Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Strażacy nie próżnowali podczas minionego tygodnia


W minionym tygodniu mławscy strażacy kilkukrotnie podejmowali działania ratowniczo – gaśnicze. O niektórych – jak kolizja w Borowym czy nocnej interwencji na ulicy Chrobrego –  podawaliśmy informacje już wcześniej. O pozostałych zdarzeniach piszemy poniżej.


ksp Mława
Reklama

01.02.2017 roku o godzinie 23.17  w jednym z  mieszkań w budynku wielorodzinnym w Mławie przy ul. Warszawskiej uruchomił się czujnik tlenku węgla. Działania zastępu z JRG PSP Mława polegały na dokonaniu pomiaru stężenia tlenku węgla w mieszkaniu. Pomiary nie wykazały jego obecności. W trakcie działań na prośbę  jednego z mieszkańców wezwano pogotowie ratunkowe. Po dojechaniu na miejsce zespołu pogotowia przebadano jedną osobą, nie została ona zabrana do szpitala. Akcja trwała 35 minut.

02.02.2017 roku o godzinie 17.23 w Mławie przy ul. Ignacego Jana Paderewskiego doszło do pożaru w pomieszczeniu kotłowni w budynku mieszkalnym jednorodzinnym. Po dojechaniu na miejsce jednostek ochrony przeciwpożarowej pożarem objęty był materiał palny zlokalizowany w pomieszczeniu (gazety, drobne drzewo). Działania zastępów z JRG PSP Mława polegały na podaniu prądu wody w natarciu na palące się materiały. Po ugaszeniu zebrano i wyrzucono na zewnątrz materiał objęty pożarem. W wyniku pożaru zadymieniu uległ budynek, który oddymiono przy pomocy wentylatora osiowego. Mieszkańcy opuścili dom przed przybyciem straży pożarnej. Po ugaszeniu i oddymieniu sprawdzono dokładnie pomieszczenie. W wyniku pożaru zniszczeniu uległy dwie pary drzwi. Straty oszacowano na 0,3 tys. zł. Uratowano pomieszczenia piwniczne w budynku mieszkalnym wraz z wyposażeniem. Wartość uratowanego mienia oszacowano na 60 tys. zł. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia podczas rozpalania w piecu. Akcja trwała 43 minuty.

04.02.2017 roku o godzinie 17.28 w Mławie przy ul. Granicznej prawdopodobnie w wyniku zaprószenia ognia przez osoby postronne doszło do pożaru pojemnika kontenerowego na śmieci. Działania zastępu z JRG PSP Mława polegały na podaniu jednego prąd wody na palący się kontener aż do całkowitego ugaszenia. Akcja trwała 17 minut.

oprac. JK

źródło:  bryg. Marek Augustynowicz rzecznik prasowy PSP Mława.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x