Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Ubiorą się właściwie i obsłużą nas jeszcze bardziej profesjonalnie


Mowa tu o miejskich urzędnikach. To, że podnoszą swoje kwalifikacje, wiedzę i umiejętności jest rzeczą normalną. Tak dzieje się w większości urzędów, które w ramach zaplanowanego w swoim budżecie funduszu organizują dla swoich pracowników różnego rodzaju szkolenia. Najczęściej są to szkolenia dotyczące zmieniających się ciągle przepisów, ale nie tylko. Mławski ratusz postawił bowiem również na podniesienie poziomu obsługi klienta.


– Na przełomie października i listopada 2016 roku prowadzone zostały szkolenia  dla pracowników Urzędu Miasta Mława  z zakresu obsługi klienta i komunikacji. Szkolenia przeprowadziła firma BORGER Jowita Kacik z Warszawy – podaje Magdalena Grzywacz rzecznik prasowy UMM.

– Szkolenia realizowano w dwóch modułach: Moduł 1 – obsługa klienta i komunikacja –2 grupy uczestniczyły w 2 dniach szkoleniowych (2×13 godzin), łącznie – 4 dni szkoleniowe tj. 26 godzin. Przeszkolonych zostało 47 pracowników, którzy obsługują mieszkańców.

Moduł 2- profesjonalny dresscode – 3 grupy przeszły dwugodzinne szkolenie (łącznie 1 dzień szkoleniowy tj. 6 godzin). Przeszkolone zostały 62 osoby – informuje dalej Magdalena Grzywacz.

Miasto za 5 dni szkoleniowych (32 godz.) zapłaciło firmie 6 tys. zł, a jej wyboru dokonało z wyłączeniem ustawy o zamówieniach publicznych, z uwagi na nieprzekraczającą kwoty 30 tys. euro wartość zamówienia.

Jako jeden z czynników wyboru właśnie tej firmy miasto podaje stosunkowo niższy koszt szkolenia w stosunku do innych szkoleń zamkniętych realizowanych w urzędzie. Ciekawa jest natomiast osoba właścicielki firmy, Jowity Kacik.

Zrobiło się o niej głośno w mediach krajowych w trakcie drugiej tury wyborów prezydenckich w 2015 roku, kiedy to pracowała w sztabie wyborczym prezydenta Komorowskiego.  „Przytulmy panią” , „Zaprośmy panią do pałacu” to właśnie ona dyktowała prezydentowi zachowanie podczas spotkania wyborczego z rozżaloną, niepełnosprawną kobietą.  Wcześniej Kacik zajmowała się też „problematyką socjologii organizacji z perspektywy menadżera” i pracowała w zespole naukowo-dydaktycznym politologii i komunikacji społecznej.

– Ma ku temu wykształcenie – tytuł magistra uzyskała na Uniwersytecie Wrocławskim. „Manipulacja decyzją i wizerunkiem przeciwnika” – to już opis wykładu, jaki prowadziła na Politechnice Wrocławskiej. Opis? „Kurs stanowi skrócone kompendium wiedzy na temat form i technik manipulacji współczesnego świata. Szczególnie rozszerzenie znajdzie tematyka związana z manipulacją w mediach, polityce oraz dyskredytacji wizerunkowej przeciwnika” – podawał Onet.pl.

Czytając takie rekomendacje, trzeba przyznać, że chyba rzeczywiście miasto za szkolenie nie zapłaciło drogo.

JK

Dress code – zbiór zasad, dotyczących odpowiedniego dopasowania ubioru do okazji; jeden z elementów savoir-vivre. Zasady te zależne są od regionu świata, państwa, religii czy kultury. Obecnie, za najbardziej uniwersalny uznaje się tzw. dress code zachodni.

źródło: Wikipedia.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
17 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Radny Bezradny
Radny Bezradny
6 lata temu

A to nie jest przypadkiem ta firma do ktorej Pan B. jeździ prywatnie chcąc podnieść swoje kwalifikacje? Moze Redakcja przeprowadzi niewielkie śledztwo? Wtedy ten zakup z wolnej ręki bedzie bardziej jasny:)

aboco
aboco
5 lata temu
Reply to  Radny Bezradny

śledztwo? nie potrzebne – to ta sama firma!

XY..
XY..
6 lata temu

A swoją droga to bardzie przydatny był by odwyk

XY..
XY..
6 lata temu

Zaraz zaraz ktos Nas robi w balona przypomnijcie mi 3-4lata temu UMM przeprowadzil już takie szkolenie tak Pani rzecznik ?

JFK
JFK
6 lata temu
Reply to  XY..

Tak było przed poprze dnimi wyboramy chyba;-)

yyyy
yyyy
6 lata temu

dobre 😀

Ptaszyniec Mławski
Ptaszyniec Mławski
6 lata temu

No to teraz niech tylko przyjdzie kampania wyborcza. Zaraz burmistrz będzie pytał „czego brakuje” i przytulał kogo popadanie, a jak to nie pomoże to i do pałacu zaprosi.

olo
olo
6 lata temu

Takie szkolenie przydałoby się Paniom w KPP Mława, tez nie odróżniają biura od dyskoteki..

ela
ela
6 lata temu

a gdzie informacja o zmianie konta co do wpłat za odpady

Kajetan
Kajetan
6 lata temu

A ja lubię urzędniczki w miniówkach. Jak załatwiam sprawy w mławskim starostwie mógłbym robić to godzinami. Tym z mławskiego ratusza ubiór już nie pomoże.

Maroco
Maroco
6 lata temu
Reply to  Kajetan

No wydział komunikacji warto odwiedzić :>

Petent
Petent
6 lata temu

Taki dresscode – szkolenie ,by się przydalo pani z odstajacymi uszami z USC w Szrensku.takie mini to na dyskotekę a nie do pracy droga Pani.

Jarząbek
Jarząbek
6 lata temu

No tak, burmistrz już poznał techniki manipulacji i świetnie umie je stosować, to personel także musi je poznać, szkoda tylko, że za nasze pieniądze, w godzinach pracy urzędnicy się niby szkolą (wszak takie szkolenie to sama przyjemność), dobrze chociaż, że nie jeżdżą na jakieś turnusy szkoleniowe z tego zakresu do Zakopanego lub innej atrakcyjnej miejscowości wypoczynkowej.
Co takie szkolenie da urzędnikom? – ano nic, ale „personel” się niby rozwija.
Teraz idealnie ubrani urzędnicy będą nas nagminnie przytulać i może jeszcze… zapraszać na kawę 🙂

Teflonowy burmistrz
Teflonowy burmistrz
6 lata temu

Tak doradzali ci specjalisci prezydentowi, ze przegral dwie tury. Haha

Wróżka
Wróżka
6 lata temu

Może u nas też tak zadziała

Magnus
Magnus
6 lata temu

Panie Burmistrzu czy bral pan lekcje z zakresu manipulacji wyborcami i oponentami u tej Pani ?

Obserwator
Obserwator
6 lata temu
Reply to  Magnus

To widać, słychać i czuć

17
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x