Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Miniony weekend na drogach. 10 kolizji, jeden kierowca nietrzeźwy


Policja ostrzega przed trudnymi warunkami na drodze – wystarczy chwila nieuwagi by doszło do zdarzenia drogowego. Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze było przyczyną 6 kolizji.


ksp Mława
Reklama

Do zdarzeń drogowych, których przyczyną było niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, dochodziło najczęściej na drogach gminnych, poza Mławą. Dwa zdarzenia odnotowano w Dalni, na drodze krajowej nr 7. Inne przyczyny kolizji to wtargnięcie zwierzęcia na drogę  (Nosarzewo Borowe) oraz nieprawidłowe cofanie.

W jednym z przypadków, kolizję spowodował kierowca, będący w stanie po  użyciu alkoholu. Jak się okazało,  nie miał także uprawnień do kierowania. 64- letni  mieszkaniec pow. mławskiego, ruszając z parkingu samochodem marki Fiat Punto, uderzył w zaparkowany pojazd marki Mazda. Kierowca w organizmie miał ponad 0,40 promila alkoholu. Do zdarzenia doszło 11 lutego o godz. 13:40 w Starych Kosinach. Sprawa zostanie skierowana do sądu z wnioskiem o ukaranie.

Oblodzona i zaśnieżona droga to pułapka dla niedoświadczonych oraz nieostrożnych kierowców. Zwiewany z pól śnieg, oblodzone odcinki jezdni, to warunki w których należy zachować maksymalną ostrożność i zdjąć nogę z gazu. Jakikolwiek gwałtowny manewr może zakończyć się wypadnięciem z drogi do rowu.

źródło: asp. Anna Pawłowska rzecznik prasowy KPP Mława.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x