Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Stupsk stawia na sport. Będzie projekt „Szkolny Klub Sportowy”


W 2017 roku ruszy w gminie Stupsk projekt „Szkolny Klub Sportowy”. Na ten cel gmina pozyskała środki z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Łącznie programem objętych zostanie 200 dzieci od 6 do 16 roku życia.


ksp Mława
Reklama

Już kolejny raz z powodzeniem gmina Stupsk ubiega się o środki zewnętrzne na różne programy sportowe. W tym roku, w ramach projektu  „Szkolny Klub Sportowy” takie wsparcie przeznaczone będzie na dodatkowe zajęcia sportowe.

Na terenie wszystkich szkół z terenu gminy ( Szkoła Podstawowa w Wyszynach Kościelnych, Szkoła Podstawowa w Stupsku, Szkoła Podstawowa w Morawach oraz Gimnazjum w Stupsku) powstanie 8 grup, dla których łącznie przewidziane jest 560 jednostek zajęć. Oznacza to, że dzieci i młodzież systematycznie korzystać będzie z dodatkowych dwóch godzin zajęć sportowych tygodniowo.

Dzięki realizacji projektu dzieci pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego będą miały możliwość udziału w różnych formach zajęć sportowo-rekreacyjnych tj.

– tańce ludowe

– gry i zabawy sportowe z elementami gier drużynowych

– gry zespołowe ( piłka nożna, siatkówka, unihokej)

W latach ubiegłych Gmina Stupsk również z powodzeniem aplikowała o środki MSiT dzięki, czemu realizowano zajęcia dodatkowe w ramach programu „Multisport” oraz „Umiem Pływać” . W 2016 r. przy współpracy z lokalnym klubem sportowym KS Konopianka Konopki udało się pozyskać wsparcie finansowe na działalność sekcji piłkarskiej młodzików, otrzymując 10 000 zł na zakup sprzętu piłkarskiego oraz prowadzenie programu szkoleniowego piłkarzy.

Poza zajęciami dofinansowanymi ze środków zewnętrznych gmina Stupsk w ramach własnej działalności realizuje szereg inicjatyw sportowych tj.

– sekcja taekwondo przy współpracy z Akademią Sztuk Walk „SENESHI”

– zajęcia taneczne dla dzieci i młodzieży „ Zumba Kids” przy współpracy z Galerią Fitness „Kołecki”

– zajęcia sportowo – rekreacyjne dla dzieci i młodzieży

– zajęcia fitness-owe dla pań

oraz liczne turnieje i zawody sportowe w okresie całego roku.

źródło: gmina Stupsk

oprac. JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x