Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Mława. Bardzo nikłe zainteresowanie programem rewitalizacji


Założenie miejskiego programu rewitalizacji, że będzie on realizowany z udziałem społeczeństwa może nie być łatwe do osiągnięcia. Na wczorajszym spotkaniu konsultacyjnym w urzędzie miasta zjawiła się dosłownie garstka mieszkańców, głównie z Wólki.

KSP Mława nabór

Konsultacje poświęcone były omówieniu proponowanych zasad wyboru członków Komitetu Rewitalizacji oraz zasad jego działania. Do tych projektów można było wnieść uwagi lub propozycje. Tymczasem nie bardzo było nawet komu to uczynić. Niemal jedynymi osobami zainteresowanymi praktycznymi aspektami Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Mława na lata 2016 – 2025 byli przedstawiciele mieszkańców Wólki, która przypomnijmy, tylko częściowo objęta jest tym programem. Nie było żadnego z mieszkańców centrum miasta, które jest głównym obszarem rewitalizacji.

– Raczej nie spodziewamy się nadmiaru kandydatów. Mamy obawy, czy uda się w pierwszym naborze uzyskać przedstawicieli wszystkich grup wymienionych w regulaminie – mówił wiceburmistrz Janina Budzichowska.

Regulamin przewiduje, że powstanie dziesięcioosobowy Komitet Rewitalizacji w skład którego wejdą oprócz urzędników przedstawiciele różnych organizacji, instytucji i reprezentanci mieszkańców.

Z projektem regulaminu można zapoznać się na stronie internetowej ratusza lub w urzędzie miasta.

Uwagi do projektów można składać w kancelarii Urzędu Miasta Mława (na parterze w ratuszu) do 21 marca 2017 r. na odpowiednim formularzu, lub w formie elektronicznej wysyłać na adres: rewitalizacja@mlawa.pl.

Wydruki projektu są do wglądu w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej (ul. 3 Maja) oraz w Wydziale Organizacyjnym Urzędu Miasta Mława pok. 35.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

3 - liczba komentarzy w artykule "Mława. Bardzo nikłe zainteresowanie programem rewitalizacji"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
wólczanin
Gość

Na Wólke zawsze można liczyć

ero1980
Gość

Niestety nie było żadnych informacji o terminie tego spotkania. Tymczasem kilku mieszkańców np. Osiedla Krajewo z pewnością wzięłoby udział w tym spotkaniu…. Może warto je powtórzyć i wcześniej puścić ogłoszenia (prasa, portale, słupy ogłoszeń). Wtedy miałoby to sens…

Ewka
Gość

Gdzie były informacje o takowym spotkaniu, bo się z nimi nie spotkałam.
Robią spotkania, o których nikt nie wie, chyba że radn y z danego terenu jest aktywny, a jak widać, to tylko radni z Wólki są aktywni.

wpDiscuz