Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
koparki koparko-ładowarki szkolenia kursy egazmina państwowy Mława
Logo
Upominki Handmade Lucky&Berry

Mława. Opady deszczu wstrzymały łatanie dziur w ulicach


Choć nie jest wykluczone, że zima nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa, to ocieplenie w ubiegłym tygodniu spowodowało, że z ulic na dobre zniknął śnieg.


Jak to zwykle bywa, równocześnie z odwrotem zimy na drogach i ulicach pojawiają się w obfitości dziury i wyrwy. Niektóre tak duże, że najechanie na nie może narazić zawieszenie naszego pojazdu na trwały uszczerbek. Miejskie służby już w ubiegłym tygodniu przystąpiły do łatania największych ubytków na ulicach całego miasta.

– Ubytki w nawierzchni uzupełniamy masą na zimno. Jest to działanie doraźne, ale zabezpiecza pojazdy przed uszkodzeniem zawieszenia, gdyż po zimie powstały dość głębokie dziury w nawierzchni. Działania planujemy rozpocząć tam, gdzie stan ulic jest najgorszy, a są to m.in. ulice: Dworcowa, Batorego, LG, Batalionów Chłopskich, Mariacka. Największe uszkodzenia nawierzchni występują przy krawężnikach. Masą na zimno uzupełniamy ubytki do 6 cm głębokości. W okresie letnim mamy zamiar przeprowadzić naprawy uszkodzonych fragmentów nawierzchni masą na gorąco – mówi Jan Wysocki prezes MPDM, odpowiadający za utrzymanie dróg miejskich.

JK

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

9
KOMENTARZE

avatar
1500
ramzes
Gość
ramzes

Ulic do napraw i remontów jest w Mławie masa. Ale jaki jest sens kładzenia nowego asfaltu? Tylko taki że drogowcy będą mieli robote potem przy łataniu dziur i innych napraw. Przykład? Sienkiewicza, Powstańców Styczniowych, Polna, Dzierzgowska, Zuzanny Morawskiej

...
Gość
...

A 50 metrowy odcinek przy wjeździe do Szpitala? Tam już niema co łapać. Wstyd na cały powiat.

Krzysztof Bruździak
Gość
Krzysztof Bruździak

Dobra rada od Mławianina,tylko może być problem z ustaleniem konkretnej dziury i miejsca.Jest ich podobnie jak zarządców dróg tak dużo,że trudno się w tym wszystkim połapać.Tylko po ostatnim przejeździe naszymi ulicami musiałem prostować felgę.Ale będzie lepiej jeżdżąc nową Zachodnią Obwodnicą Mławy, strategiczną Al.Św.Wojciecha i trasą S7,dla której decyzję środowiskową podpisał kilka godzin temu w dniu dzisiejszym Pan Dyrektor GDOŚ Marek Kajs.Tak wynika z uzyskanej telefonicznej informacji.A więc cieszmy z nadzieją,że coś się jeszcze uda zmienić w liniach rozgraniczających przy udziale GDDKiA i bez zbędnych opóźnień.
Szkoda tylko,że węzeł Mława Pn. będzie w Kuklinie a Węzeł Modła pod Wyszynami.

Mławianin
Gość
Mławianin

Super. Tylko walić w te dziury, zgłoszenie na Policję, robić zdjęcia i do zarządcy o odszkodowanie za zwrot kosztów naprawy uszkodzonego pojazdu, itd. kancelarie prawne tylko zacierają ręce na tego typu sprawy 🙂 mój sąsiad zrobił sobie naprawę na koszt pewnej gminy…

kos
Gość
kos

Czy ktoś z władz miasta jechał ulicą Nową? Ulica ta prowadzi do dzielnicy przemysłowej (ostatnia prosta 🙂 ) . Jest tam dziura na dziurze a do tego momentami są bardzo głębokie. Chodzi o pas prawy w stronę dzielnicy przemysłowej. Tam też trzeba poprawić, a nie ulicę LG, która nie jest w tak złym stanie jak Nowa……..

Kolo
Gość
Kolo

Fragment ulicy ze zdjecia wyglada jakbjedna dziurawa łata..
Moze zamiast łatac warto pomyslec o nowej nawierzchni na tych „najgorszych” ulicach??

Jarząbek
Gość
Jarząbek

Tak, tylko tych ulic jest już multum, z roku na rok więcej i więcej.
Zaniedbania od lat i takie łatanie to właśnie łata na łacie, łatą pogania i jeszcze dziura w łacie.
Nasze ulice są okropne – prawdziwa wizytówka Mławy, im dalej od ratusza tym gorzej, po każdej kolejnej zimie stan naszych dróg pogarsza się w zawrotnym tempie, co odwilż to gorzej, drogi na terenie okolicznych gmin przedstawiają się dużo lepiej.

Kolo
Gość
Kolo

Dlatego uwazam ze wladze miasta zamiast wydawac pieniadze na łatanie dziur polozyliby nowa nawierzchnię i mieli jakas gwarancje

ramzes
Gość
ramzes

Gwarancja byłaby ale na kolejne fuchy dla drogowców. Co z tego że położyli nowy asfalt na Sienkiewicza i Powstańców Styczniowych skoro studizenki były od początku zapadnięte? Po pierwszej zimie pojawiły się ubytki w jezdni. Albo teraz ul. Polna – ta sama sytuacja ze studzienkami.