Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Mława. Opady deszczu wstrzymały łatanie dziur w ulicach


Choć nie jest wykluczone, że zima nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa, to ocieplenie w ubiegłym tygodniu spowodowało, że z ulic na dobre zniknął śnieg.

KSP Mława nabór

Jak to zwykle bywa, równocześnie z odwrotem zimy na drogach i ulicach pojawiają się w obfitości dziury i wyrwy. Niektóre tak duże, że najechanie na nie może narazić zawieszenie naszego pojazdu na trwały uszczerbek. Miejskie służby już w ubiegłym tygodniu przystąpiły do łatania największych ubytków na ulicach całego miasta.

– Ubytki w nawierzchni uzupełniamy masą na zimno. Jest to działanie doraźne, ale zabezpiecza pojazdy przed uszkodzeniem zawieszenia, gdyż po zimie powstały dość głębokie dziury w nawierzchni. Działania planujemy rozpocząć tam, gdzie stan ulic jest najgorszy, a są to m.in. ulice: Dworcowa, Batorego, LG, Batalionów Chłopskich, Mariacka. Największe uszkodzenia nawierzchni występują przy krawężnikach. Masą na zimno uzupełniamy ubytki do 6 cm głębokości. W okresie letnim mamy zamiar przeprowadzić naprawy uszkodzonych fragmentów nawierzchni masą na gorąco – mówi Jan Wysocki prezes MPDM, odpowiadający za utrzymanie dróg miejskich.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

9 - liczba komentarzy w artykule "Mława. Opady deszczu wstrzymały łatanie dziur w ulicach"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
ramzes
Gość

Ulic do napraw i remontów jest w Mławie masa. Ale jaki jest sens kładzenia nowego asfaltu? Tylko taki że drogowcy będą mieli robote potem przy łataniu dziur i innych napraw. Przykład? Sienkiewicza, Powstańców Styczniowych, Polna, Dzierzgowska, Zuzanny Morawskiej

...
Gość

A 50 metrowy odcinek przy wjeździe do Szpitala? Tam już niema co łapać. Wstyd na cały powiat.

Krzysztof Bruździak
Gość

Dobra rada od Mławianina,tylko może być problem z ustaleniem konkretnej dziury i miejsca.Jest ich podobnie jak zarządców dróg tak dużo,że trudno się w tym wszystkim połapać.Tylko po ostatnim przejeździe naszymi ulicami musiałem prostować felgę.Ale będzie lepiej jeżdżąc nową Zachodnią Obwodnicą Mławy, strategiczną Al.Św.Wojciecha i trasą S7,dla której decyzję środowiskową podpisał kilka godzin temu w dniu dzisiejszym Pan Dyrektor GDOŚ Marek Kajs.Tak wynika z uzyskanej telefonicznej informacji.A więc cieszmy z nadzieją,że coś się jeszcze uda zmienić w liniach rozgraniczających przy udziale GDDKiA i bez zbędnych opóźnień.
Szkoda tylko,że węzeł Mława Pn. będzie w Kuklinie a Węzeł Modła pod Wyszynami.

Mławianin
Gość

Super. Tylko walić w te dziury, zgłoszenie na Policję, robić zdjęcia i do zarządcy o odszkodowanie za zwrot kosztów naprawy uszkodzonego pojazdu, itd. kancelarie prawne tylko zacierają ręce na tego typu sprawy 🙂 mój sąsiad zrobił sobie naprawę na koszt pewnej gminy…

kos
Gość

Czy ktoś z władz miasta jechał ulicą Nową? Ulica ta prowadzi do dzielnicy przemysłowej (ostatnia prosta 🙂 ) . Jest tam dziura na dziurze a do tego momentami są bardzo głębokie. Chodzi o pas prawy w stronę dzielnicy przemysłowej. Tam też trzeba poprawić, a nie ulicę LG, która nie jest w tak złym stanie jak Nowa……..

wpDiscuz