Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Kariera Provident
Logo
MediaExpert Mława Praca Doradca Klienta

Pięć lat sukcesów na scenie. Jubileusz Zespołu Artystycznego Seniorów „Cantare”


Minęło pięć lat od powstania Zespołu Artystycznego Seniorów „Cantare”. Z tej okazji w sali miejskiego kina w poniedziałek 27 lutego miały miejsce uroczyste obchody tego okrągłego jubileuszu. Gości obecnych z tej okazji było tak wielu, że niemal brakowało już miejsc siedzących.

Słoneczne ogrody Mława

Zanim jednak na scenie pojawił się zespół „Cantare” ze swoim jubileuszowym koncertem, na scenie poetycko i muzycznie zaprezentowali się zaproszeni goście. Grupa „Mława nas pozna” zaprezentowała swoje wiersze z wydanego właśnie tomiku, którego tytułem jest nazwa grupy. W okolicznościowym programie wystąpił Klub Seniora „Pogodny Uśmiech”. Potem przyszedł czas na występy wokalne, gdzie zaprezentowały się Zespół  Ludowy „Dąbkowiacy” z Dąbku i zespół folklorystyczny „Pobożanie” z Janowca Kościelnego. Jako ostatni na scenie wystąpił Zespół Artystyczny Seniorów „Cantare” pod batutą Edyty Suszek, kierownika artystycznego zespołu.

Z okazji tego pięknego jubileuszu nie zabrakło braw i gratulacji dla zespołu, a z okazji piątych „urodzin” na sali pojawił się nawet specjalnie dedykowany na tę okazję tort.

Zespół powstał w lutym 2012 r. jako inicjatywa grupy mławskich seniorów, których pasją jest muzyka i śpiew. Od początku swojego istnienia związany jest z Miejskim Domem Kultury, który to opiekuje się zespołem a także dba o poziom artystyczny. Repertuar zespołu obejmuje piosenki o charakterze patriotycznym, religijnym, biesiadnym i ludowym. W tym repertuarze nie brakuje szlagierów takich polskich artystów jak Anna German, Irena Santor, Anna Jantar czy Mieczysław Fogg. W Mławie zespół jest bardzo znany i lubiany. Często występuje z okazji różnych świąt i uroczystości przede wszystkim w Mławie, ale również poza nią.

red.

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500