Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Chodniki trzeba odśnieżać i posypywać


Urząd miasta przypomina mieszkańcom o obowiązku odśnieżania i usuwania lodu z chodników przyległych do naszych nieruchomości. Obowiązek ten wynika z ustawy o utrzymaniu czystości i  porządku w gminach, jak i zapisów Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Miasta Mława.

KSP Mława nabór

– Zima to trudny okres dla wszystkich użytków ruchu i wymaga zrozumienia oraz cierpliwości. Straż miejska stara się współpracować z mieszkańcami, unika sytuacji „egzekwowania obowiązku” – prosi, przypomina, pomaga. Właścicieli posesji, których domy bezpośrednio sąsiadują z chodnikami, prosimy, aby stosowali się do zapisu Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Miasta Mława, który mówi, że uprzątnięte błoto, śnieg, lód należy złożyć na skraju chodnika. Gromadząc je w ten sposób tworzy się także naturalną osłonę odśnieżonego przejścia dla pieszych przed zasypywaniem go przez przejeżdżające pługi – podaje  Magdalena Grzywacz rzecznik prasowy UMM.

W zimowej praktyce to często spotykana sytuacja, kiedy przejeżdżający ulicą pług zsuwa na bok zgarniany ze środka ulicy śnieg. Spycha go na odśnieżone zwykle już wcześniej przez właścicieli posesji chodniki i wjazdy. Wygląda na to, że jedyną radą na to jest usypanie śnieżnego wału na skraju chodnika.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

13 - liczba komentarzy w artykule "Chodniki trzeba odśnieżać i posypywać"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
ola
Gość

Kiedy chodnik odśnieża właściciel nieruchomości?

Za chodnik uznaje się wydzieloną część drogi publicznej służącą dla ruchu pieszego położoną bezpośrednio przy granicy nieruchomości. Jeżeli zatem chodnik przylega bezpośrednio do ogrodzenia domu, obowiązek odśnieżania spoczywa na właścicielu nieruchomości. Jeżeli między chodnikiem a granicą działki jest pas zieleni, odśnieżyć powinna już gmina. Śnieg, który uprzątnie z chodnika właściciel, powinien zostać usunięty przez zarządcę drogi. I tyle na temat jeśli jest pas oddzielający chodnik niech odśnieża zarządca drogi za to w końcu bierze porządną kasę .

Mławiak
Gość

Mieszkam w sąsiedztwie domów TBS tam codziennie rano po opadach jeździ mały ciągnik i odśnieża chodnik przylegający do tych budynków a miasto nie może zainwestować w taki sprzęt, miasta nie interesuje że jak przychodzi lato i jest burza i leci do mnie woda z ulicy i zalewa bo wjazdy do bramy są niższe niż chodnik ale za śnieg na chodniku to by karali to jest polityka.

pankracy
Gość

Kiedy trzeba odśnieżać, chodnik jest mój. Ale kiedy na tym samym chodniku chcę wypić piwo przed domem, nagle staje się on miejscem publicznym..

Jan
Gość

Chodnik Pankracy jest cały czas publiczny, czy pijesz na nim piwo, czy go odśnieżasz. Tylko państwo nałożyło na ciebie obowiązek odśnieżania a piwa pić zabroniło. Ot taki kaprys władzy

pankracy
Gość

Doskonale wiem że chodnik jest cały czas publiczny – z publicznych pieniędzy jest wykonany. Ironią jest jednak to że kiedy spadnie śnieg to o dziwo jakoś z tych samych publicznych pieniędzy nie jest finansowane odśnieżanie tego chodnika.

pawełz
Gość
A może ktoś zastanowi się, że właściciele prywatnych posesji też pracują… osobiście odśnieżam przed wyjazdem do pracy, ale sorry jak jestem w pracy i śnieg pada to nic nie mogę zrobić… po drugie ażeby posypać trzeba mieć piach… a piach kupuje się na wywrotki… sroki ale jakoś nie mam gdzie tego trzymać… a może miasto na każdej ulicy postawiłoby po kilka pojemników z piachem? mogę się założyć że właściciele posesji z ochotą by go wykorzystali. Jeszcze jedno. co z tego że odśnieżę sobie rano około 6… jak kilka minut później jedzie spych i mi wszystko zawala… to że chodnik jest… Czytaj więcej »
panini
Gość

drogi Learn More jeśli miedzy chodnikiem a ogrodzeniem posesji jest trawnik to właściciel nie ma obowiązku odśnieżać

Think more
Gość

Learn More
Cholera człowieka bierze, bo
po pierwsze: po tym nie można normalnie chodzić,
po drugie: nie nadaje się toto i na lodowisko, bo strasznie nierówne

wpDiscuz