Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Stupsk stawia na sport. Będzie projekt „Szkolny Klub Sportowy”


W 2017 roku ruszy w gminie Stupsk projekt „Szkolny Klub Sportowy”. Na ten cel gmina pozyskała środki z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Łącznie programem objętych zostanie 200 dzieci od 6 do 16 roku życia.

KSP Mława nabór

Już kolejny raz z powodzeniem gmina Stupsk ubiega się o środki zewnętrzne na różne programy sportowe. W tym roku, w ramach projektu  „Szkolny Klub Sportowy” takie wsparcie przeznaczone będzie na dodatkowe zajęcia sportowe.

Na terenie wszystkich szkół z terenu gminy ( Szkoła Podstawowa w Wyszynach Kościelnych, Szkoła Podstawowa w Stupsku, Szkoła Podstawowa w Morawach oraz Gimnazjum w Stupsku) powstanie 8 grup, dla których łącznie przewidziane jest 560 jednostek zajęć. Oznacza to, że dzieci i młodzież systematycznie korzystać będzie z dodatkowych dwóch godzin zajęć sportowych tygodniowo.

Dzięki realizacji projektu dzieci pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego będą miały możliwość udziału w różnych formach zajęć sportowo-rekreacyjnych tj.

– tańce ludowe

– gry i zabawy sportowe z elementami gier drużynowych

– gry zespołowe ( piłka nożna, siatkówka, unihokej)

W latach ubiegłych Gmina Stupsk również z powodzeniem aplikowała o środki MSiT dzięki, czemu realizowano zajęcia dodatkowe w ramach programu „Multisport” oraz „Umiem Pływać” . W 2016 r. przy współpracy z lokalnym klubem sportowym KS Konopianka Konopki udało się pozyskać wsparcie finansowe na działalność sekcji piłkarskiej młodzików, otrzymując 10 000 zł na zakup sprzętu piłkarskiego oraz prowadzenie programu szkoleniowego piłkarzy.

Poza zajęciami dofinansowanymi ze środków zewnętrznych gmina Stupsk w ramach własnej działalności realizuje szereg inicjatyw sportowych tj.

– sekcja taekwondo przy współpracy z Akademią Sztuk Walk „SENESHI”

– zajęcia taneczne dla dzieci i młodzieży „ Zumba Kids” przy współpracy z Galerią Fitness „Kołecki”

– zajęcia sportowo – rekreacyjne dla dzieci i młodzieży

– zajęcia fitness-owe dla pań

oraz liczne turnieje i zawody sportowe w okresie całego roku.

źródło: gmina Stupsk

oprac. JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz