Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Szmaciana laleczka ratuje życie dziecku w Angoli. Aukcja w SP nr 7


Do akcji UNICEF „Wszystkie Kolory Świata” włączyli się również uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 w Mławie. 9 lutego w swojej szkole przygotowali aukcję przepięknych, szmacianych laleczek wykonanych przez uczniów wraz z rodzicami i nauczycielami, a cały dochód przeznaczyli na zakup szczepionek dla dzieci w Angoli.


ksp Mława
Reklama

Zanim jednak młodzi wolontariusze zaprosili nas aukcję gości, w okresie ją poprzedzającym bardzo intensywnie pracowali nad uszyciem lalek.  Uszyli ich w sumie prawie 160. Wszystkie były wyeksponowane w szkolnej gablocie przy wejściu do szkoły, tak aby każdy wchodzący mógł wcześniej upatrzyć sobie tę najfajniejszą. Twórca każdej z lalek nadawał jej imię i kraj pochodzenia, co zapisywane było w akcie urodzenia załączonym do każdej z nich. Uczniowie naprawdę włożyli mnóstwo pracy w to, by laleczki były wykonane starannie, z dużą troską o detale i pomysłowością. Może właśnie dlatego większość z licytowanych bez problemu znalazła nowych właścicieli. Licytacje rozpoczynały się od kwoty 50 zł, co stanowiło równowartość kompletu szczepień dla pięciu afrykańskich dzieci. O niektóre lalki trwała zażarta licytacja. Zdarzało się również i tak, że wykonaną przez siebie laleczkę licytował jej twórca, wspierając szlachetną ideę niejako podwójnie.

JK

Projekt „Wszystkie Kolory Świata” jest odpowiedzią na niezwykle poważny problem rozwoju epidemii chorób rozwijających się w Angoli. Chcemy uświadomić dzieciom i młodzieży, że pomaganie może być przyjemne i wiązać się z pozytywnymi emocjami, a ponadto, że dzięki ich zaangażowaniu można uratować życie dziecka. Projekt wspiera Ambasador Dobrej Woli UNICEF Majka Jeżowska. Tegoroczna odsłona projektu jest jego czwartą edycją. Poprzednie trzy edycje kampanii cieszyły się ogromnym zainteresowaniem ze strony szkół i przedszkoli. Dotychczas w akcji uczestniczyło ponad 2000 placówek z Polski. Dzięki zaangażowaniu całych społeczności lokalnych udało się pozyskać prawie 2 miliony złotych na ratowanie życia dzieci w Sierra Leone, Czadzie i Sudanie Południowym. Zebrane fundusze umożliwiły zaszczepienie setek tysięcy dzieci. Wierzymy, że dzięki Państwa zaangażowaniu uda się nam w tym roku pomóc tysiącom cierpiących dzieci w Angoli.

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x