Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Bieg tropem wilczym po raz drugi. Ponad stu uczestnikówksp Mława
Reklama

Mławianie nie zapomnieli o żołnierzach wyklętych. Pamięć uczcili na różne sposoby, także na polu sportowym. W drugiej edycji Biegu Tropem Wilczym wzięło udział ponad 100 uczestników. Przedział wiekowy był różny, biegły całe rodziny oraz przedstawiciele lokalnych władz.

Honorowy patronat nad imprezą objął burmistrz Mławy Sławomir Kowalewski i nie mogło go zabraknąć na trasie. Dystans 1963 metrów pokonał nie tylko w towarzystwie biegaczy, ale również specjalistek od nordic-walking.

Długość odcinka nie była przypadkowa. W 1963 roku został zabity ostatni żołnierz niepodległościowego podziemia Józef Franczak. Bieg Tropem Wilczym to inicjatywa fundacji „Wolność i Demokracja”. Na każdego zawodnika czekał pamiątkowy medal, a tuż przed startem otrzymali koszulki z wizerunkami żołnierzy wyklętych.

Głównym organizatorem biegu był Klub Pływacki Płetwal. Współpracował z nimi MOSiR Mława oraz Komenda Hufca ZHP Mława. Trasę obstawiali żołnierze z Brodnicy, za bezpieczeństwo uczestników odpowiadali policjanci z KPP Mława.

RS

« 1 z 2 »
Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x