Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Dzierzgowo. Radni przeciw projektowi dostosowania sieci szkół do nowego ustroju szkolnego


Radni jednogłośnie odrzucili projekt uchwały w sprawie projektu dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego. Projekt taki pojawił się w porządku sesji rady na wniosek wójta  dopiero w dniu obrad.


ksp Mława
Reklama

W projekcie uchwały zaplanowane było przekształcenie dotychczasowych sześcioklasowych szkół podstawowych w Dzierzgowie i Rzęgnowie w szkoły ośmioklasowe. W strukturę ośmioklasowej Szkoły Podstawowej w Dzierzgowie od 31 sierpnia br. miało być włączone Publiczne Gimnazjum w Dzierzgowie, gdzie dotychczasowi gimnazjaliści klas I i II ukończyliby swój stopień edukacji.

Dyskusja nad projektem uchwały była krótka, głos zabrało jedynie dwoje radnych i oba głosy były za nie podejmowaniem takiej uchwały.

– Z automatu te szkoły staną się szkołami 8-klasowymi. Nikt samorządu się nie pytał, czy jesteśmy przygotowani. A dzisiaj co? Obligatoryjnie musimy podjąć uchwałę. Nie wiem jakie będzie stanowisko wysokiej rady, ale ja za taką uchwałą głosować nie będę – zadeklarowała radna Magdalena Nowicka.

– Jest wiele niedomówień, aczkolwiek są też inne przesłanki, żeby w naszej gminie takiej uchwały nie było – dodała.

– Na terenie naszej gminy prawo oświatowe było wielokrotnie łamane. Jeżeli podejmiemy tę uchwałę, że szkoła podstawowa ma wchłonąć gimnazjum i wysoko kwalifikowana kadra (gimnazjum – red.) ma podlegać pod kierownika placówki, który że tak powiem, budzi szerokie wątpliwości co do jego kompetencji i zaufania w środowisku i na zewnątrz, w stosunku do której brak jest współpracy z organem prowadzącym i z radą. Uważam, że na dzień dzisiejszy taka uchwała nie powinna być przyjęta –  argumentował radny Krzysztof Czerwiński.

– Nadszarpnięte będzie dobre imię szkoły i Dzierzgowa. Najpierw trzeba zrobić fundamentalny porządek w tej szkole, a dopiero potem zająć się uchwałą – dodał radny.

Ponieważ nie było już innych głosów w dyskusji, przewodniczący rady zarządził głosowanie, które zakończyło się zgodnym odrzuceniem wniesionego projektu.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
13 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
A KU KU
A KU KU
5 lata temu

Panie Czerwiński! Tutaj też Pana nie widzę. Co się stało? Niechże się Pan ujawni i znowu coś mądrego napisze.

Cenzor
Cenzor
5 lata temu

Wynika z tego, że Wójt chciał dobrze, ale niektórzy radni na to nie pozwolili. Poprzednik też CHCIAŁ… Historia zatacza koło?

Homo nie wiadomo
Homo nie wiadomo
5 lata temu

Nie było już innych głosów w tej sprawie bo ludziom szkoda strzępić ryja na ten temat… wszyscy wiedzą jak jest… Powinno się o tym mówić otwarcie bo niestety ale prawdy nic i nikt nie zagłuszy.

A KU KU
A KU KU
5 lata temu

No właśnie, wszyscy DOSKONALE wiemy jak jest i prawdy nic nie zagłuszy! A plotki wsadź sobie z drugiej strony przewodu pokarmowego. Podpowiem Ci, że jest to ta przeciwległa strona „ryja”. I nie obrażaj ludzi, bo świadczy to bardzo źle o Tobie. Weź pod uwagę również to, że te komentarze czytają ludzie z sąsiednich gmin i miast. Wystawiasz także świadectwo swojej miejscowości.

Ha ha ha
Ha ha ha
5 lata temu

„Homo nie wiadomo” – problem z określeniem własnego jestestwa?

Ku ku
Ku ku
5 lata temu
Reply to  Ha ha ha

Nikt się nie zniży do twego poziomu jedna i ta sama osobo, byś wtedy z pewnoscią pokonala swoim „doświadczeniem” 😀

Ktoś
Ktoś
5 lata temu

Panie Czerwiński. Niech się Pan w końcu przestanie zasłaniać radnymi. Oprócz Pana i jeszcze jednej osoby nikt inny nie zabrał głosu w tej sprawie. I jeszcze jedno. Wypowiada się Pan za Organ Prowadzący. Coś się Panu pomyliło. Pan jest radnym, a Organem Prowadzącym jest Wójt. Czy pełni Pan funkcję Wójta?

Pierwszomarcowiec
Pierwszomarcowiec
5 lata temu

Radni Niezłomni !!!

Mmm
Mmm
5 lata temu

Odpowiedzialnym ludziom trudno podjąć decyzję o zniszczeniu tego, co przez te lata wspolnie budowali. Dlatego rozumiem ich ogromne wątpliwości i poczucie bezsensownosci i beznadzeji

Sapiens sapiens
Sapiens sapiens
5 lata temu

Widać Pani N… na forum się uaktywnila bądź jej nadworny pachołek. Najwidoczniej prawda w oczy kole. Brawo Radni!

Homo sapiens
Homo sapiens
5 lata temu

Panie Czerwiński. W pomawianiu ludzi wiedzie Pan prym (proszę nie mylić z prymusem). Ale dosyć tego.

Ktoś
Ktoś
5 lata temu

To znaczy, że Gimnazjum do rozwiązania!

Max
Max
5 lata temu

Aż dziwne że nikt nie komentuje.

13
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x