Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Zima jeszcze się nie kończy. Zimowe problemy również


Ostatnie pogodne dni nastrajają nas już bardziej do myślenia o wiośnie. Tymczasem zima trwa jeszcze w najlepsze. Wyraźnie widać to na ulicach i drogach, zarówno w mieście jak i poza nim. W najlepsze zima trwa też jeszcze na chodnikach naszych ulic. Właśnie na taki jeden chodnik, na którym zima wygląda jakby się dopiero zaczęła zwrócił uwagę jeden z naszych czytelników. Chodzi o chodnik na nowo „ochrzczonym” wiadukcie Rypińskim, w ciągu ulicy Piłsudskiego.


ksp Mława
Reklama

O różnych perypetiach związanych z tym wiaduktem pisaliśmy już kilkukrotnie, również o tych perypetiach zimowych. Wygląda jednak na to, że to niekończąca się opowieść.

Wiadukt ten jest najczęściej wybieranym łącznikiem dla poruszających się pieszo bądź rowerem mieszkańców Zatorza. Jest też obiektem o stosunkowo wysokiej stromiźnie. Dla użytkowników pieszych i cyklistów ważne jest, żeby móc go pokonać z jak najmniejszym wysiłkiem. Tymczasem zarówno chodnik jak i ścieżka rowerowa pokryte są niezgarniętą warstwą śniegu. Na pewnym początkowym odcinku jedynie kawałeczek chodnika jest odśnieżony, pozostałe fragmenty czekają na wiosenne słońce i odwilż. Widok jak na załączonych fotografiach.

Przypomnę tylko, że za utrzymanie akurat tego wiaduktu odpowiada Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie, podległy marszałkowi Struzikowi.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
7 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Magnus
Magnus
5 lata temu

W strugach sniegu, w strugach deszczu, w potoku kaluz, w ciemna nic, w jadny dzien- wiadukt zbudowany ku uprzykrzeniu mieszkancow Wolki zbudowany jest.

Prawda
Prawda
5 lata temu

Jak radni tak ochoczo procedowali nad nadaniem nazwy temu kretemu wiaduktowi, to niech teraz ochoczo wezma lopaty do sniegu i wraz z burmistrzem i dyrektorem szpitala, w czynie spolecznym, odsnieza wiadkut.

Z daleka
Z daleka
5 lata temu

Jesli mowa juz o „Wielkiej Koldzce”- to mysle, ze burmistrz okaze sie utalentowanym skoczkiem nie tylko tym na miejska kase podatnikow, ale tez tym sportowym. Przy okazji zawsze bedzie na podium, czyli na najwyzszej czesci tej „Wielkiej Klodki”

Jarząbek
Jarząbek
5 lata temu

W okresie zimowym kiedy bywają trudne warunki atmosferyczne (śnieg, gołoledź) nie tylko mogą się pojawić problemy w przypadku tej kładki, ale z pewnością się pojawią. Schody będą oblodzone, podjazdy nachylane także, co bardzo będzie utrudniało poruszanie się nie tylko osobom niepełnosprawnym, ale także tym w pełni sprawnym.
Nikt jakoś się nie zastanawia nad tym, że mamy klimat jaki mamy i zimy niestety u nas występują każdego roku, niejednokrotnie w ciągu każdej zimy bywają opady śniegu i to nie tylko w dzień ale i w nocy, kiedy to śniegu nie ma komu odgarnąć i jest systematycznie udeptywany tworząc oblodzenia, a dodatkowo bywają również gołoledzie.
Kładka jest mim zdaniem bardzo złym pomysłem, nie tylko ze względów estetycznych, ale głównie ze względów funkcjonalnych.
Oj będą mieszkańcy klęli ten pomysł.

Janko
Janko
5 lata temu

Czekamy na kładkę na ul. Kościuszki i wypożyczalnię sprzętu narciarskiego zaraz obok. Już nie mogę się doczekać jak zacznie się sport ekstremalny dla mieszkańców zatorza 🙂 juhhhu z górki na pazurki, prosto pod drzwi ratusza, a co, niech widzą jak mieszkańcy „świetnie” się bawią na nowym obiekcie. A może puchar świata w skokach ? WIELKA KŁODKA na Kościuszki, to jest myśl, i wstęgę będzie można przeciąć, może będą „buteleczki z colą” ?!

Pogromca Celebrytow
Pogromca Celebrytow
5 lata temu

W przypadku kladki na Kosciuszki, ktora moze zbuduja w przyszlosci, moga pojawic sie podobne problemy, co do wlasciwego utrzymania w okresie/ach zimowych

Małgorzata
Małgorzata
5 lata temu

Zgadzam się z tym,czyżby mieszkańcy za torami od strony Wólki byli innymi ludźmi ?,niż Ci co chodzą ścieżkami wiaduktem Mława Miasto???? Cóż to za podział????

7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x