Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Nietoperz utknął w przewodzie wentylacyjnym. Paliły się sadze w kominach


W minionym tygodniu mławscy strażacy dwudziestokrotnie prowadzili działania ratowniczo – gaśnicze. Częstym powodem interwencji straży są zgłoszenia dotyczące pożaru sadzy w kominie. Chyba najbardziej nietypową interwencją było uwolnienie nietoperza, zaklinowanego w kanale wentylacyjnym jednego z budynków w Głużku.


ksp Mława
Reklama

13.02.2017 roku o godzinie 10.36  zastępy z JRG PSP Mława pomagały w otwarciu drzwi mieszkania w Mławie przy ul. Henryka Sienkiewicza. W mieszkaniu znajdowała się starsza osoba, która nie mogła otworzyć drzwi. Na miejscu był patrol Policji i Pogotowie Ratunkowe. Działania zastępów polegały na otwarciu drzwi przy pomocy podręcznego sprzętu burzącego. Po ich otwarciu stwierdzono, że starsza osoba przytomna leży na podłodze i nie może wstać. Lekarz udzielił jej pierwszej pomocy medycznej a następnie została zabrana do szpitala. Akcja trwała 1 godzinę.

13.02.2017 roku o godzinie 10.47 w wyniki prawdopodobnie zaprószenia ognia przez osoby nieznane doszło do pożaru śmietnika kontenerowego w Mławie przy ul. Grzebskiego. Działania zastępu z JRG PSP Mława polegały na podaniu prądu wody w natarciu, aż do całkowitego ugaszenia pożaru. Akcja trwała 22 minuty.

13.02.2017 roku o godzinie 22.14 w budynku mieszkalnym wielorodzinnym w Mławie przy ul. Henryka Sienkiewicza doszło do zadymienia jednego z mieszkań na parterze budynku. Działania prowadził zastęp z JRG PSP Mława w toku, których stwierdzono, że w przewodzie kominowym zainstalowano kratkę wentylacyjną. W wyniku korzystania z pieca kaflowego zainstalowanego w mieszkaniu na pierwszym piętrze doszło do zadymienia pomieszczenia (kuchni) poniżej. Polecono wygaszenie pieca i polecono naprawę przewodu i kontrolę przewodu kominowego. Akcja trwała 47 minut.

14.02.2017 roku o godzinie 12.48 w miejscowości Turza Mała gmina Lipowiec Kościelny zastęp z OSP Turza Mała usuwał suche drzewo pochylone nad droga wojewódzką. Drzewo zagrażało bezpieczeństwu pojazdów poruszających się drogą oraz osobom postronnym. Działania zastępu polegały na usunięciu zagrożenia przy pomocy piły spalinowej do drewna. Akcja trwała 17 minut.

15.02.2017 roku o godzinie 08.34 w miejscowości Józefowo gmina Radzanów doszło do zdarzenia z udziałem samochodu osobowego marki Kia Sorento. W chwili dojazdu na miejsce zdarzenia jednostek ochrony przeciwpożarowej pojazd znajdował się na jezdni, przewrócony na lewy bok. W pojeździe znajdował się jedna osoba zakleszczona. Na miejscu był zespół pogotowia ratunkowego. Działania zastępów z JRG PSP Mława i Żuromin oraz OSP Radzanów, Gradzanowo Włościańskie i Krzeczanowo polegały na postawieniu pojazdu na koła celem wykonania dostępu do osoby poszkodowanej, którą zajął się zespół pogotowia ratunkowego. Osoba ta została zabrana do szpitala. Dalsze działania straży polegały na zabezpieczaniu miejsca zdarzenia, uprzątnięciu jezdni. Przyczyny i okoliczności zdarzenia bada Policja. Zniszczeniu uległa całkowicie lewa strona pojazdu. Straty oszacowano na 25 tys. zł. Akcja trwała 4 godziny 10 minut.

15.02.2017 roku o godzinie 23.34 zastępy z JRG PSP Mława usuwały pozostałości po wcześniejszej kolizji dwóch samochodów dostawczych ( marki Man i Mercedes) na drodze krajowej nr 7 w miejscowości Modła gmina Wiśniewo. W chwili dojazdu na miejsce zdarzenia zastępów pojazdy znajdowały się na poboczu jednego pasa jezdni. Akcja trwała 36 minut.

16.02.2017 roku o godzinie 14.00 w miejscowości Unikowo gmina Strzegowo doszło do pożaru sadzy w kominie budynku mieszkalnego jednorodzinnego. Działania zastępów z JRG PSP Mława i OSP Niedzbórz ugaszeniu oraz usunięciu zalegającej sadzy z przewodu kominowego. Działania prowadzono przy użyciu podnośnika hydraulicznego. W wyniku zdarzenia pęknięciu uległ kanał dymowy. Straty oszacowano na  0,5 tys. zł. Akcja trwała 2 godziny 4 minuty.

16.02.2017 roku o godzinie 16.30 w miejscowości Modła gmina Wiśniewo doszło do pożaru sadzy w kominie budynku mieszkalnego jednorodzinnego. Działania zastępu z JRG PSP Mława polegały na ugaszeniu i usunięciu palących się sadzy z przewodu kominowego przy pomocy proszku. Działania prowadzono przy użyciu podnośnika hydraulicznego. Akcja trwała 1 godzinę.

17.02.2017 roku o godzinie 05.42 w Mławie przy ul. Nowej doszło do zdarzenia z udziałem samochodu osobowego marki Peugeot 308SW, który potrącił pieszą. W chwili dojazdu na miejsce zdarzenia jednostek ochrony przeciwpożarowej na miejscu obecny był patrol policji oraz pogotowie ratunkowe, które udzielało pomocy medycznej osobie poszkodowanej. Działania zastępów z JRG PSP Mława polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Osoba poszkodowana nie została zabrana do szpitala. Przyczyny i okoliczności zdarzenia bada Policja. W wyniku zdarzenia zniszczeniu uległ przód samochodu osobowego. Straty oszacowano na 3 tys. zł. Akcja trwała 32 minuty.

17.02.2017 roku o godzinie 08.29 w miejscowości Kosiny Bartosowe gmina Wiśniewo doszło do zdarzenia z udziałem samochodu osobowego marki Volkswagen Golf 3, który uderzył przodem w słupek ogrodzeniowy. Osób poszkodowanych nie było. W wyniku zdarzenia doszło do wycieku płynów eksploatacyjnych na jezdnię. Działania zastępu z JRG PSP Mława polegały na odłączeniu akumulatora i usunięciu rozlewiska za pomocą sorbentu. W wyniku zdarzenia zniszczeniu uległ przód samochodu osobowego. Straty oszacowano na 1 tys. zł. Akcja trwała 49 minut.

17.02.2017 roku o godzinie 09.43 w miejscowości Szydłówek gmina Szydłowo doszło do zdarzenia z udziałem samochodu osobowego marki Peugeot 807, który uderzył w ogrodzenie posesji. Osób poszkodowanych nie było. Działania zastępów z JRG PSP Mława i OSP Szydłowo polegały na zabezpieczeniu miejsca działania, sprawdzeniu terenu miernikiem wielogazowym pod względem ewentualnego wycieku gazu z instalacji LPG. Urządzenie nie wskazało zagrożenia. Ulatniający się gaz pochodził z instalacji chłodniczej pojazdu, uszkodzonej w wyniku czołowego zderzenia ze słupkiem ogrodzeniowym. Dalsze działania polegały na zakręceniu zaworu instalacji gazowej oraz zepchnięciu pojazdu na pobocze. W wyniku zdarzenia uszkodzeniu uległo ogrodzenie posesji oraz przód samochodu. Straty oszacowano na 2,5 tys. zł. Przyczyny i okoliczności zdarzenia bada Policja. Akcja trwała 34 minuty.

17.02.2017 roku o godzinie 13.16 w miejscowości Sułkowo Polne gmina Strzegowo doszło do pożaru sadzy w kominie budynku mieszkalnego jednorodzinnego. Działania zastępów z JRG PSP Mława i OSP Niedzbórz polegały na wygaszeniu pieca, podaniu proszku gaśniczego do wnętrza komina oraz przewietrzeniu pomieszczenia kotłowni. Po ugaszeniu komin przeczyszczono szczotką kominiarską. Akcja trwała 1 godzinę 33 minuty.

17.02.2017 roku o godzinie 21.30 w miejscowości Głużek gmina Wiśniewo nietoperz utknął w przewodzie wentylacyjnym w łazience budynku mieszkalnego jednorodzinnego. Nietoperz wystawał z kratki wentylacyjnej. Działania zastępu z JRG PSP Mława polegały na uwolnieniu nietoperza z komina i wypuszczeniu go na wolność. Akcja trwała 54 minuty

18.02.2017 roku o godzinie 10.40 w Mławie przy ul. Wójtostwo w mieszkaniu budynku wielorodzinnego wydobywał się dym. Podejrzewano również emisję tlenku węgla. Dym wydobywał się z drzwiczek pieca kaflowego. Osób poszkodowanych nie było.  Działania zastępu z JRG PSP Mława polegały na wykonaniu pomiaru na obecność tlenku węgla, które wykazały jego obecność na poziomie 58 ppm. Prawdopodobnie dym wydobywał się na skutek nieprawidłowego uszczelnienia drzwiczek pieca kaflowego. Następnie dokonano pomiarów w pozostałych lokalach mieszkalnych gdzie stwierdzono obecność CO w granicach od 15 do 20 ppm. Zakazano eksploatacji pieca do czasu jego sprawdzenia przez Zakład Kominiarski. Akcja trwała 42 minuty.

18.02.2017 roku o godzinie 11.22 w  Mławie przy ul. Piekiełko doszło do zdarzenia z udziałem samochodu osobowego marki opel Astra, który uderzył w drzewo. W wyniku zdarzenia jedna osoba została poszkodowana. W chwili dojazdu na miejsce zdarzenia zastępu z JRG PSP Mława osoba poszkodowana znajdowała się w karetce pogotowia. Następnie została zabrana do szpitala. Działania zastępu z JRG PSP Mława polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. W wyniku zdarzenia zniszczeniu uległ przód samochodu Opel Astra. Straty oszacowano na 10 tys. zł. Przyczyny i okoliczności zdarzenia bada Policja. Akcja trwała 42 minuty.

18.02.2017 roku o godzinie 13.00 w Mławie przy ul. Dworcowej samochód osobowy marki Volkswagen Golf, którym podróżowała jedna osoba uderzył w barierkę metalową przy budynku mieszkalnym. W chwili dojazdu jednostek ochrony przeciwpożarowej osoba poszkodowana znajdowała się poza pojazdem pod opieką zespołu pogotowia ratunkowego. Działania zastępów z JRG PSP Mława polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Osoba poszkodowana została zabrana do szpitala. W wyniku zdarzenia uszkodzeniu uległa barierka ochronna oraz przód samochodu osobowego. Straty oszacowano na 8 tys. zł. Przyczyny i okoliczności zdarzenia bada Policja. Akcja trwała 1 godzinę 26 minut.

18.02.2017 roku o godzinie 14.00 w Mławie przy ul. Górnej w wyniku opadów deszczu i roztopów doszło do zalania ulicy. Woda przelewała się na przyległe posesje. Działania zastępu z JRG PSP Mława polegały na wypompowaniu nagromadzonej wody przy pomocy pompy szlamowej. Akcja trwała 1 godzinę 33 minuty.

19.02.2017 roku o godzinie 00.52 w wyniku porywów wiatru doszło do złamania konaru drzewa, który spadł na jezdnię utrudniając poruszanie się po drodze pojazdów na trasie pomiędzy miejscowościami Borowe  i Turza Mała w gminie Lipowiec Kościelny. Działania zastępu z OSP Turza Mała polegały zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i usunięciu zagrożenia przy pomocy pilarki do drewna. Akcja trwała 17 minut.

19.02.2017 roku o godzinie 12.46 w miejscowości Dunaj gmina Stupsk w wyniku roztopów doszło do zalania ulicy. Woda przelewała się na posesje i zagrażała zalaniem piwnicy w budynku mieszkalnym. Działania zastępu z OSP Stupsk polegały na wypompowaniu wody z posesji. Przybyły na miejsce działań Sołtys wsi Dunaj spychaczem ciągnikowym (turem) udrożnił pobliskie przepusty i rów, co spowodowało odpływ nagromadzonej wody do pobliskiego stawu. Akcja trwała 1 godzinę 44 minuty.

19.02.2017 roku o godzinie 15.34 prawdopodobnie w wyniku zaprószenia ognia doszło do pożaru śmietnika kontenerowego na cmentarzu w Mławie przy ul. Kolbego. Działania zastępu z JRG PSP Mława polegały na podaniu prądu wody na palące się śmieci aż do całkowitego ugaszenia. Akcja trwała 24 minuty.

źródło: bryg. Marek Augustynowicz rzecznik prasowy PSP Mława

oprac. JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x