Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Rafał Kuciński złożył ślubowanie i objął obowiązki wójta


XX sesja Rady Gminy Dzierzgowo miała charakter uroczysty. Głównym celem jej zwołania było złożenie ślubowania przez Rafała Kucińskiego – wybranego w ostatnich wyborach przedterminowych nowego wójta gminy.


ksp Mława
Reklama

Posiedzenie rady gminy zgodnie z przepisami zwołuje przewodniczący rady w ciągu siedmiu dni od ogłoszenia wyników wyborów, w celu przyjęcia ślubowania od wójta – elekta. Tak stało się i w Dzierzgowie. 6 lutego sala gimnastyczna Publicznego Gimnazjum w Dzierzgowie zapełniła się radnymi i przybyłymi z tej okazji gośćmi. Ceremonię ślubowania poprowadził przewodniczący rady Jarosław Kowalski.  Po niej przyszedł czas na gratulacje, kwiaty i życzenia. Rozpoczęli je przewodniczący rady Jarosław Kowalski i pełniący obowiązki wójta Zdzisław Morawski. Z gości obecnych na sali głos zabierali: Krzysztof Bieńkowski kierownik delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Ciechanowie, a w imieniu radnych powiatowych obecnych na uroczystości – radny Witold Okumski.

 Nowy wójt w pierwszej kolejności podziękował mieszkańcom biorącym udział w wyborach i podziękował za zaufanie, którym go obdarzyli. – Zostałem wybrany przez mieszkańców i jestem dla mieszkańców. Postaram się podołać wyzwaniom, jakie niesie ze sobą zarządzanie gminą – mówił Rafał Kuciński.  Zwrócił uwagę, że wybory odbyły się w połowie kadencji, do nowych wyborów pozostały niecałe dwa lata, w tak krótkim okresie trudniej jest realizować zakładane cele.

Z ust nowego wójta padła ważna deklaracja podkreślająca wolę i chęć współpracy dla dobra gminy.  – Współpraca jest rzeczą fundamentalna dla rozwoju gminy i dla możliwości sprostania oczekiwaniom mieszkańców. Będzie to współpraca na właściwym poziomie – Rafał Kuciński zwracał się przede wszystkim do kierowników gminnych jednostek organizacyjnych i gminnych organizacji, ale też do wszystkich gości reprezentujących różne urzędy i instytucje.

Dalszą część uroczystości uświetniła mini koncertem Młodzieżowa Orkiestra Dęta, a w widowiskowych układach choreograficznych wystąpiły mażoretki. Spotkanie zakończył wspólny obiad.

 JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
8 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Wyborca61dpF
Wyborca61dpF
5 lata temu

Koszmar. Już po wyborach. Mamy nowego Wójta. Dajmy mu spokojnie rządzić!

Xxl
Xxl
5 lata temu

Ludzie litosci pograzacie sie swoimi komentarzami po co takie uszczypliwosci, kto, co i za czyje pieniadze wazne jest jak bedzie reprezentowana i zarzadzana gmina. Rafal przed Toba trudne wyzwanie ale zycze Ci powodzenia

DZIADKOWIE
DZIADKOWIE
5 lata temu

Bardzo ciekawe czy Rada Gminy ujęła w budżecie obiad na cześć ceremonii ślubowania nowego Wójta????

olek
olek
5 lata temu
Reply to  DZIADKOWIE

Rada nie będzie musiała ujmować w budżecie bo obiad to Pan Wójt pokrył z własnych środków.

DZIADKOWIE
DZIADKOWIE
5 lata temu
Reply to  olek

olek jesteś członkiem Rady Gminnej, prawda, bronisz budżetu.

olek
olek
5 lata temu
Reply to  DZIADKOWIE

Nikogo i niczego nie bronie. Jeśli chcesz mieć 100% pewność to wystosuj wniosek o udostępnienie informacji publicznej do UG a nie piszesz na C.D mławskim.

obcy
obcy
5 lata temu
Reply to  olek

Uderz w stół a nożyce się odezwą…

DZIADKOWIE
DZIADKOWIE
5 lata temu
Reply to  olek

Winni się tłumaczą ha, ha, ha.

8
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x