Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Mława. Opady deszczu wstrzymały łatanie dziur w ulicach


Choć nie jest wykluczone, że zima nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa, to ocieplenie w ubiegłym tygodniu spowodowało, że z ulic na dobre zniknął śnieg.


ksp Mława
Reklama

Jak to zwykle bywa, równocześnie z odwrotem zimy na drogach i ulicach pojawiają się w obfitości dziury i wyrwy. Niektóre tak duże, że najechanie na nie może narazić zawieszenie naszego pojazdu na trwały uszczerbek. Miejskie służby już w ubiegłym tygodniu przystąpiły do łatania największych ubytków na ulicach całego miasta.

– Ubytki w nawierzchni uzupełniamy masą na zimno. Jest to działanie doraźne, ale zabezpiecza pojazdy przed uszkodzeniem zawieszenia, gdyż po zimie powstały dość głębokie dziury w nawierzchni. Działania planujemy rozpocząć tam, gdzie stan ulic jest najgorszy, a są to m.in. ulice: Dworcowa, Batorego, LG, Batalionów Chłopskich, Mariacka. Największe uszkodzenia nawierzchni występują przy krawężnikach. Masą na zimno uzupełniamy ubytki do 6 cm głębokości. W okresie letnim mamy zamiar przeprowadzić naprawy uszkodzonych fragmentów nawierzchni masą na gorąco – mówi Jan Wysocki prezes MPDM, odpowiadający za utrzymanie dróg miejskich.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
9 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
ramzes
ramzes
5 lata temu

Ulic do napraw i remontów jest w Mławie masa. Ale jaki jest sens kładzenia nowego asfaltu? Tylko taki że drogowcy będą mieli robote potem przy łataniu dziur i innych napraw. Przykład? Sienkiewicza, Powstańców Styczniowych, Polna, Dzierzgowska, Zuzanny Morawskiej

...
...
5 lata temu

A 50 metrowy odcinek przy wjeździe do Szpitala? Tam już niema co łapać. Wstyd na cały powiat.

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
5 lata temu

Dobra rada od Mławianina,tylko może być problem z ustaleniem konkretnej dziury i miejsca.Jest ich podobnie jak zarządców dróg tak dużo,że trudno się w tym wszystkim połapać.Tylko po ostatnim przejeździe naszymi ulicami musiałem prostować felgę.Ale będzie lepiej jeżdżąc nową Zachodnią Obwodnicą Mławy, strategiczną Al.Św.Wojciecha i trasą S7,dla której decyzję środowiskową podpisał kilka godzin temu w dniu dzisiejszym Pan Dyrektor GDOŚ Marek Kajs.Tak wynika z uzyskanej telefonicznej informacji.A więc cieszmy z nadzieją,że coś się jeszcze uda zmienić w liniach rozgraniczających przy udziale GDDKiA i bez zbędnych opóźnień.
Szkoda tylko,że węzeł Mława Pn. będzie w Kuklinie a Węzeł Modła pod Wyszynami.

Mławianin
Mławianin
5 lata temu

Super. Tylko walić w te dziury, zgłoszenie na Policję, robić zdjęcia i do zarządcy o odszkodowanie za zwrot kosztów naprawy uszkodzonego pojazdu, itd. kancelarie prawne tylko zacierają ręce na tego typu sprawy 🙂 mój sąsiad zrobił sobie naprawę na koszt pewnej gminy…

kos
kos
5 lata temu

Czy ktoś z władz miasta jechał ulicą Nową? Ulica ta prowadzi do dzielnicy przemysłowej (ostatnia prosta 🙂 ) . Jest tam dziura na dziurze a do tego momentami są bardzo głębokie. Chodzi o pas prawy w stronę dzielnicy przemysłowej. Tam też trzeba poprawić, a nie ulicę LG, która nie jest w tak złym stanie jak Nowa……..

Kolo
Kolo
5 lata temu

Fragment ulicy ze zdjecia wyglada jakbjedna dziurawa łata..
Moze zamiast łatac warto pomyslec o nowej nawierzchni na tych „najgorszych” ulicach??

Jarząbek
Jarząbek
5 lata temu
Reply to  Kolo

Tak, tylko tych ulic jest już multum, z roku na rok więcej i więcej.
Zaniedbania od lat i takie łatanie to właśnie łata na łacie, łatą pogania i jeszcze dziura w łacie.
Nasze ulice są okropne – prawdziwa wizytówka Mławy, im dalej od ratusza tym gorzej, po każdej kolejnej zimie stan naszych dróg pogarsza się w zawrotnym tempie, co odwilż to gorzej, drogi na terenie okolicznych gmin przedstawiają się dużo lepiej.

Kolo
Kolo
5 lata temu
Reply to  Jarząbek

Dlatego uwazam ze wladze miasta zamiast wydawac pieniadze na łatanie dziur polozyliby nowa nawierzchnię i mieli jakas gwarancje

ramzes
ramzes
5 lata temu
Reply to  Kolo

Gwarancja byłaby ale na kolejne fuchy dla drogowców. Co z tego że położyli nowy asfalt na Sienkiewicza i Powstańców Styczniowych skoro studizenki były od początku zapadnięte? Po pierwszej zimie pojawiły się ubytki w jezdni. Albo teraz ul. Polna – ta sama sytuacja ze studzienkami.

9
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x