Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Pływacy Płetwala powalczyli w Lublinie. Podium dla Łyczek


Na basenie w Lublinie rozegrano tegoroczną edycję Memoriału Henryka Kossakowskiego. Do rywalizacji przystąpiło kilkuset zawodników z ponad czterdziestu klubów. Reprezentowali nie tylko Polskę, bo do batalii przystąpili także Słowacy i Ukraińcy.

KSP Mława nabór

Przeważali zawodnicy z Lubelszczyzny – reprezentanci AZS-u UMZC wygrali nawet kategorię medalową. Na podium stawali aż czterdzieści siedem razy. Na pierwszy plan wysunęła się liczba złotych krążków. Wygrali dwadzieścia jeden wyścigów – cztery indywidualne sukcesy zanotowała Ewa Osiniak.

Na tym tle dokonania reprezentantów mławskiego Płetwala wyglądają skromnie. Zgodnie z oczekiwaniem liderką okazała się Andżelika Łyczek. Sto metrów stylem grzbietowym pokonała w ekspresowym tempie. Nie na tyle, żeby pobić „życiówkę”, ale konkurenci zostali daleko w tyle. Sięgnęło po złoto, druga w klasyfikacji konkurentka straciła do niej ponad trzy sekundy.

To nie był jedyny medalowy występ Andżeliki. Na 50 metrów grzbietem sięgnęła po srebro. Z kolei  na 50 metrów stylem dowolnym otarła się o podium. Ostatecznie czwarta, do brązu straciła zaledwie kilkanaście setnych sekundy.

Pozostali mławianie musieli się zadowolić pobiciem rekordów życiowych. Ta sztuka udała się Jakubowi Szczepańskiemu, Annie Powązce, Sylwii Rząp, Adrianowi Kaliszewskiemu, Jakubowi Czuprynowi, Aleksandrze Jędrusik, Jakubowi Prosińskiemu, Tomaszowi Skibie oraz Paulinie Butryn.

W Lublinie swoje umiejętności zaprezentowało dziesięcioro reprezentantów Płetwala.

RS

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz