Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Krępa. Będzie weryfikacja raportu oddziaływania na środowisko?


Kolejna odsłona walki mieszkańców Krępy o zablokowanie możliwości budowy fermy drobiu w ich miejscowości. Zwrócili się do wójta i rady gminy o zlecenie ekspertowi zewnętrznemu weryfikacji dokumentów przedłożonych przez inwestora. Wnioskowali też o ocenę aktualnego stanu sprawy i zawieszenie postępowania prowadzonego przez wójta do czasu przeprowadzenia wspomnianej weryfikacji.


ksp Mława
Reklama

Dyskusja o tej sprawie potoczyła się podczas obrad sesji rady gminy w dniu 14 lutego. W piśmie podpisanym przez 23 mieszkańców głównie Krępy i Józefowa kierowanym do rady gminy czytamy między innymi:

„Zaniepokojeni brakiem pełnych możliwości i instrumentów pozwalających na przeprowadzenie fachowej i wszechstronnej analizy i oceny zgromadzonego materiału, w tym raportu środowiskowego wraz z uzupełnieniami wykonanego przez specjalistyczną pracownię prosimy o dokonanie weryfikacji przedkładanych w imieniu inwestora dokumentów przez zlecenie tych czynności w formie zapytania ofertowego lub z wolnej ręki przez Pana Wójta Gminy Lipowiec Kościelny. Jednocześnie prosimy o zwrócenie się do prowadzącego postępowanie o zawieszenie postępowania na czas wykonywanych ocen lub przeprowadzanych dodatkowych badań i dołączenie ich ustaleń i wyników jako dodatkowego materiału lub środków dowodowych do prowadzonego postępowania w tak ważnej dla całej społeczności sprawie. ”

Do wniosku mieszkańców odniósł się wójt Jarosław Goschorski. Poinformował, że poczynił już pewne kroki w celu szukania osoby, która ewentualnie mogłaby takie zlecenie wykonać, ale na skuteczne działania od wczoraj było jeszcze za mało czasu.

– Teraz kwestia w jaki sposób mamy się do tego ustosunkować. Ja do 15 marca wydaję decyzję dotyczącą raportu. Pamiętacie zostało to odesłane do całkowicie nowego rozpatrzenia, podważając zasadność tego, że ja odmówiłem dla tej inwestycji uzasadnienia. Będę więc podejmował stosowną decyzję i jest sugestia by poddać ten raport weryfikacji. Pamiętajmy też, że inwestor wysyła sygnały na opieszałość. Ogólnie pewnie skończy się to w sądzie docelowo. Również wasza interwencja będzie konieczna. Jeśli będzie formalna ścieżka, która nie będzie czyniła odpowiednich formalnych ułomności będzie trzeba wyasygnować pieniądze na to, żebyśmy znaleźli takiego kogoś kto odważy się i ten raport będzie chciał weryfikować. Czy to będzie zasadne i dla dobra mieszkańców będziemy w stanie zawiesić postępowanie nie wiemy jeszcze, oficjalnie wpłynęło to wczoraj i będziemy reagować – mówił wójt Goschorski.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x