Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Zmiany w organizacji urzędu miasta. Powstał nowy wydział


Od pierwszego dnia lutego urząd miasta funkcjonuje w nowej strukturze organizacyjnej. W ramach istniejącej struktury wydzielony został nowy wydział – Wydział Środowiska. Taka decyzja burmistrza wiąże się też ze zmianami kadrowymi, w urzędzie przybędzie bowiem nowy naczelnik wydziału.

KSP Mława nabór

Z początkiem lutego wszedł w życie nowy regulamin organizacyjny Urzędu Miasta Mława, wprowadzony zarządzeniem burmistrza. Regulamin organizacyjny to dokument określający szczegółową organizację wewnętrzną i zasady funkcjonowania urzędu. W ciągu ostatnich kilku lat zmieniany był on kilkukrotnie, dostosowując zakres działania urzędu do aktualnych przepisów, ale dotąd w sposób nie naruszający ustalonej struktury komórek i wydziałów. Nowy wydział zajmował się będzie sprawami związanymi z ochroną i kształtowaniem środowiska oraz gospodarką odpadami. W gestii Wydziału Gospodarki Komunalnej pozostaną wyłącznie sprawy związane z gospodarką mieszkaniową, gospodarką komunalną oraz utrzymaniem dróg.

– Wydział Gospodarki Komunalnej, Mieszkaniowej i Ochrony Środowiska ze względu na coraz większy zakres obowiązków wynikający z rozwoju miasta i zmieniających się przepisów prawa (m.in. uruchomienie MKM, gospodarka odpadami w gestii miasta) został podzielony na Wydział Gospodarki Komunalnej oraz Wydział Ochrony Środowiska. Podzielone zostały także zadania i przewiduje się zatrudnienie naczelnika Wydział Gospodarki Komunalnej (konkurs już został ogłoszony). Czasowo funkcję tę sprawuje naczelnik Urszula Aptowicz, aż do czasu wyłonienia naczelnika nowego wydziału. Od 1 stycznia 2017 r. nie zwiększyła się liczba osób zatrudnionych w urzędzie –  podaje Magdalena Grzywacz Rzecznik Prasowy UMM.

Jak widać z odpowiedzi, za zmianami organizacyjnymi nie nadążają zmiany kadrowe. W gruncie rzeczy na dzień dzisiejszy dalej pełnym zakresem spraw w obu wydziałach kieruje dotychczasowa naczelnik podzielonego wydziału Gospodarki Komunalnej, Mieszkaniowej i Ochrony Środowiska. Jak dotychczas również rada miasta nie zwiększyła budżetu wynagrodzeń zaplanowanego dla urzędników zatrudnionych w ratuszu. Pomimo informacji pani rzecznik, na stronie urzędu miasta nie ma ogłoszenia o naborze na stanowisko kierownicze w nowym wydziale.

Aktualizacja 13.02.2017

Szanowny Panie, uprzejmie informuję, że przez pomyłkę poinformowałam Pana o ogłoszeniu konkursu na naczelnika Wydziału Gospodarki Komunalnej, tymczasem ogłoszenie dotyczyło naboru na inne stanowisko – Inspektora ds. rozwoju i rewitalizacji.

Za pomyłkę przepraszam – Magdalena Grzywacz

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

9 - liczba komentarzy w artykule "Zmiany w organizacji urzędu miasta. Powstał nowy wydział"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Pogromca Celebrytow
Gość

Synekura- jak ten termin znajomo w Mlawie brzmi.
Obsadzanie swoich to rytual dla naczelnego kaplana- burmistrza.
I nie ma sie co dziwic, bo kult jednostki w osobie S.K. osiaga apogeum. Liczba wyznawcow rosnie, tak jak przybywa obietnic wyborczych.
Przykro jest to powiedziec, ale trzeba to wyrazic dosc mocno, ze niektorzy mieszkancy nic poza burmistrzem nie widza. Ich horyzont to burmistrz, ich wschod i zachod to tez burmistrz.

oSa
Gość

No tłumaczenie pani rzecznik to po prostu miód malina. podzielili wydział bo maja mnóstwo zadań z MKM. A co takiego? Bilety sprzedają? gospodarka odpadami to nowe zadanie miasta? Od dawna tę sprawę załatwiała firma pana A i wcale nadzoru nie potrzebuje raczej wręcz przeciwnie. Pewnie chodzi tu poprostu do dobrze płatne stanowisko dla „swojaka”

ajwaj
Gość

No to jak w końcu nazywa się nowy wydział? tak jak piszą w artykule „wydział środowiska” czy jak cyt. rzecznik MG „wydział ochrony środowiska” ? a może to powstały dwa nowe?

Jarząbek
Gość

„Pomimo informacji pani rzecznik, na stronie urzędu miasta nie ma ogłoszenia o naborze na stanowisko kierownicze w nowym wydziale.” – a musi być?
Pan burmistrz juz wie kogo posadzi na dodatkowym stołku, zrobi tak jak ze stołkiem dyrektora MDK, który objęła pani tru,,, tfu… przepraszam pani Kaszuba i powie mieszkańcom „bo takie mam prawo”

Z daleka
Gość

Mnozenie wydzialow, tworzenie coraz wiekszej liczby wakatow ma jedno na celu- dojenie z kiesy mieszkancow kaski

nowe idzie
Gość

Mylisz się to ma głębszy sens – cementowanie układu i budowanie elektoratu

Z daleka
Gość

Masz kompletna racje. Oby kadencyjnosc pokrzyzowala mu szyki.

Observer
Gość

Komu? – HA i spółce? – nie pokrzyżuje, przekonacie się, sami zagłosujecie na ich kandydata

...
Gość

Nie bedzie to latwe zadanie, kiedy H.A. bedzie uprawial
kryptoreklame na rzecz nowego kandydata na burmistrza lub kandydatki.
Rozne wersje zaczynaja zyc wlasnym zyciem. Madry ten, ktory rozwiaze zawila zagadke

wpDiscuz