Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
meblolux

Jolanta Ruziecka nowym skarbnikiem gminy Dzierzgowo


Od wczoraj gmina Dzierzgowo ma nowego skarbnika, a dokładnie panią skarbnik. Na wniosek wójta Rafała Kucińskiego radni niemal jednogłośnie – bo przy jednym głosie wstrzymującym – odwołali z tej funkcji dotychczasową skarbnik Wiolettę Kujawę i takim samym stosunkiem głosów 13 za i jednym wstrzymującym powołali na to stanowisko Jolantę Ruziecką.

Słoneczne ogrody Mława

Zarówno w przypadku odwołania dotychczasowej skarbnik jak i powołaniu nowej nie było praktycznie żadnej dyskusji wśród radnych.

– Od dziesięciu lat pracuje w referacie finansowym. Kompetentna i merytoryczna, mam do niej pełne zaufanie, a to czynnik niezbędny w relacji wójt – skarbnik – zwięźle zarekomendował kandydatkę na skarbnika radzie gminy wójt Rafał Kuciński.

Jolanta Ruziecka jest od ponad dziesięciu lat pracownikiem referatu finansowego w Urzędzie Gminy Dzierzgowo. Ukończyła wydział nauk ekonomicznych Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie oraz studia podyplomowe z rachunkowości w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Pochodzi z gminy Dzierzgowo, obecnie mieszka w Przasnyszu.

Składając na sesji 23 lutego wniosek o odwołanie ze stanowiska skarbnika Wioletty Kujawy, wójt uzasadnił go przede wszystkim brakiem zaufania. Dotychczasowa skarbnik pełniła swoją funkcję w gminie Dzierzgowo od 2007 roku. Na tej sesji, na której została odwołana ze stanowiska, nie była obecna, przebywała na zwolnieniu lekarskim.

Powoływanie i odwoływanie skarbnika gminy należy wyłącznie do kompetencji rady, choć obie czynności dzieją się jedynie na wniosek wójta. Po akcie powołania do wójta, jako pracodawcy należą także dalsze czynności, a więc nawiązanie stosunku pracy i ustalenie wynagrodzenia. Rada powołuje na stanowisko zawsze na czas nieokreślony, ale w przypadku odwołania, następuje ono ze skutkiem natychmiastowym.

Na marginesie ostatnich zmian w gminie Dzierzgowo można dodać, że zmienili się też prawnicy zapewniający obsługę prawną gminy. Z końcem 2016 roku zakończyła się umowa z dotychczasową kancelarią prawną. Umowy tej nie przedłużył na rok 2017 pełniący wówczas obowiązki wójta Zdzisław Morawski. Obecnie obsługę prawną zapewnia już inny podmiot.

JK

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

86
KOMENTARZE

1500
Homo sapiens

W najbliższy piątek posiedzenie Wysokiej Rady. Jakie teraz zarzuty będą skierowane przeciwko Dyrektorce Szkoły Podstawowej? Tym razem zachęcam do innej lektury, tj. Ewangelii wg. Św. Łukasza [Vt-3,34]. „37 Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni…”
Ponadto, wzywam Wójta do odczytania na posiedzeniu Rady całości protokołu z kontroli przeprowadzonej przez Regionalną Izbę Obrachunkową. Protokół zawiera podobno wiele cennych informacji, które nie są znane społeczeństwu. Mieszkańcy Gminy Dzierzgowo chętnie tego wysłuchają!

Homo sapiens

Panie Przewodniczący Rady Gminy w Dzierzgowie! Wysoka Rado!
Protokół z kontroli przeprowadzonej przez Regionalną Izbę Obrachunkową oraz wystąpienie pokontrolne znajdują się w Urzędzie Gminy w Dzierzgowie od około miesiąca czasu. Dlaczego ich nie publikujecie? Nie jest to chyba żadna tajemnica? Podobno takie rzeczy są informacją publiczną. Odwagi!!! Proszę o zamieszczenie tych dokumentów na Waszej stronie.

Homo sapiens

I oto Wasze fakty! Tak przypuszczałem, że nie będzie żadnych argumentów. Proszę nie minusować, bo nie o to tutaj chodzi. Tu chodzi rzetelność.

Homo sapiens

Tani jarmark się zakończył. Poproszę teraz o rzetelne argumenty w tej sprawie. Na wstępie „mila” napisała, że poprzednia Skarbnik zrobiła „dużo rzeczy niewłaściwych”. Opinia publiczna chce znać fakty!

Homo sapiens

Panie Czerwiński. Nie widzę ostatnio Pańskich wpisów. Co się stało?

Homo sapiens

A się podział „Homo niewiadomo”?

A KU KU

Panie Czerwiński, gdzie jesteś? Gdzie się Pan schował?

A KU KU

Przypominam się o protokół z kontroli RIO.

Dzierzgowianka

Najmadrzejsza i najwazniejsza decyzja tej kadencji moze byc dla pana Wojta usuniecie pani M.N. z pewnoscia zapewni mu to nastepna kadencje. Inaczej moze byc ciezko z utrzymaniem majestatu. W gimnazjum jest porzadna dyrekcja i to widac…

Kotka

Ludzie, oswieccie co sie tak uparliscie na ta Panią. Co ona Wam takiego złego zrobiła, ze ja chcecie zrzucić z dyr?

Miron

Najwazniejsza chyba przesadzacie wydaje mi się ze wójt nie ma na głowie tylko waszej dyrektorki bo tez inne bardzo ważne decyzje związane z gminą .

Ali Baba Arab z BAjki

Tu niema wątpliwości ,że w gminie są ważne sprawy ale jeśli o wspomnianą dyrekcje tu chodzi to 70% wyborców którzy wzięli czynny udział w wyborach to się ze mną zgodzi ze tej pani to już dziękujemy . Stanowisko Rady Gminy to już jest znane na ten temat teraz czas na decyzje Wójta.

Mik

Ale 70 % wyborców nie głosowało tylko na niego dlatego żeby zwolnił panią dyrektor bo tu piszących i nakrecajacych – gora 10 osób wiec dajcie sobie na wstrzymanie !

Ha ha ha

Słuszna uwaga.

A KU KU

Chyba 70% Ci zaszkodziło. Znowu wysuwasz nieprawidłowe wnioski. No ale cóż…

Ha ha ha

Nie słyszałem większych głupot.

Ha ha ha

Panu już dziękujemy. Niech się osoba określi Pan, Pani czy co?

A KU KU

To znowu ja.
No gdzie ten protokół z kontroli???

Mixer

A po co nam protokół przecież i tak juz po zawodach

A KU KU

Po zawodach, ale może dowiemy się jak funkcjonuje Rada Gminy wraz z Sekretarzem.

Mieszkaniec

No to bardzo prosimy o ten protokół z kontroli.

złoty

ja też z niecierpliwością czekam na protokół z kontroli. Łatwo jest kogoś zmieszać z błotem a my czekamy na konkrety ale prawdziwe !

A KU KU

A tak całkowicie odbiegając od tematu, to chciałbym Państwu przypomnieć, że dzisiaj odbywają się marsze ku pamięci Żołnierzy Wyklętych. Jest to pokłosie II wojny światowej. Wiemy wszyscy jak wojna się zakończyła i jak Niemcom bokiem wyszło słuchanie szalonego kaprala…

A KU KU

Z tego, co jest mi wiadome, to działalność poprzedniej Pani skarbnik była poddana kontroli przez Regionalną Izbę Obrachunkową. Z tego, co wiem, to nie było do tej Pani żadnych zastrzeżeń. Bardzo prosimy o zamieszczenie wyników kontroli na stronie internetowej. Lud i społeczeństwo chętnie poczyta.

marula

Ale precyzyjne informacje chyba jesteś bardzo w temacie? ? ?
Wydaje mi się, ze cały bałagan w tej gminie to zasługa zaszczucia ,zakłamania ,przekłamania przez BYŁĄ p skarbnik.
Tak planowała budżet, że kasy zabrakło w gops i szkołach.

A KU KU

Znowu siejesz zamęt i podajesz nieprawdziwe informacje. Gdyby rzeczywiście tak było to zostało by to ujawnione podczas kontroli. A to, co piszesz to jest tylko Twoja wizja rzeczywistości.

DZIADKOWIE

Myślę że cały ten bałagan to Twoja zasługa Marula…… Od kiedy to budżet planuje skarbnik, zastanów się kobieto co ty piszesz.

Homo sapiens

Zalecam do poduszki lekturę Kodeksu karnego.

Homo sapiens

Do „marula”.
Proszę o zapoznanie się z art. 212 § 1 i 2 K.K. (Kodeksu Karnego).

And

To że trzeba się pożegnać ze stanowiskiem to oczywiście przykre. Ale jak się chce żeby coś zmienić to trzeba i niektórych ludzi też. Ja pożegnałbym jeszcze panią S z gops i dyrektor MN. najwyższa pora, a nawet ostatni dzwonek. Pod warunkiem, że zastąpią ich osoby lepsze a nie swojskie

Ktoś

Nie kręć. Wszystkich pożegnaj i będzie po robocie.

Homo sapiens

Teraz w jawny sposób oczerniasz ludzi. Uważaj, żeby przykro się nie skończyło.

KKK

A Ciebie jak zwolnią, to co powiesz?

Paapapa

No tak lepiej usunąć ludzi ktorych sie skreśla z góry bo się kogoś ,,nie lubi”” i zastąpić słowem, , brak zaufania” Ciekawa jestem ile czasu Pani Jola utrzyma krzesełko skarbnika zanim Wojt zmieni zdanie i będzie miał kaprys ja zwolnić. Pani Wiola jest wspaniała kobieta zaradna miła uczciwą .Wypowiwdzi co nie których mijają sie z prawda!!!!!Nie wiem czy dobijanie leżącego robi im przyjemność czy są namawiani aby kogoś pogrążyć! !!!!!!

mieszkaniec

Twoj komentarz Paapapa mija się z prawdą. Ale kochaniutkie przyjaciółki muszą trzymać się razem.

KKK

Zawziętość w tej nienawiści do drugiego człowieka jest u niektórych nieograniczona.

RZĘGNOWO

nadszedł czas teraz na Panią Marzenę N.robiła w szkole kampanię na Pana Bagińskiego wraz ze swoją ekipą i to dość otwarcie w takim przypadku do takiej osoby brak zaufania jeszcze gorzej niż do Pani skarbnik i nadal to co ona robi w szkole ,a z radnych i Pana Wójta to nadal kpi

Dzierzg

To teraz czas na 3 innych pracownikow UG którzy jawnie stawiali na pana Zakrzewskiego. I posprzątane. Noo i jeszcze fałszywa najbliższego trzeba zwolnić. Hurra!!

KTO TO?

Najlepiej to wszystkich zwolnić. Zęby został sam wójt i jeden radny.

Homo sapiens

Ploty i pomówienia. Pewnie plakaty po kiblach rozwieszała.

KKK

Jak to po dzierzgowsku. Najpierw rozpuszcza się ploty, obrabia komuś dupę, a potem ploty uznaje się za prawdę absolutną.

Ktoś

Tutaj stanowczo potrzebna lektura art. 212 § 1 i 2 K.K. (Kodeksu Karnego).

Ktoś

A co ona robi takiego w tej szkole, bo nie wiem o co chodzi? A co to za ekipa? Pierwsze słyszę o kampanii wyborczej w szkole. Ale słyszałem, że kiedyś w godzinach późno-wieczorowych grupa radnych wpadła do szkoły, to powinni wiedzieć czym szkoła się zajmuje.

Maro

No właśnie a radni nic z tym fantem nie zrobili….

Xxx

Ale pani W. K się rozpisała . Homo sapiens .

Obiektywny

Nie znam Pani WK ale na pewno jest jej przykro ze straciła prace. Zreszta każdemu by było. Jednak patrząc co sie dzieje w tej gminie to będzie sie cieszyła ze nie musi uczestniczyć w dzierzgowskich sesjach i patrzeć na dwulicowych ludzi. Jestem przekonany ze zaświeci jej słońce czego serdecznie jej życzę. Głowa do góry pani Wioleto

yYy

Oczywiście Pani Wioleto głowa do góry, pożyjemy zobaczymy „zaufanych”.pracowników Pana Wójta. Nowy władca zaczyna od zwolnień pracowników, od urządzania sobie gabinetu a koszty gdzie, te słynne oszczędzanie w gminie, zwolnienie pracownika to należna mu odprawa nic się o tym nie mówi. Rada nie grzmi, siedzi spokojnie.Chyba że Pan Wójt te koszty pokryje ze środków własnych niczym ten obiad w dniu ślubowania.

Homo sapiens

Domysły i ploty. Jak zwykle. Nie chciałbyś się ze mną spotkać.

Xxx

Pewnie ze nie bo Pani juz DZIEKUJEMY !

Domyśl się kto

Znowu biedaczku nie trafiłeś, hahahaha

Oczywiste

Biedaczek to ty bo bez pracy Homo sapiens i nie ośmieszaj się juz To boli ale trzeba było myśleć wczesniej tylko nikt nie przewidział zmiany wójta i sielanka się skończyła

Ktoś

Bleee, rzygać się chce. Grupka osób, która sobie pisze i przyklaskuje.

Ktoś

Trafiasz jak kulką w płot. Strzelać nie nauczyli?

Xxl

Wreszcie ktos madry a poprzedniej pani dziekujemy.

XXXL

Sugerujesz, że poprzednia nie była mądra?

Mieszkanka

Super! W końcu Pani Kujawa została pozbawiona stołka. Irytujące było patrzenie na kobietę, która uważała się za jedyną mądrą osobą w UG. Brawo Panie Rafale, jestem pełna optymizmu że zaprowadzi Pan porządek i ład w naszej gminie 🙂

Mieszkaniec

Teraz to będzie kraina mlekiem i miodem płynąca.

swojak

Gratulacje dla nowej pani skarbnik!

gosc

Brawo dla wójta. Mądra decyzja. A pani Jola napewno świetnie poradzi sobie z powierzoną funkcja.Wojt jest tak krotko z nami a tu juz madre decyzje. To bardzo pocieszajace .

OSZCZĘDNY

teraz czekamy kiedy usunie SEKRETARZA. Brawo Panie Wójcie, oby tak dalej. Zagłosuję z całą rodziną jeszcze raz jak Pan go wyrzuci!!!!! BIERZE PIENIĄDZE ZA NIC. PAN I RADA PORADZICIE SOBIE A UTRZYMANIE SEKRETARZA DUZO KOSZTUJE NASZĄ GMINĘ. MOŻNA W TO MIEJSCE ZROBIĆ ŚWIETLICĘ

Fil

Popieram. .czas również na nowego Sekretarza..miejmy nadzieję, że nowy wojt zrobi wkoncu porządek w tej gminie. .

Homo sapiens

Robienie porządku, to czynność fizyczna, a tutaj jest chyba rozmowa o zmianach personalnych?

Homo sapiens

Teraz Pana Sekretarza nie można usunąć, bo wykonuje obowiązki Kierownika USC. I kto będzie śluby dawał? …….

yYy

Na pewno Pan Wójt już kogoś upatrzył sobie na to stanowisko, jako wójt też może śluby oddawać, nic nie stoi na przeszkodzie.

yYy

Panie sekretarzu aby patrzeć jak cię Wójt z szanowną Radą wyrzuci, bo przecież mówi się że kurniki to Pana sprawka.

Szumska

Wystarczy sprawdzić kto ma korzyści z kurników. Moze znajdźmy wiezy rodzinne… Ale po co szukać jak wszyscy wiedza? Panie Wójcie. Z całym szacunkiem czekamy na kolejne roku w TEJ SPRAWIE. No chyba ze po wyborach zmienił Pan zdanie i jest za kurnikami i ludźmi mijającymi sie z prawda

Gościu

Ja tam na miejscu pani Joli, to bym aż tak się nie cieszył, bo jak widać szybko się powołuje na to stanowisko, ale szybko się odwołuje.

xyz

Pani Jola a Pani Wioletta to dwie różne osoby ! Na tyle co poznalam Panią Jole to osoba prawdomowna a widać że Pan Wójt i Rada tylko takie osoby cenią . Na miejscu Pani Joli bym się nie obawiała!

A KU KU

Złotousty się znalazł. A kto ploty rozsiewa? Dla niektórych radnych, to prawda jest wtedy kiedy im pasuje.

A KU KU

To nie decyzja Wójta. Wójt tylko złożył wniosek. To radni podjęli takie głosowanie. I tyle.

yYy

Brednie piszesz A KU KU, wyraźnie jest napisane na wniosek Wójta z uzasadnieniem „brak zaufania” No jak Rada nie może się przeciwstawić „swojemu” Wójtowi.

msd

Wójt to nie jest rady tylko ponad 70 % mieszkańców gminy w tym większości radnych.

xXx

wreszcie konkretne i potrzebne zmiany oczywiście na lepsze, brawo za odwagę dla Wójta. popieram

Homo sapiens

Odwagę, to trzeba mieć na wojnie. Do zwolnienia z pracy bezbronnej kobiety, to odwaga jest zbędna.

ILN

Ta, nadać jeszcze Krzyż Walecznych.

yYy

O jakiej odwadze piszesz xXx, to zwolnienie nie jest odwagą tylko zemsta ????

Mlody

W kampanii przedwyborczej obecny wójt mowil ze nie będzie zwalniał pracownikow gminy. Wystarczył tydz zeby zmienił zdanie… To niepoważne

Jarząbek

Każdy szef musi mieć w swojej załodze ludzi, którym ufa i którzy nie będą mu kopać dołków pod nogami. Widać zwalniani nie należeli do kręgu, którym wójt mógł zaufać, a więc zrobił, to co uważał za słuszne i bardzo dobrze – współpraca musi się dobrze układać, a bez współpracy nie ma efektywnej pracy.

ILN

A czy ta Pani zrobiła coś negatywnego, że tak ją potraktowano?

mila

Oj dużo rzeczy !!!!! NIEWŁAŚCIWYCH!

yYy

mila może nas oświecisz??? Chyba w jednym pokoju z Panią Skarbnik przebywałaś skoro tak piszesz.

A KU KU

No, społeczeństwo i lud chciałby usłyszeć o tych niegodziwych rzeczach popełnionych przez poprzedniczkę. Czytam i czytam, ale nigdzie nic na ten temat nie znajduję. Podejrzewam, że jak zwykle plotki zadziałały.

Bobik

Niepoważne to byłoby trzymanie pracownika ktory byl przeciwny nowemu wójtowi i otwarcie popierał innego pana na to stanowisko.

Homo sapiens

No rzeczywiście tak obiecywał.

Ktoś

Wniosek sam się nasuwa.

zxc

Odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu!!! Gratulacje