Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Mariusz Dziubiński DariuszLampkowski kandydat do Rady Powiatu Mławskiego kandydat do Rady Miasta Mława wybory samorządowe 2018
Logo
meblolux
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Zima wróciła na powiatowe i miejskie drogi


Niska temperatura, intensywne opady śniegu oraz dość silny wiatr sprawiły, że czarne już do niedawna nawierzchnie naszych lokalnych dróg bardzo szybko stały się białe i śliskie. Dla służb drogowych to czas wytężonej i intensywnej pracy, dla kierowców wzmożonej ostrożności.

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

 Za utrzymanie dróg powiatowych i gminnych na terenie miasta odpowiada Mławskie Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe.  Długość tych dróg to w sumie ok. 90 km.

– Bardzo intensywnie pracujemy już od poniedziałkowej nocy. Dwie pługopiaskarki i ciągnik z pługiem wyruszają na ulice już od 4 nad ranem. W tej chwili sytuacja jest w miarę opanowana. Uspokoiły się już opady śniegu. Śliskość może występować tam, gdzie wcześniej pozostał na jezdni lód – informuje Jan Wysocki prezes MPDM.  – Staramy się też na bieżąco reagować na zgłoszenia od mieszkańców – dodaje.

Zgodnie z wytycznymi urzędu miasta drogi odśnieżane są w następującej kolejności:

  1. drogi o nawierzchni twardej tj. ronda, trasy komunikacji miejskiej, dojazdy do szpitala, szkół, przedszkoli, policji, urzędów, obiektów handlowych i dzielnicy przemysłowej;
  2. drogi gminne o nawierzchni twardej;
  3. drogi gruntowe;
  4. wywożenie nadmiaru śniegu z ulic i parkingów po uzgodnieniu z urzędem miasta.

Utrzymaniem prawie 500 km dróg rangi powiatowej zajmuje się Powiatowy Zarząd Dróg. W tej jednostce również pracowali intensywnie już od poniedziałku.

– We wtorek na drogach powiatowych pracowało 11 pługów średnich i 5 pługopiaskarek. W gotowości jest też duży pług wirnikowy. Nie mieliśmy sygnałów o nieprzejezdności dróg, ale lokalnie wystąpiły utrudnienia. Tak było na m.in. na drogach Wyszyny – Zdroje, Dunaj – Żurominek, Wiśniewo – Wyszyny – mówi dyrektor Leszek Ślubowski. Na zimowe utrzymanie dróg powiatowych w styczniu wydaliśmy już 200 tys. zł – dodaje.

Dla przypomnienia, przez Mławę biegną również trzy odcinki dróg wojewódzkich, za których utrzymanie odpowiada Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich.

JK

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500