Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Jolanta Ruziecka nowym skarbnikiem gminy Dzierzgowo


Od wczoraj gmina Dzierzgowo ma nowego skarbnika, a dokładnie panią skarbnik. Na wniosek wójta Rafała Kucińskiego radni niemal jednogłośnie – bo przy jednym głosie wstrzymującym – odwołali z tej funkcji dotychczasową skarbnik Wiolettę Kujawę i takim samym stosunkiem głosów 13 za i jednym wstrzymującym powołali na to stanowisko Jolantę Ruziecką.

KSP Mława nabór

Zarówno w przypadku odwołania dotychczasowej skarbnik jak i powołaniu nowej nie było praktycznie żadnej dyskusji wśród radnych.

– Od dziesięciu lat pracuje w referacie finansowym. Kompetentna i merytoryczna, mam do niej pełne zaufanie, a to czynnik niezbędny w relacji wójt – skarbnik – zwięźle zarekomendował kandydatkę na skarbnika radzie gminy wójt Rafał Kuciński.

Jolanta Ruziecka jest od ponad dziesięciu lat pracownikiem referatu finansowego w Urzędzie Gminy Dzierzgowo. Ukończyła wydział nauk ekonomicznych Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie oraz studia podyplomowe z rachunkowości w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Pochodzi z gminy Dzierzgowo, obecnie mieszka w Przasnyszu.

Składając na sesji 23 lutego wniosek o odwołanie ze stanowiska skarbnika Wioletty Kujawy, wójt uzasadnił go przede wszystkim brakiem zaufania. Dotychczasowa skarbnik pełniła swoją funkcję w gminie Dzierzgowo od 2007 roku. Na tej sesji, na której została odwołana ze stanowiska, nie była obecna, przebywała na zwolnieniu lekarskim.

Powoływanie i odwoływanie skarbnika gminy należy wyłącznie do kompetencji rady, choć obie czynności dzieją się jedynie na wniosek wójta. Po akcie powołania do wójta, jako pracodawcy należą także dalsze czynności, a więc nawiązanie stosunku pracy i ustalenie wynagrodzenia. Rada powołuje na stanowisko zawsze na czas nieokreślony, ale w przypadku odwołania, następuje ono ze skutkiem natychmiastowym.

Na marginesie ostatnich zmian w gminie Dzierzgowo można dodać, że zmienili się też prawnicy zapewniający obsługę prawną gminy. Z końcem 2016 roku zakończyła się umowa z dotychczasową kancelarią prawną. Umowy tej nie przedłużył na rok 2017 pełniący wówczas obowiązki wójta Zdzisław Morawski. Obecnie obsługę prawną zapewnia już inny podmiot.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

86 - liczba komentarzy w artykule "Jolanta Ruziecka nowym skarbnikiem gminy Dzierzgowo"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Homo sapiens
Gość

W najbliższy piątek posiedzenie Wysokiej Rady. Jakie teraz zarzuty będą skierowane przeciwko Dyrektorce Szkoły Podstawowej? Tym razem zachęcam do innej lektury, tj. Ewangelii wg. Św. Łukasza [Vt-3,34]. „37 Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni…”
Ponadto, wzywam Wójta do odczytania na posiedzeniu Rady całości protokołu z kontroli przeprowadzonej przez Regionalną Izbę Obrachunkową. Protokół zawiera podobno wiele cennych informacji, które nie są znane społeczeństwu. Mieszkańcy Gminy Dzierzgowo chętnie tego wysłuchają!

Homo sapiens
Gość

Panie Przewodniczący Rady Gminy w Dzierzgowie! Wysoka Rado!
Protokół z kontroli przeprowadzonej przez Regionalną Izbę Obrachunkową oraz wystąpienie pokontrolne znajdują się w Urzędzie Gminy w Dzierzgowie od około miesiąca czasu. Dlaczego ich nie publikujecie? Nie jest to chyba żadna tajemnica? Podobno takie rzeczy są informacją publiczną. Odwagi!!! Proszę o zamieszczenie tych dokumentów na Waszej stronie.

Homo sapiens
Gość

I oto Wasze fakty! Tak przypuszczałem, że nie będzie żadnych argumentów. Proszę nie minusować, bo nie o to tutaj chodzi. Tu chodzi rzetelność.

Homo sapiens
Gość

Tani jarmark się zakończył. Poproszę teraz o rzetelne argumenty w tej sprawie. Na wstępie „mila” napisała, że poprzednia Skarbnik zrobiła „dużo rzeczy niewłaściwych”. Opinia publiczna chce znać fakty!

Homo sapiens
Gość

Panie Czerwiński. Nie widzę ostatnio Pańskich wpisów. Co się stało?

wpDiscuz