Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Alsen komputery kasy fiskalne Mława
Logo
MediaExpert Mława Praca Doradca Klienta

Zmiany w organizacji urzędu miasta. Powstał nowy wydział


Od pierwszego dnia lutego urząd miasta funkcjonuje w nowej strukturze organizacyjnej. W ramach istniejącej struktury wydzielony został nowy wydział – Wydział Środowiska. Taka decyzja burmistrza wiąże się też ze zmianami kadrowymi, w urzędzie przybędzie bowiem nowy naczelnik wydziału.

Słoneczne ogrody Mława

Z początkiem lutego wszedł w życie nowy regulamin organizacyjny Urzędu Miasta Mława, wprowadzony zarządzeniem burmistrza. Regulamin organizacyjny to dokument określający szczegółową organizację wewnętrzną i zasady funkcjonowania urzędu. W ciągu ostatnich kilku lat zmieniany był on kilkukrotnie, dostosowując zakres działania urzędu do aktualnych przepisów, ale dotąd w sposób nie naruszający ustalonej struktury komórek i wydziałów. Nowy wydział zajmował się będzie sprawami związanymi z ochroną i kształtowaniem środowiska oraz gospodarką odpadami. W gestii Wydziału Gospodarki Komunalnej pozostaną wyłącznie sprawy związane z gospodarką mieszkaniową, gospodarką komunalną oraz utrzymaniem dróg.

– Wydział Gospodarki Komunalnej, Mieszkaniowej i Ochrony Środowiska ze względu na coraz większy zakres obowiązków wynikający z rozwoju miasta i zmieniających się przepisów prawa (m.in. uruchomienie MKM, gospodarka odpadami w gestii miasta) został podzielony na Wydział Gospodarki Komunalnej oraz Wydział Ochrony Środowiska. Podzielone zostały także zadania i przewiduje się zatrudnienie naczelnika Wydział Gospodarki Komunalnej (konkurs już został ogłoszony). Czasowo funkcję tę sprawuje naczelnik Urszula Aptowicz, aż do czasu wyłonienia naczelnika nowego wydziału. Od 1 stycznia 2017 r. nie zwiększyła się liczba osób zatrudnionych w urzędzie –  podaje Magdalena Grzywacz Rzecznik Prasowy UMM.

Jak widać z odpowiedzi, za zmianami organizacyjnymi nie nadążają zmiany kadrowe. W gruncie rzeczy na dzień dzisiejszy dalej pełnym zakresem spraw w obu wydziałach kieruje dotychczasowa naczelnik podzielonego wydziału Gospodarki Komunalnej, Mieszkaniowej i Ochrony Środowiska. Jak dotychczas również rada miasta nie zwiększyła budżetu wynagrodzeń zaplanowanego dla urzędników zatrudnionych w ratuszu. Pomimo informacji pani rzecznik, na stronie urzędu miasta nie ma ogłoszenia o naborze na stanowisko kierownicze w nowym wydziale.

Aktualizacja 13.02.2017

Szanowny Panie, uprzejmie informuję, że przez pomyłkę poinformowałam Pana o ogłoszeniu konkursu na naczelnika Wydziału Gospodarki Komunalnej, tymczasem ogłoszenie dotyczyło naboru na inne stanowisko – Inspektora ds. rozwoju i rewitalizacji.

Za pomyłkę przepraszam – Magdalena Grzywacz

JK

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

9
KOMENTARZE

1500
Pogromca Celebrytow

Synekura- jak ten termin znajomo w Mlawie brzmi.
Obsadzanie swoich to rytual dla naczelnego kaplana- burmistrza.
I nie ma sie co dziwic, bo kult jednostki w osobie S.K. osiaga apogeum. Liczba wyznawcow rosnie, tak jak przybywa obietnic wyborczych.
Przykro jest to powiedziec, ale trzeba to wyrazic dosc mocno, ze niektorzy mieszkancy nic poza burmistrzem nie widza. Ich horyzont to burmistrz, ich wschod i zachod to tez burmistrz.

oSa

No tłumaczenie pani rzecznik to po prostu miód malina. podzielili wydział bo maja mnóstwo zadań z MKM. A co takiego? Bilety sprzedają? gospodarka odpadami to nowe zadanie miasta? Od dawna tę sprawę załatwiała firma pana A i wcale nadzoru nie potrzebuje raczej wręcz przeciwnie. Pewnie chodzi tu poprostu do dobrze płatne stanowisko dla „swojaka”

ajwaj

No to jak w końcu nazywa się nowy wydział? tak jak piszą w artykule „wydział środowiska” czy jak cyt. rzecznik MG „wydział ochrony środowiska” ? a może to powstały dwa nowe?

Jarząbek

„Pomimo informacji pani rzecznik, na stronie urzędu miasta nie ma ogłoszenia o naborze na stanowisko kierownicze w nowym wydziale.” – a musi być?
Pan burmistrz juz wie kogo posadzi na dodatkowym stołku, zrobi tak jak ze stołkiem dyrektora MDK, który objęła pani tru,,, tfu… przepraszam pani Kaszuba i powie mieszkańcom „bo takie mam prawo”

Z daleka

Mnozenie wydzialow, tworzenie coraz wiekszej liczby wakatow ma jedno na celu- dojenie z kiesy mieszkancow kaski

nowe idzie

Mylisz się to ma głębszy sens – cementowanie układu i budowanie elektoratu

Z daleka

Masz kompletna racje. Oby kadencyjnosc pokrzyzowala mu szyki.

Observer

Komu? – HA i spółce? – nie pokrzyżuje, przekonacie się, sami zagłosujecie na ich kandydata

...

Nie bedzie to latwe zadanie, kiedy H.A. bedzie uprawial
kryptoreklame na rzecz nowego kandydata na burmistrza lub kandydatki.
Rozne wersje zaczynaja zyc wlasnym zyciem. Madry ten, ktory rozwiaze zawila zagadke