Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Zima wróciła na powiatowe i miejskie drogi


Niska temperatura, intensywne opady śniegu oraz dość silny wiatr sprawiły, że czarne już do niedawna nawierzchnie naszych lokalnych dróg bardzo szybko stały się białe i śliskie. Dla służb drogowych to czas wytężonej i intensywnej pracy, dla kierowców wzmożonej ostrożności.


ksp Mława
Reklama

 Za utrzymanie dróg powiatowych i gminnych na terenie miasta odpowiada Mławskie Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe.  Długość tych dróg to w sumie ok. 90 km.

– Bardzo intensywnie pracujemy już od poniedziałkowej nocy. Dwie pługopiaskarki i ciągnik z pługiem wyruszają na ulice już od 4 nad ranem. W tej chwili sytuacja jest w miarę opanowana. Uspokoiły się już opady śniegu. Śliskość może występować tam, gdzie wcześniej pozostał na jezdni lód – informuje Jan Wysocki prezes MPDM.  – Staramy się też na bieżąco reagować na zgłoszenia od mieszkańców – dodaje.

Zgodnie z wytycznymi urzędu miasta drogi odśnieżane są w następującej kolejności:

  1. drogi o nawierzchni twardej tj. ronda, trasy komunikacji miejskiej, dojazdy do szpitala, szkół, przedszkoli, policji, urzędów, obiektów handlowych i dzielnicy przemysłowej;
  2. drogi gminne o nawierzchni twardej;
  3. drogi gruntowe;
  4. wywożenie nadmiaru śniegu z ulic i parkingów po uzgodnieniu z urzędem miasta.

Utrzymaniem prawie 500 km dróg rangi powiatowej zajmuje się Powiatowy Zarząd Dróg. W tej jednostce również pracowali intensywnie już od poniedziałku.

– We wtorek na drogach powiatowych pracowało 11 pługów średnich i 5 pługopiaskarek. W gotowości jest też duży pług wirnikowy. Nie mieliśmy sygnałów o nieprzejezdności dróg, ale lokalnie wystąpiły utrudnienia. Tak było na m.in. na drogach Wyszyny – Zdroje, Dunaj – Żurominek, Wiśniewo – Wyszyny – mówi dyrektor Leszek Ślubowski. Na zimowe utrzymanie dróg powiatowych w styczniu wydaliśmy już 200 tys. zł – dodaje.

Dla przypomnienia, przez Mławę biegną również trzy odcinki dróg wojewódzkich, za których utrzymanie odpowiada Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x