Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Alsen komputery kasy fiskalne Mława
Logo
Katolicka Szkoła Podstawowa w Mławie

Wernisaż wystawy Amadeusza Lewandowskiego w Galerii 13


Tym razem mławska Galeria 13 prezentuje debiutancką wystawę malarstwa utalentowanego dwunastolatka – Amadeusza Lewandowskiego z Mławy.

Słoneczne ogrody Mława

Na jej otwarciu w dniu 10. lutego zjawiła się najbliższa rodzina i przyjaciele młodego artysty, jego nauczyciele ze wszystkich etapów i rodzajów edukacji – również tej artystycznej oraz  liczne grono widzów.  O tradycyjną już w Galerii 13 muzyczną oprawę wernisażu zadbał tym razem mławski gitarzysta Dariusz Marcinkiewicz .

Amadeusz Lewandowski to uczeń klasy VI SP nr 7 , a także V klasy Państwowej Szkoły Muzycznej w Mławie . Jego pierwsza pasja , jak mówi – wyniesiona z domu – to malarstwo. Interesuje się też informatyką, językiem angielskim, muzyką , sztukami walki  (taekwondo). Obrazy maluje akwarelami ale  lubi tworzyć – zwłaszcza pejzaże – pastelami olejnymi. Pracuje pod kierunkiem pani Anny Pietruś- Bral, podczas tych wspólnych zajęć powstawały prezentowane na wystawie prace. Niezwykły talent , wyjątkowa wyobraźnia zostały docenione w licznych konkursach i przeglądach, jest laureatem m.in. konkursu na świąteczną kartkę organizowanego przez mławskiego burmistrza. 20 prac młodego artysty prezentowanych na wystawie oglądać będzie można  codziennie (z wyjątkiem niedziel) w godzinach pracy przychodni, w której budynku mieści się galeria.

Tę debiutancką wystawę Amadeusza również można uznać za bardzo udaną. Młody artysta otrzymał bowiem z rąk  malarek Joanny Rodowicz i Beaty Sobieraj zaproszenie do udziału w najbliższym plenerze malarskim organizowanym corocznie przez Związek Twórców Ziemi Zawkrzeńskiej.

Wernisaż zakończyła lampka szampana oraz poczęstunek przygotowany przez koleżanki mamy Amadeusza z Zespołu Szkół nr 2 w Mławie.

JK

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

1
KOMENTARZE

1500
***

Wspaniały młody talent i ciekawa wystawa. Gratulacje 🙂