Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Pani Marianna skończyła 101 lat, to piękny jubileusz


Marianna Kowalska przeżyła pięknie 101 lat. W tym czasie wychowała 5 dzieci i 8 wnucząt. Pomagała w opiece na kilkorgiem z 17 prawnucząt i jest już praprababcią dla trojga dzieci.


ksp Mława
Reklama

– Dawała z siebie tyle dobrego – mówią o niej wnuki i cieszą się, że babcia dożyła tak pięknego jubileuszu. Najstarsza z 8 wnucząt ma dziś 51 lat i sama jest już babcią.

Pani Marianna urodziła się 17 lutego 1916 roku w Choszczewce (gm. Dzierzgowo). Całe życie ciężko pracowała, ale nie narzekała. Starała się znaleźć w każdej rzeczy i sytuacji powód do radości. Mając 92 lata wciąż pomagała najbliższym –  wychowywała prawnuka, gotowała, sprzątała, dbała o dom i rodzinę. – Mama decydowała o wszystkim, ona tu zawsze była gospodynią – wspomina córka Anna Prejs. Teraz pani Ania odwdzięcza się seniorce rodu troskliwą opieką. Dzięki temu babcia, mimo dwóch udarów, jest w bardzo dobrej kondycji i dopisuje jej humor.

Z okazji jubileuszu 101 lat burmistrz Sławomir Kowalewski wspólnie z kierownik Urzędu Stanu Cywilnego – Marzeną Lipińską, złożyli Mariannie Kowalskiej najlepsze życzenia zdrowia, pociechy z potomstwa i kolejnych rocznicowych uroczystości. Burmistrz wręczył pani Mariannie bukiet kwiatów, list gratulacyjny oraz album z fotografiami naszego miasta „Mława – Twoje miejsce, Twój czas”. – Składanie życzeń z okazji stu i ponad stu lat jest dla mnie zawsze wyjątkowym wydarzeniem. Cieszę się, że mogę być z Państwem i przekazywać gratulacje. Wiem też, że tylko dobra, serdeczna atmosfera w domu sprawia, że nasi seniorzy mogą się cieszyć dobrym zdrowiem, dlatego wszystkim Państwu gratuluję – podkreślił Sławomir Kowalewski.

źródło i fot.: UMM Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x