Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Tegoroczna Gala Sportu z udziałem Ireny Szewińskiej!


zdj. Irena Szewińska podczas Pikniku Olimpijskiego w Warszawie (2012) wikipedia.pl


ksp Mława
Reklama

Na tegorocznej Gali Sportu zaszczyci nas swoją obecnością „Irenissima” – Irena Szewińska – Multimedalistka Olimpijska, wielokrotna Rekordzistka Świata, wieloletni członek Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.

Gala Sportu podsumowuje Plebiscyt na Sportowca, Trenera, Drużynę 2016 Roku. Gala odbędzie się 6 lutego (poniedziałek) o godz. 18.00 w sali kina Miejskiego Domu Kultury. Burmistrz Miasta Mława oraz Przewodniczący Rady Sportu zapraszają!
Irena Szewińska – polska lekkoatletka specjalizująca się w biegach sprinterskich i skoku w dal, po zakończeniu kariery działaczka krajowych i międzynarodowych organizacji sportowych. Należy do najbardziej utytułowanych polskich sportowców i najwybitniejszych lekkoatletek w historii: na czterech kolejnych igrzyskach olimpijskich stawała na podium (łącznie zdobyła siedem medali).
Siedmiokrotna medalistka igrzysk olimpijskich (3 złote, 2 srebrne i 2 brązowe) oraz dziesięciokrotna mistrzostw Europy (10 medali na otwartym stadionie i 3 w hali)[2]. Wielokrotna reprezentantka Polski w meczach międzypaństwowych i pucharze Europy[3]. W latach 1965–1979 zdobyła też 24 medale mistrzostw Polski w biegu na 100 metrów, 200 metrów, 400 metrów, w sztafecie 4 × 100 metrów oraz w skoku w dal[4]. Dama Orderu Orła Białego.
Plebiscyt na Sportowca, Trenera, Drużynę Roku jest przeprowadzony po raz piętnasty, jego celem jest wyłonienie najlepszego Sportowca, Trenera, Drużyny poprzedniego roku. Tegoroczny konkurs trwał od 16 do 29 stycznia 2017 roku. Zwycięzcy zostali wyłonieni przez kibiców za pomocą głosowania on-line na stronie internetowej www.mlawa.pl i w niezależnym głosowaniu dziennikarzy oraz członków Rady Sportu Miasta Mława.

źródło:UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
mławiak
mławiak
5 lata temu

No, no – Taki Gość ! .

Justyna
Justyna
5 lata temu
Reply to  mławiak

Pani IRENA to klasa

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x