Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Media Expert Mława
Logo
meblolux
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Miniony weekend na drogach. 10 kolizji, jeden kierowca nietrzeźwy


Policja ostrzega przed trudnymi warunkami na drodze – wystarczy chwila nieuwagi by doszło do zdarzenia drogowego. Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze było przyczyną 6 kolizji.

Słoneczne ogrody Mława

Do zdarzeń drogowych, których przyczyną było niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, dochodziło najczęściej na drogach gminnych, poza Mławą. Dwa zdarzenia odnotowano w Dalni, na drodze krajowej nr 7. Inne przyczyny kolizji to wtargnięcie zwierzęcia na drogę  (Nosarzewo Borowe) oraz nieprawidłowe cofanie.

W jednym z przypadków, kolizję spowodował kierowca, będący w stanie po  użyciu alkoholu. Jak się okazało,  nie miał także uprawnień do kierowania. 64- letni  mieszkaniec pow. mławskiego, ruszając z parkingu samochodem marki Fiat Punto, uderzył w zaparkowany pojazd marki Mazda. Kierowca w organizmie miał ponad 0,40 promila alkoholu. Do zdarzenia doszło 11 lutego o godz. 13:40 w Starych Kosinach. Sprawa zostanie skierowana do sądu z wnioskiem o ukaranie.

Oblodzona i zaśnieżona droga to pułapka dla niedoświadczonych oraz nieostrożnych kierowców. Zwiewany z pól śnieg, oblodzone odcinki jezdni, to warunki w których należy zachować maksymalną ostrożność i zdjąć nogę z gazu. Jakikolwiek gwałtowny manewr może zakończyć się wypadnięciem z drogi do rowu.

źródło: asp. Anna Pawłowska rzecznik prasowy KPP Mława.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500