Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

„Mława nas pozna” w Bibliotece Pedagogicznej


6 lutego w mławskiej Filii Biblioteki Pedagogicznej w Ciechanowie odbyło się spotkanie promujące tomik poezji „Mława nas pozna. Wiersze wybrane”, autorami której  są poeci skupieni w grupie o tej samej nazwie „Mława nas pozna”.

KSP Mława nabór

Inicjatorką i założycielką grupy pasjonatów: poezji, malarstwa, fotografii i florystyki  jest  miłośniczka Mławy – Helena Grącka. Jak sama mówi „Pisaniem chcemy zbliżyć się do czytelnika, by dzięki naszemu przekazowi w formie wierszy zmienić nastawienie na życie, często negatywne, by stać się lepszym”. Wcześniej tak jak i obecnie Pani Helena swoją twórczość poetycką prezentowała na Facebooku lub w mniejszej grupie przyjaciół.

Wydany pod koniec 2016 roku tomik to jak mówią autorzy zamieszczonych w nim wierszy pierwsza, ale miejmy nadzieję, że nie ostatnia publikacja. W zbiorku poza wierszami Pani Heleny znalazły się także wiersze: Barbary Strzałkowskiej, Ewy Przybysz, Magdaleny Szymaniak, Danuty Han oraz Cezarego Sala.

Spotkanie rozpoczęła Agata Mierzwa- Kierownik mławskiej Filii Biblioteki Pedagogicznej w Ciechanowie, a jednocześnie organizatorka imprezy. Następnie Pani Grącka z entuzjazmem opowiedziała o początkach  grupy. Mieliśmy także możliwość usłyszenia z ust poszczególnych autorów książki  ich krótkie biogramy.

Była to już kolejna promocja wspomnianej książki, która zgromadziła liczne grono miłośników poezji, nauczycieli, młodzież szkolną i emerytów. To wspaniałe, że do licznego grona poetów mławskich pielęgnujących piękno i kulturę naszej Małej Ojczyzny dołączyli goście naszego spotkania.

źródło i fot.: Biblioteka Pedagogiczna w Mławie

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz