonowym w Wiedniu


Inga Piwowarska to już znana i utytułowana w Polsce akordeonistka, absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej w Mławie. Teraz jej talent doceniają jurorzy zagranicznych konkursów akordeonowych, co dobrze wróży jej dalszej karierze.


Występ mławianki Ingi Piwowarskiej na konkursie akordeonowym VAMÖ w Wiedniu w ramach muzycznego projektu 18. Festiwalu Akordeonowego Wiedeń 2017 zakończył się dużym sukcesem. W dniu 26 lutego w Wiedniu, Inga – studentka drugiego roku Akademii Muzycznej w Łodzi (absolwentka PSM w Mławie) wystąpiła w konkursie akordeonowym w kategorii dorosłych. W dwustopniowym konkursie, po eliminacjach Inga przeszła do rundy finałowej, gdzie ostatecznie zdaniem jury zajęła  wysokie drugie miejsce.

Sukces Ingi to nie jedyny polski akcent w ramach 18. Festiwalu Akordeonowego Wiedeń 2017 (http://akkordeonfestival.at/) i konkursu akordeonowego VAMÖ w Wiedniu.( www.vamoe.at ). W dwuetapowym konkursie w kategorii 3, brali udział mławscy akordeoniści (absolwenci PSM w Mławie) zajmując wysokie lokaty:

II miejsce – Inga Piwowarska  studentka drugiego roku Akademii Muzycznej w Łodzi.

V miejsce – Maciej Kacprzak student czwartego roku Akademii Muzycznej w Gdańsku.

red.

Fot. archiwum prywatne

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Cristobal
Cristobal
4 lata temu

Pani Inga dołącza w wielkim stylu do dwojga najbardziej obecnie „światowych” muzyków rodem z Mławy – sopranistki Iwony Sobotki i kompozytora oraz gitarzysty Mirka Kępińskiego. Brawo, życzę kolejnych sukcesów.

Sp wiewiór
Sp wiewiór
4 lata temu

Ogromny talent i wspaniałą osobowość :)oby tak dalej

AS
AS
4 lata temu

Brawo gratulacje

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x