Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Dwa tygodnie ferii. Jeden wypadek, czterdzieści kolizji, trzysta siedemdziesiąt sześć mandatów


Ostatni weekend ferii,  na drogach powiatu mławskiego okazał się bardzo spokojny. Pomimo okresu powrotów i natężenia ruchu , mławska policja nie odnotowała żadnego, groźnego zdarzenia drogowego. Nie zatrzymano także żadnego nietrzeźwego  kierującego. Bilans kontroli drogowych podczas 2 minionych tygodni, to 376 mandatów karnych i  ponad 1200 kierowców, sprawdzonych na stan trzeźwości.


ksp Mława
Reklama

Dwa ostatnie tygodnie były czasem wzmożonej pracy policji.  Zatrzymano 4 nietrzeźwych kierujących, w tym dwóch, mających sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.  Policjanci  mławskiej drogówki ukarali mandatami  w sumie 351 kierujących. Głównymi przewinieniami kierowców byłą nadmierna prędkość, nieprawidłowe wyprzedzanie oraz niestosowanie pasów bezpieczeństwa. W 4 przypadkach policjanci zatrzymali prawo jazdy kierowcom, którzy  przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h  na terenie zabudowanym. Patrole zwracały też szczególną uwagę na stan techniczny pojazdów oraz aktualne badania techniczne. Dowód rejestracyjny straciło 52 kierujących.

Pod policyjnym nadzorem byli nie tylko kierowcy, ale także  piesi. Podczas ferii ukarano mandatami 22 pieszych.

Od 10 do 26 lutego na drogach powiatu mławskiego odnotowano 1 wypadek drogowy, w którym ranna została kierująca samochodem. Kobieta jechała sama. Do zdarzenia doszło 15 lutego  w pobliżu Józefowa. W czasie ferii, na drogach miasta i powiatu, policjanci wyjeżdżali do  40 kolizji drogowych. Główną przyczyną tych zdarzeń było niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, niezachowanie bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego, nieostrożne wykonywanie manewru cofania oraz nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. Wpływ na zaistniałe zdarzenia drogowe miały niewątpliwie trudne warunki atmosferyczne.

Przed wyjazdami dzieci na wycieczki i zimowiska, policjanci skontrolowali 7 autokarów. Podczas kontroli policjanci nie ujawnili żadnych uchybień.

Poza działaniami kontrolnymi, mławscy policjanci prowadzili także spotkania profilaktyczne z dziećmi, spędzającymi  ferie w  swojej miejscowości. Zajęcia realizowali policjanci wydziału prewencji praz posterunków policji. Praktycznie każdego dnia ferii, mławscy policjanci spotykali się z dziećmi na zajęciach poświęconych bezpieczeństwu w ruchu drogowym, cyber-zagrożeniom oraz bezpieczeństwu w domu i w kontakcie z obcym.

źródło:KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x