Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Mławscy akordeoniści wśród najlepszych na festiwalu w Kielcach


Mamy przyjemność poinformować o ostatnich osiągnięciach klasy akordeonu Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Mławie w I Ogólnopolskim Festiwalu Akordeonowym im. prof. Mirosława Niziurskiego, który odbył się w dniach 27-28 stycznia 2017 w Kielcach.


ksp Mława
Reklama

Przesłuchania odbywały się przy udziale publiczności w piątek (27 stycznia) oraz sobotę (28 stycznia) w Salach Koncertowej i Kameralnej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Kielcach. W festiwalu udział wzięło 86 solistów oraz 13 zespołów ze szkół muzycznych z całej Polski. Uczestnicy oceniani byli w jedenastu kategoriach wiekowych.

Dla Mławian były to bardzo udane występy.

Duet w składzie Aleksandra Tańska i Michał Klein przygotowani przez nauczyciela Marię Jabłonowską zajął 2 miejsce. 3 miejsce MBA – Accordions zajęli Joanna Baran, Michał Klein i Bartosz Szwarc przygotowani przez prof. oś. Maksymiliana Janika.  Również z  3 lokatą zakończył zmagania konkursowe Bartosz Dzięgielewski z klasy nauczyciela Dariusza Dzięgielewskiego Wyróżnienia otrzymali: Szymon Galinatys i Bartosz Szwarc z klasy prof. oś. Maksymiliana Janika.  W koncercie towarzyszącym Festiwalowy wystąpiła z recitalem absolwentka PSM w Mławie Inga Piwowarska.

GRATULUJEMY!

Wyniki z festiwalu w Kielcach na stronie szkoły: http://www.echodnia.eu/swietokrzyskie/kultura/a/festiwal-akordeonowy-w-kielcach-zakonczony-poznaj-laureatow,11738570/

źródło i fot. UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x