Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Strażacy zdejmowali kota z dachu i gasili sadze w kominach


Miniony tydzień nie przyniósł ze sobą zdarzeń bardzo groźnych dla życia lub zdrowia mieszkańców naszego powiatu. Nie oznacza to jednak, że strażacy próżnowali. O niektórych działaniach straży już pisaliśmy,teraz kolej na pozostałe działania.


06.02.2017 roku o godzinie 17.15 zastępy z JRG PSP Mława i OSP Szydłowo pomagały Policji w otwarciu mieszkania przy ul. Cichej w Szydłowie. W pomieszczeniu na parterze budynku znajdowała się lokatorka, która leżała na łóżku. Osoba ta nie reagowała na pukanie. Działania zastępów polegały na otwarciu okna przy pomocy sprzętu burzącego. Po wejściu do środka wraz z funkcjonariuszem Policji okazało się, że lokatorka spała. Przybyły na miejsce lekarz nie stwierdził obrażeń. Akcja trwała 43 minuty.

06.02.2017 roku o godzinie 17.41 przy ul. Budzyn w Szreńsku zastęp OSP Szreńsk prowadził działania związane ze zdjęciem kota z dachu budynku szkolnego, który nie mógł samodzielnie go opuścić. Strażacy weszli na dach przy pomocy drabiny i uwolnili kota. Akcja trwała 44 minuty.

07.02.2017 roku o godzinie 15.36 doszło do pożaru w budynku mieszkalnym wielorodzinnym w Mławie przy ul. Przyrynek. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia jednostek ochrony przeciwpożarowej stwierdzono, że palą drewniane schody na klatce schodowej budynku. Działania zastępów z JRG PSP Mława polegały na podaniu prądu wody na palące się schody aż do całkowitego ugaszenia. Następnie dokładnie sprawdzono budynek. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było podpalenie, dochodzenie w tej sprawie prowadzi Policja. Spaleniu uległy schody na powierzchni około 1 m 2. Straty oszacowano na 0,5 tys. zł. Uratowano pozostałą część budynku. Wartość uratowanego mienia oszacowano na 400 tys. zł. Akcja trwała 40 minut.

08.02.2017 roku o godzinie 19.57 w miejscowości Nieradowo gmina Szydłowo doszło do pożaru sadzy w kominie budynku mieszkalnego jednorodzinnego. Działania zastępów z JRG PSP Mława i OSP Szydłowo polegały na wygaszeniu pieca i ugaszeniu pożaru przy pomocy proszku gaśniczego. Pomieszczenia piwniczne zostały oddymione przy pomocy wentylatora. Akcja trwała 1 godzinę.

09.02.2017 roku o godzinie 19.20 w miejscowości Wola Kanigowska gmina Strzegowo doszło do pożaru sadzy w kominie budynku mieszkalnego jednorodzinnego. Działania zastępów z JRG PSP Mława oraz OSP Strzegowo i Niedzbórz polegały na wsypaniu piasku i proszku gaśniczego do przewodu kominowego aż do całkowitego ugaszenia. Cały budynek przewietrzone przy pomocy wentylatora. Akcja trwała 1 godzinę 50 minut.

źródło: bryg. Marek Augustynowicz rzecznik prasowy PSP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x