Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Marcin Burchacki kandydat na burmistrza Mława 2018 samorządowcy Mława powiat mławski
Logo
Cezary Kądrzycki kandydat do Rady Miasta Mława
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Start z pierwszą wygraną. Tie-break w stolicy


Siatkarze mławskiego Zawkrza przygotowują się do ostatniego meczu rundy zasadniczej, a reprezentanci Startu Lipowiec odrabiają zaległości. W Warszawie zmierzyli się z tamtejszą Iskrą. Rywalizacja przyniosła wiele emocji.

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

Podopieczni Piotra Cichockiego nie byli faworytem wyjazdowej rywalizacji. W pierwszym meczu przeciwko warszawianom spisali się fatalnie. Na swoim parkiecie polegli 0:3, będąc tłem dla rozpędzonych konkurentów.

Początek rewanżu zapowiadał podobny scenariusz. Zespół z Warszawy zaczął kapitalnie, w premierowym secie oddał lipowianom zaledwie piętnaście punktów. Na szczęście nie podłamało to naszych graczom. Po zmianie stron wrócili do gry, doprowadzając do wyrównania.

W trzeciej partii szala zaczęła się nawet przeważyć na ich stronę. Po zaciętej końcówce, przypieczętowanej triumfem 28:26, objęli prowadzenie w meczu. Gdyby wygrali kolejną część, mogliby sięgnąć po pełną pulę.

Warszawianie potrafili się jednak wybronić z trudnej sytuacji. Kolejny remis w meczu stał się faktem. W efekcie o wszystkim zadecydował tie-break. Siatkarze z Lipowca Kościelnego zaczęli go fatalnie, przegrywali już 3:8. Zdołali się odrodzić, a przesądziły o tym celne zagrywki. Serwisy m.in. Krystiana Wojtkowskiego sprawiły, że przewaga Iskry zaczęła topnieć.

Lipowianie odrobili straty, a potem poszli za ciosem. Uciekli na odległość dwóch punktów, skromnej przewagi już nie oddali. Triumfowali 15:13, wygrywając przy okazji pierwsze spotkanie w bieżących rozgrywkach.

Kolejny mecz Start zagra na własnym boisku z Camperem Wyszków. Spotkanie odbędzie się 5 lutego.

Wyniki

Iskra Warszawa – Start Lipowiec Kościelny 2:3 (15, -18, -26, 23, -13)

Start: P. Cichocki, Sobczyk, Bartnicki, Janiszewski, Bogacz, Łukaszewski, Pi. Meredyk i  Seb. Kosek (libero) oraz Seb. Kosek, Paw. Meredyk, Wojtkowski

RS

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500