Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Od września tego roku wracają szkoły podstawowe nr 2 i nr 3


Przekształcenie Gimnazjum nr 1 w ośmioletnią Szkołę Podstawową nr 2 im. Mikołaja Kopernika i Gimnazjum nr 2 w Szkołę Podstawową nr 3 im. dra Józefa Ostaszewskiego zakłada przyjęty przez radę miasta projekt dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego.


Projekt uchwały przedstawiony radzie miasta przez dyrektora Centrum Usług Wspólnych Ryszarda Staniszewskiego na sesji w dniu 28 lutego nie wzbudził ani kontrowersji, ani jakiejś dłuższej dyskusji. Komisje rady zaopiniowały go pozytywnie, a wszyscy radni zgodnie za nim zagłosowali.

Przekształcenie obydwu gimnazjów w ośmioletnie szkoły podstawowe pociągnęło za sobą konieczność ustalenia nowych granic obwodów dla tych szkół, co wspomniana uchwała przewiduje. Radny Henryk Kacprzak poprosił o doprecyzowanie czy gimnazja są przekształcane w szkoły podstawowe czy może zespoły placówek, tak jak trzy dotychczas funkcjonujące w mieście.

– Zespoły, które dotychczas funkcjonują, będą dalej funkcjonować. W przypadku gimnazjum nie powołujemy przedszkola, w związku z tym zespół taki jest nawet z formalnego punktu widzenia niemożliwy. Jeżeli będzie taka potrzeba żeby zwiększyć dostępność dzieci do przedszkola, w najbliższej przyszłości nic nie stoi na przeszkodzie, aby przy nowo powstałych szkołach nr 2 i 3 powołać przynajmniej na początek oddziały przedszkolne  – wyjaśniał wątpliwości dyrektor Staniszewski.

Zgodnie z procedurą ten właśnie przyjęty przez radę projekt dostosowania sieci szkół przesłany będzie do zaopiniowania kuratorowi oświaty. Opinie obu działających w oświacie związków zawodowych są już znane – obydwie są pozytywne. Ostatnim krokiem dostosowania sieci szkół do nowego ustroju będzie podjęcie przez radę do końca marca uchwały o dostosowaniu sieci szkół do nowego ustroju.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Ja3
Ja3
4 lata temu

I po co to wszystko, tylko zamieszanie. Stracą dzieci. Tylko starcy będą weseli, bo ich dzieci będą chodziły jak oni za PRLu.

Ktos
Ktos
4 lata temu

Gdzie mogę znaleźć obwody do szkół chodzi mi jaka ulica do jakiej szkoły?

Ela
Ela
4 lata temu
Reply to  Ktos

Niestety ale na razie nikt tego jeszcze nie wie..:) Musimy czekac może niebawem sie dowiemy..:)

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x