Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Niecodzienne działania dzielnicowych


Przyzwyczailiśmy się już, że głównym zadaniem policjantów jest egzekwowanie przestrzegania prawa. Drugim ważnym zadaniem policji jest też prowadzenie działań prewencyjnych. Poniżej podajemy przykłady takich działań prowadzonych przez mławskich policjantów.


ksp Mława
Reklama

  Asp. Tomasz Karpiński realizuje własny, autorski projekt, skierowany do rodziców – mieszkańców gm. Wieczfnia Kościelna, dotyczący bezpieczeństwa dzieci. Podczas spotkań z mieszkańcami tłumaczy – „Rodzic jest pierwszym i najważniejszym wzorem do naśladowania. Państwa postawa wobec zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz bezpieczeństwa w domu jest obserwowana i naśladowana przez dziecko.” Dzielnicowy opracował specjalną ulotkę, zawierającą najważniejsze porady dla rodziców.

Natomiast dzielnicowy mł. asp. Damian Wyroda z Posterunku Policji w Szydłowie, tym razem spotkał się z w Dębsku z paniami z koła gospodyń. Tłumaczył jak nie stać się ofiarą przestępstwa, ostrzegał przed oszustami i zachęcał do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

źródło: KPP Mława

oprac. red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Jarząbek
Jarząbek
5 lata temu

„Rodzic jest pierwszym i najważniejszym wzorem do naśladowania. Państwa postawa wobec zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz bezpieczeństwa w domu jest obserwowana i naśladowana przez dziecko.” – bardzo mądre zdanie i rodzice powinni sobie wziąć je do serca.
Nie dotyczy to tylko bezpieczeństwa na drodze, ale wszelkich zachowań, bo rodzic to dla dziecka pierwszy autorytet, pierwszy nauczyciel i wychowawca.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x