Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Ślizgawica w Mławie i w powiecie. Bądźcie ostrożni


Fot. wiadukt przy LG dziś rano


ksp Mława
Reklama

Ulice, drogi i chodniki w Mławie, ale również we wszystkich gminach powiatu pokryte są warstwą lodu. Jest naprawdę bardzo ślisko. Zwłaszcza w godzinach porannych wjazd i zjazd na wszystkich wiaduktach był bardzo utrudniony. Taka śliskość występowała też na drogach i chodnikach.

– Na szczęście nie odnotowaliśmy poważniejszych zdarzeń drogowych, te które się do tej pory zdarzyły to stłuczki. Trudna sytuacja panowała rano na wszystkich trzech wiaduktach, najtrudniejsze chyba na wiadukcie od strony Działdowa. Tam patrol policji pomagał kierowcom, samochody ciężarowe miały tam ogromne trudności z poruszaniem się i blokowały drogę. Zwracaliśmy się też do służb drogowych o posypanie miejsc niebezpiecznych – podaje asp. Anna Pawłowska rzecznik prasowy KPP Mława.

– Wszystkie siły są w akcji. Pięć piaskarek już po raz trzeci wyjechało na drogi, wysypaliśmy dotychczas ok. 120 ton mieszanki piasku i soli. Powoli sytuacja poprawia się – mówi Leszek Ślubowski dyrektor PZD, odpowiadający za drogi powiatowe.

– Od momentu wystąpienia śliskości miejskie drogi są posypywane. Należy zachować ostrożność, ale jest już widoczny efekt naszych działań. W tej chwili posypujemy drogi boczne i gruntowe – informuje Jan Wysocki prezes MPDM.

Oblodzone chodniki w Mławie też nie zachęcają do spacerów. Najczęstszy dziś obrazek, to piesi poruszający się jezdnią, a jeżeli już idą chodnikiem to z wielką ostrożnością.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkaniec Mławy
Mieszkaniec Mławy
5 lata temu

„Od momentu wystąpienia śliskości miejskie drogi są posypywane.” jak zwykle po fakcie…. Heh. Tak jak ostatnio droga do Ciechanowa za wieżą po opadach prawie tydzień zasypana ale tylko do granicy działań Mławy bo dalej jakoś potrafią ogarnąć drogi… A gdy wiosna zawita będą artykuły z burmistrzem jak to Mława „zaskoczyła” zimę i uchroniła kierowców przed zjawiskami atmosferycznymi.

Jarząbek
Jarząbek
5 lata temu

Na chodnikach niewiele się poprawiło, chyba że tam gdzie są gołe płyty bez ubitego zlodowacenia, a jakby nie było jest koło godziny 13-tej.
Jak będzie w taki dzień wyglądać kładka dla pieszych z podjazdami dla osób niepełnosprawnych, matek z dziećmi, rowerzystów? Czy będzie zamykana przy takiej pogodzie?

Andrzej
Andrzej
5 lata temu

… a podatki płacimy …

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x