Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Pięć lat sukcesów na scenie. Jubileusz Zespołu Artystycznego Seniorów „Cantare”


Minęło pięć lat od powstania Zespołu Artystycznego Seniorów „Cantare”. Z tej okazji w sali miejskiego kina w poniedziałek 27 lutego miały miejsce uroczyste obchody tego okrągłego jubileuszu. Gości obecnych z tej okazji było tak wielu, że niemal brakowało już miejsc siedzących.


ksp Mława
Reklama

Zanim jednak na scenie pojawił się zespół „Cantare” ze swoim jubileuszowym koncertem, na scenie poetycko i muzycznie zaprezentowali się zaproszeni goście. Grupa „Mława nas pozna” zaprezentowała swoje wiersze z wydanego właśnie tomiku, którego tytułem jest nazwa grupy. W okolicznościowym programie wystąpił Klub Seniora „Pogodny Uśmiech”. Potem przyszedł czas na występy wokalne, gdzie zaprezentowały się Zespół  Ludowy „Dąbkowiacy” z Dąbku i zespół folklorystyczny „Pobożanie” z Janowca Kościelnego. Jako ostatni na scenie wystąpił Zespół Artystyczny Seniorów „Cantare” pod batutą Edyty Suszek, kierownika artystycznego zespołu.

Z okazji tego pięknego jubileuszu nie zabrakło braw i gratulacji dla zespołu, a z okazji piątych „urodzin” na sali pojawił się nawet specjalnie dedykowany na tę okazję tort.

Zespół powstał w lutym 2012 r. jako inicjatywa grupy mławskich seniorów, których pasją jest muzyka i śpiew. Od początku swojego istnienia związany jest z Miejskim Domem Kultury, który to opiekuje się zespołem a także dba o poziom artystyczny. Repertuar zespołu obejmuje piosenki o charakterze patriotycznym, religijnym, biesiadnym i ludowym. W tym repertuarze nie brakuje szlagierów takich polskich artystów jak Anna German, Irena Santor, Anna Jantar czy Mieczysław Fogg. W Mławie zespół jest bardzo znany i lubiany. Często występuje z okazji różnych świąt i uroczystości przede wszystkim w Mławie, ale również poza nią.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x