Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Media Expert Mława
Logo
meblolux
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Bieg tropem wilczym po raz drugi. Ponad stu uczestników


Słoneczne ogrody Mława

Mławianie nie zapomnieli o żołnierzach wyklętych. Pamięć uczcili na różne sposoby, także na polu sportowym. W drugiej edycji Biegu Tropem Wilczym wzięło udział ponad 100 uczestników. Przedział wiekowy był różny, biegły całe rodziny oraz przedstawiciele lokalnych władz.

Honorowy patronat nad imprezą objął burmistrz Mławy Sławomir Kowalewski i nie mogło go zabraknąć na trasie. Dystans 1963 metrów pokonał nie tylko w towarzystwie biegaczy, ale również specjalistek od nordic-walking.

Długość odcinka nie była przypadkowa. W 1963 roku został zabity ostatni żołnierz niepodległościowego podziemia Józef Franczak. Bieg Tropem Wilczym to inicjatywa fundacji „Wolność i Demokracja”. Na każdego zawodnika czekał pamiątkowy medal, a tuż przed startem otrzymali koszulki z wizerunkami żołnierzy wyklętych.

Głównym organizatorem biegu był Klub Pływacki Płetwal. Współpracował z nimi MOSiR Mława oraz Komenda Hufca ZHP Mława. Trasę obstawiali żołnierze z Brodnicy, za bezpieczeństwo uczestników odpowiadali policjanci z KPP Mława.

RS

« 1 z 2 »
Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500