Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Oszustwo z wymianą licznika prądu. Dwie osoby okradzione


Trwają czynności mławskiej policji w sprawie oszusta, który okradł dwie osoby na terenie gmin Wieczfnia Kościelna i Strzegowo. Policja ostrzega – sprawca podaje się za pracownika firmy energetycznej, twierdzi że wymienia liczniki i żąda tysiąca złotych.

KSP Mława nabór

Do zdarzeń doszło 31 stycznia i 1 lutego. W obu przypadkach sprawca działał w taki sam sposób. We wtorek, 31 stycznia, ofiarą oszusta padł 43- letni mieszkaniec Uniszek Zawadzkich. Sprawca wszedł na prywatną posesję, przedstawił się jako pracownik firmy energetycznej. Powiedział że właściciel powinien wymienić licznik poboru energii elektrycznej, w przeciwnym razie dostawa prądu zostanie przerwana. Zażądał kwoty  tysiąca złotych na poczet wymiany licznika. Zdezorientowany mieszkaniec dał mu pieniądze. Oszust zauważył, gdzie przechowywana jest  gotówka  i pod pretekstem sprawdzenia instalacji, wszedł do pomieszczenia i ukradł pozostawione w szafce pieniądze. Okradziony mężczyzna zauważył kradzież, gdy sprawca był już daleko. Powiadomił policję   2 godziny po zdarzeniu.

Kolejnego dnia, w Mdzewie, oszust działając w taki sam sposób, okradł 82- letnią kobietę. Seniorka przekazała złodziejowi, podającemu się za pracownika firmy energetycznej,  tysiąc złotych. Sądziła, że mężczyzna zamontuje nowy licznik. Szybko jednak zorientowała się, że mogła zostać oszukana i powiadomiła policję.

Oszust, to jak wynika z relacji świadków, wysoki, dobrze zbudowany mężczyzna, włosy ciemne krótkie, wiek ok. 40 lat. Poruszał się samochodem marki Volvo  model S 60 lub S 80, koloru czarnego. Policja apeluje o wszelkie informacje i sygnały, dotyczące oszusta. Wystarczy zadzwonić pod numer alarmowy 997.

źródło: asp. Anna Pawłowska KPP Mława

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz