Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Z piwnic ginie wszystko, nawet wino i ziemniaki


fot. pixabay


ksp Mława
Reklama

Mławscy policjanci ostrzegają przed włamaniami do piwnic. W ciągu weekendu doszło do trzech takich zdarzeń. Sprawcy ukradli m.in. różnego rodzaju narzędzia i rower, nie pogardzili także workiem ziemniaków i winem.

26 lutego mieszkaniec Osiedla Młodych w Mławie zgłosił włamanie do piwnicy. Sprawcy wyrwali metalowy uchwyt z kłódką i po wejściu do pomieszczenia piwnicy ukradli prostownik i podnośnik samochodowy, wiertarkę oraz różnego rodzaju wina.

Tego samego dnia włamanie do piwnicy zgłosił mieszkaniec Osiedla Książąt Mazowieckich w Mławie. Sprawcy włamali się  w ten sam sposób, wyrywając uchwyt rygla z kłódką. Ukradli rower marki Victoria Burghardt Lady, piłę spalinową dwie szlifierki kątowe, wiertarkę udarową, wiertła oraz… 30-kilogramowy worek ziemniaków.

25 lutego mieszkaniec ulicy Dzierzgowskiej w Mławie zgłosił włamanie do domu. Sprawcy weszli przez piwnicę. Po przeszukaniu pomieszczeń, ukradli pieniądze z portfela.

24 lutego mławscy kryminalni zatrzymali dwóch mieszkańców Mławy. Mężczyźni, w wieku 36 i 41 lat podejrzani są o kradzież miedzianych elementów z nowo budowanego budynku przy ul. Moniuszki w Mławie.

Policja ostrzega – sprawcy włamań wybierają miejsca rzadziej odwiedzane przez właścicieli – czyli piwnice, pomieszczenia gospodarcze, tereny budowy. Interesują ich elektronarzędzia oraz inne, łatwe do zbycia sprzęty a także elementy metalowe. Zanim dojdzie do włamania, sprawcy najczęściej sprawdzają teren i obyczaje właścicieli. Warto zatem zwrócić uwagę na obce, podejrzanie zachowujące się osoby i powiadomić policję. Nie ma stuprocentowo pewnej metody na złodzieja ale ostrożność i czujność to zachowania odstraszające potencjalnych sprawców kradzieży. Należy także odpowiednio zabezpieczyć swoje mienie. Warto także pamiętać, by nie wpuszczać na klatkę schodową bloku, wyposażonego w domofon,  żadnej obcej osoby.

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
ups
ups
5 lata temu

wybór był słuszny. Wino na znieczulenie kartofle na zacier

fiufiu
fiufiu
5 lata temu

biorą co się nawinie 🙂

złodziej orzeszków
złodziej orzeszków
5 lata temu

bida panie, bida..

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x