Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
meblolux

Zima jeszcze się nie kończy. Zimowe problemy również


Ostatnie pogodne dni nastrajają nas już bardziej do myślenia o wiośnie. Tymczasem zima trwa jeszcze w najlepsze. Wyraźnie widać to na ulicach i drogach, zarówno w mieście jak i poza nim. W najlepsze zima trwa też jeszcze na chodnikach naszych ulic. Właśnie na taki jeden chodnik, na którym zima wygląda jakby się dopiero zaczęła zwrócił uwagę jeden z naszych czytelników. Chodzi o chodnik na nowo „ochrzczonym” wiadukcie Rypińskim, w ciągu ulicy Piłsudskiego.

Słoneczne ogrody Mława

O różnych perypetiach związanych z tym wiaduktem pisaliśmy już kilkukrotnie, również o tych perypetiach zimowych. Wygląda jednak na to, że to niekończąca się opowieść.

Wiadukt ten jest najczęściej wybieranym łącznikiem dla poruszających się pieszo bądź rowerem mieszkańców Zatorza. Jest też obiektem o stosunkowo wysokiej stromiźnie. Dla użytkowników pieszych i cyklistów ważne jest, żeby móc go pokonać z jak najmniejszym wysiłkiem. Tymczasem zarówno chodnik jak i ścieżka rowerowa pokryte są niezgarniętą warstwą śniegu. Na pewnym początkowym odcinku jedynie kawałeczek chodnika jest odśnieżony, pozostałe fragmenty czekają na wiosenne słońce i odwilż. Widok jak na załączonych fotografiach.

Przypomnę tylko, że za utrzymanie akurat tego wiaduktu odpowiada Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie, podległy marszałkowi Struzikowi.

red.

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

7
KOMENTARZE

1500
Magnus

W strugach sniegu, w strugach deszczu, w potoku kaluz, w ciemna nic, w jadny dzien- wiadukt zbudowany ku uprzykrzeniu mieszkancow Wolki zbudowany jest.

Prawda

Jak radni tak ochoczo procedowali nad nadaniem nazwy temu kretemu wiaduktowi, to niech teraz ochoczo wezma lopaty do sniegu i wraz z burmistrzem i dyrektorem szpitala, w czynie spolecznym, odsnieza wiadkut.

Z daleka

Jesli mowa juz o „Wielkiej Koldzce”- to mysle, ze burmistrz okaze sie utalentowanym skoczkiem nie tylko tym na miejska kase podatnikow, ale tez tym sportowym. Przy okazji zawsze bedzie na podium, czyli na najwyzszej czesci tej „Wielkiej Klodki”

Jarząbek

W okresie zimowym kiedy bywają trudne warunki atmosferyczne (śnieg, gołoledź) nie tylko mogą się pojawić problemy w przypadku tej kładki, ale z pewnością się pojawią. Schody będą oblodzone, podjazdy nachylane także, co bardzo będzie utrudniało poruszanie się nie tylko osobom niepełnosprawnym, ale także tym w pełni sprawnym. Nikt jakoś się nie zastanawia nad tym, że mamy klimat jaki mamy i zimy niestety u nas występują każdego roku, niejednokrotnie w ciągu każdej zimy bywają opady śniegu i to nie tylko w dzień ale i w nocy, kiedy to śniegu nie ma komu odgarnąć i jest systematycznie udeptywany tworząc oblodzenia, a dodatkowo… Czytaj więcej »

Janko

Czekamy na kładkę na ul. Kościuszki i wypożyczalnię sprzętu narciarskiego zaraz obok. Już nie mogę się doczekać jak zacznie się sport ekstremalny dla mieszkańców zatorza 🙂 juhhhu z górki na pazurki, prosto pod drzwi ratusza, a co, niech widzą jak mieszkańcy „świetnie” się bawią na nowym obiekcie. A może puchar świata w skokach ? WIELKA KŁODKA na Kościuszki, to jest myśl, i wstęgę będzie można przeciąć, może będą „buteleczki z colą” ?!

Pogromca Celebrytow

W przypadku kladki na Kosciuszki, ktora moze zbuduja w przyszlosci, moga pojawic sie podobne problemy, co do wlasciwego utrzymania w okresie/ach zimowych

Małgorzata

Zgadzam się z tym,czyżby mieszkańcy za torami od strony Wólki byli innymi ludźmi ?,niż Ci co chodzą ścieżkami wiaduktem Mława Miasto???? Cóż to za podział????