Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Skromnie, ale uroczyście. 40-lecie PEC w Mławie


Swój firmowy jubileusz ta obecnie miejska spółka postanowiła uczcić skromnie, choć jednocześnie uroczyście. Taki bowiem charakter miało posiedzenie Rady Nadzorczej, na które zostali zaproszeni pracownicy i goście.


ksp Mława
Reklama

-Zamiast fetować czterdziestolecie w sposób tradycyjnie przyjęty, my zdecydowaliśmy się na skromne posiedzenie Rady Nadzorczej. Kierowały nami dwa fakty. Pierwszy jest taki: spółka od dwóch lat jest w trakcie restrukturyzacji polegającej na wdrażaniu programu naprawczego. Wynikają z tego pewne aspekty ekonomiczne. Drugi czynnik, to jej uroczysty charakter. Spółka działała w różnych systemach politycznych i gospodarczych i przetrwała. Nigdy do tej pory nie było święconych żadnych jubileuszów. To jest pierwszy skromny, który udało nam się zorganizować, choćby po to, że jest bardzo wiele osób zasłużonych dla spółki, którym powinniśmy w sposób szczególny podziękować – mówiła Ewa Ząbecka przewodnicząca Rady Nadzorczej.

Potem zaproszonych gości oficjalnie witał prezes zarządu Jan Tadeusz Przybyłek. Wśród nich znaleźli się prezesi Spółdzielni Mieszkaniowej „Zawkrze”, prezesi miejskich spółek WOD-KAN, TBS i MPDM, jak też szefowie spółek współpracujących z mławskim PEC z Ciechanowa i Wrocławia. Zaproszeni zostali też członkowie zarządu i rady nadzorczej sprawujący swoje funkcje w latach wcześniejszych. Władze miasta reprezentowali burmistrz i przewodniczący rady miasta.

Jak powstał mławski PEC i jak zmieniał swoje oblicze opowiedział prezes Przybyłek ilustrując swoją opowieść prezentacją multimedialną. Datą od której mławski PEC liczy sobie swoją historię jest dzień 30 grudnia 1976 r  kiedy to podpisano protokół odbiorczy kończący budowę kotłowni osiedlowej
opalanej miałem węglowym w Mławie. Prezes Przybyłek przypomniał nazwiska kolejnych członków rad nadzorczych  i prezesów  kierujących obecną spółką. Wymienił także najważniejsze podejmowane w spółce działania i inwestycje.

Przyszedł też czas na wyróżnienia i podziękowania. Dyplomy gratulacyjne spółka przyznała obecnym i pracownikom: Zenonowi Antosiakowi, Bożenie Jaworskiej, Janowi Kosiorkowi, Andrzejowi Kozłowskiemu, Piotrowi Markuszewskiemu, Marcie Śliwińskiej i Mirosławowi Wilkowskiemu. Podobne podziękowania otrzymali byli i obecni członkowie rady nadzorczej Krzysztof Jaros, Jan Stępka i Piotr Ciesielski. Życzenia na ręce prezesa złożyli też przybyli goście. Dłuższy czas trwały różne, czasem zabawne wspomnienia związane z początkiem istnienia PEC jako spółki miejskiej. Po części oficjalnej prezes zachęcał do zwiedzenia zmodernizowanej ciepłowni.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
11 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Paweł
Paweł
5 lata temu

Sama rodzina, prezes i kierownik z Przasnysza, jak ma być dobrze skoro wszystko po rodzinie załatwione. Obłuda!!!

Stanley
Stanley
5 lata temu

Janek, może to i spęd byłych donosicieli i komuchów, ale pijawek na pewno. Pijawek, którym gdyby odciąć kurek z kasą miejską, to wyzdychałyby jak ryby na pustyni.

z bliska
z bliska
5 lata temu

Panie Burmistrzu, czy w Pana otoczeniu nie ma osoby która by zwróciła Panu uwagę żeby marynarki nie zapinać na ten guzik, bo to naprawdę zle wygląda, a jesli już to zapina się na dolny guzik lub wcale, to już po raz enty patrze na ten Pański styl, który nie przystoii Włodarzowi Miasta, —–i dlatego pozwoliłem sobie na tą uwagę.

Jarząbek
Jarząbek
5 lata temu
Reply to  z bliska

Dolny guzik powinien być odpięty – burmistrz dobrze zna dress code.

Krzysztof
Krzysztof
5 lata temu
Reply to  Jarząbek

Jarząbek ma rację – przecież było szkolenie z tego zakresu , a że garniturek trochę za malutki no to co ?,

Jarząbek
Jarząbek
5 lata temu
Reply to  Krzysztof

Burmistrz szybko rośnie i… wyrasta 😀

Ktoś...
Ktoś...
5 lata temu
Reply to  z bliska

W marynarce na dwa guziki zapinamy tylko górny guzik!
W marynarce na trzy guziki zapinamy tylko środkowy guzik lub ewentualnie dwa górne!
Bez względu ile guzików jest w Twojej marynarce, podczas siadania obowiązkowo odepnij wszystkie.
Piszę marynarkach jednorzędowych. 🙂
Cóż, „z bliska”, nie masz racji, a że burmistrzowi marynarka się skurczyła podczas ostatniego prania to już inna sprawa i tu masz rację: źle to wygląda (jakby była z młodszego brata). Na co te szkolenia z dress cod i zmarnowane nasze pieniądze.

Janek
Janek
5 lata temu

Donosiciele i komuniści mieli imprezkę a czarny dym z komina dalej leci. Prezes sobie podwyżki robi pracownikom nie płaci.

Jarząbek
Jarząbek
5 lata temu

Podsumowanie się odbyło to teraz czas na zmianę – PPP i budowa spalarni śmieci oczywiście podwyżki za ciepłą wodę i centralne ogrzewanie, bo inwestor za coś musi wystawić tę elektro-śmieci-ciepłownię. Nie na próżno ta obecna dymi ostatnio czarnym, gęstym dymem, jest po prostu nieopłacalna, szkodliwa dla środowiska i trzeba to zmienić – tak nie może być!

Krzysztof
Krzysztof
5 lata temu
Reply to  Jarząbek

To się właśnie wpisuje w tzw. restrukturyzację, a do tego dochodzi rujnacja majątku ( niech nikogo nie mylą roboty na pokaz), i różne dziwne inwestycje. Komin wczoraj kopcił wręcz pokazowo jakby komuś zależała na tym ,żeby pokazać uciążliwość kotłowni. Prezes nic sobie z tego nie robi bo mieszka w Przasnyszu i już dawno powinien być na emeryturze.

Magnus
Magnus
5 lata temu

Spotkali sie wszyscy prezesi spolek miejskich ktore zostaly sprywatyzowane, albo sa juz na etapie zmierzajacym do prywatyzacji, eufemicznie nazwanym terminem PPP.

11
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x