Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
koparki koparko-ładowarki szkolenia kursy egazmina państwowy Mława
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Mława. Bardzo nikłe zainteresowanie programem rewitalizacji


Założenie miejskiego programu rewitalizacji, że będzie on realizowany z udziałem społeczeństwa może nie być łatwe do osiągnięcia. Na wczorajszym spotkaniu konsultacyjnym w urzędzie miasta zjawiła się dosłownie garstka mieszkańców, głównie z Wólki.


Konsultacje poświęcone były omówieniu proponowanych zasad wyboru członków Komitetu Rewitalizacji oraz zasad jego działania. Do tych projektów można było wnieść uwagi lub propozycje. Tymczasem nie bardzo było nawet komu to uczynić. Niemal jedynymi osobami zainteresowanymi praktycznymi aspektami Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Mława na lata 2016 – 2025 byli przedstawiciele mieszkańców Wólki, która przypomnijmy, tylko częściowo objęta jest tym programem. Nie było żadnego z mieszkańców centrum miasta, które jest głównym obszarem rewitalizacji.

– Raczej nie spodziewamy się nadmiaru kandydatów. Mamy obawy, czy uda się w pierwszym naborze uzyskać przedstawicieli wszystkich grup wymienionych w regulaminie – mówił wiceburmistrz Janina Budzichowska.

Regulamin przewiduje, że powstanie dziesięcioosobowy Komitet Rewitalizacji w skład którego wejdą oprócz urzędników przedstawiciele różnych organizacji, instytucji i reprezentanci mieszkańców.

Z projektem regulaminu można zapoznać się na stronie internetowej ratusza lub w urzędzie miasta.

Uwagi do projektów można składać w kancelarii Urzędu Miasta Mława (na parterze w ratuszu) do 21 marca 2017 r. na odpowiednim formularzu, lub w formie elektronicznej wysyłać na adres: [email protected].

Wydruki projektu są do wglądu w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej (ul. 3 Maja) oraz w Wydziale Organizacyjnym Urzędu Miasta Mława pok. 35.

JK

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

3
KOMENTARZE

avatar
1500
wólczanin
Gość
wólczanin

Na Wólke zawsze można liczyć

ero1980
Gość
ero1980

Niestety nie było żadnych informacji o terminie tego spotkania. Tymczasem kilku mieszkańców np. Osiedla Krajewo z pewnością wzięłoby udział w tym spotkaniu…. Może warto je powtórzyć i wcześniej puścić ogłoszenia (prasa, portale, słupy ogłoszeń). Wtedy miałoby to sens…

Ewka
Gość
Ewka

Gdzie były informacje o takowym spotkaniu, bo się z nimi nie spotkałam.
Robią spotkania, o których nikt nie wie, chyba że radn y z danego terenu jest aktywny, a jak widać, to tylko radni z Wólki są aktywni.