Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Warsztaty „Kulinarnie Mocni” w Szydłowie


W poniedziałek, 13 lutego w remizie OSP w Szydłowie, odbyły się warsztaty kulinarne pod hasłem „Kulinarnie Mocni”. Warsztaty kierowane były do osób korzystających z Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa. W ich trakcie Teresa Dunikowska i Jolanta Felba – edukatorki Banku Żywności w Ciechanowie pokazywały w praktyce jak przygotować smaczne i proste posiłki z podstawowych produktów dostępnych w każdym domu „pod ręką”.

KSP Mława nabór

Na wspólne gotowanie zjawiło się piętnaście osób (w tym jeden mężczyzna) z okolic Szydłowa i Ciechanowa. W planie prowadzonych warsztatów znalazło się wykonanie i degustacja m. in. trzech past: z białej fasoli, z makreli oraz jajecznej,  a także kilku prostych dań jednogarnkowych. Wszystkie te potrawy uczestnicy warsztatów wykonywali pod kierunkiem edukatorek. Na zakończenie warsztatów otrzymali specjalną broszurę z wybranymi przepisami kulinarnymi.

 Warsztaty kulinarne to jeden z rodzajów Działań Towarzyszących prowadzonych przez Bank Żywności w Ciechanowie, a kierowanych do osób korzystających z pomocy żywnościowej. W zamyśle ma uczyć i przypominać jak dobrze wykorzystywać przekazywaną żywność, przygotowywać smaczne posiłki z produktów żywnościowych z paczki, korzystać z produktów sezonowych czy przygotowywać posiłki bez strat w składnikach odżywczych. Warsztaty mają też na celu budowanie i pogłębianie relacji domowych i sąsiedzkich.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz