Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Pływacy Płetwala powalczyli w Lublinie. Podium dla Łyczek


Na basenie w Lublinie rozegrano tegoroczną edycję Memoriału Henryka Kossakowskiego. Do rywalizacji przystąpiło kilkuset zawodników z ponad czterdziestu klubów. Reprezentowali nie tylko Polskę, bo do batalii przystąpili także Słowacy i Ukraińcy.


ksp Mława
Reklama

Przeważali zawodnicy z Lubelszczyzny – reprezentanci AZS-u UMZC wygrali nawet kategorię medalową. Na podium stawali aż czterdzieści siedem razy. Na pierwszy plan wysunęła się liczba złotych krążków. Wygrali dwadzieścia jeden wyścigów – cztery indywidualne sukcesy zanotowała Ewa Osiniak.

Na tym tle dokonania reprezentantów mławskiego Płetwala wyglądają skromnie. Zgodnie z oczekiwaniem liderką okazała się Andżelika Łyczek. Sto metrów stylem grzbietowym pokonała w ekspresowym tempie. Nie na tyle, żeby pobić „życiówkę”, ale konkurenci zostali daleko w tyle. Sięgnęło po złoto, druga w klasyfikacji konkurentka straciła do niej ponad trzy sekundy.

To nie był jedyny medalowy występ Andżeliki. Na 50 metrów grzbietem sięgnęła po srebro. Z kolei  na 50 metrów stylem dowolnym otarła się o podium. Ostatecznie czwarta, do brązu straciła zaledwie kilkanaście setnych sekundy.

Pozostali mławianie musieli się zadowolić pobiciem rekordów życiowych. Ta sztuka udała się Jakubowi Szczepańskiemu, Annie Powązce, Sylwii Rząp, Adrianowi Kaliszewskiemu, Jakubowi Czuprynowi, Aleksandrze Jędrusik, Jakubowi Prosińskiemu, Tomaszowi Skibie oraz Paulinie Butryn.

W Lublinie swoje umiejętności zaprezentowało dziesięcioro reprezentantów Płetwala.

RS

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x