Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Przedwyborczy donos na Rafała Kucińskiego w CBA


Na sesji rady powiatu mławskiego odbywającej się 26 stycznia br., dosłownie tuż przed wyborami wójta w gminie Dzierzgowo (w których jednym z kandydatów był Rafał Kuciński) wypłynęła sprawa donosu do CBA wysłanego przez anonimową osobę.

Może nie byłoby nawet w tym nic dziwnego, bo obywatelskie donosy w różnych sprawach trafiają corocznie do bardzo wielu instytucji. Tu jednak zadziwić musi sposób zajęcia się sprawą.

Ktoś podpisujący się „Mieszkaniec gminy Dzierzgowo” w grudniu 2016 roku skierował do Centralnego Biura Antykorupcyjnego pismo, zarzucające radnemu powiatowemu Rafałowi Kucińskiemu pełnienie w gminie funkcji przewodniczącego Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych bez żadnych uprawnień.

– Informuję, że pan Rafał Kuciński … pracuje w Urzędzie Gminy w Dzierzgowie od kilku lat. Jednocześnie pełni funkcję Przewodniczącego Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych nie mając do tego absolutnie żadnych uprawnień. Jako radny powiatu mławskiego powinien zaprzestać tej funkcji bo działa bezprawnie – napisała anonimowa osoba.

CBA w związku z tym na początku stycznia wystąpiło do Rady Powiatu Mławskiego o zajęcie się zgłoszeniem i poinformowanie o sposobie załatwienia sprawy. W piśmie czytamy między innymi:

„W załączeniu przesyłam pismo, które wpłynęło do Centralnego Biura Antykorupcyjnego w dniu 30 grudnia 2016 r., w sprawie Rafała Kucińskiego zatrudnionego w Urzędzie Gminy w Dzierzgowie. W opinii osoby zgłaszającej nieprawidłowości związane z jednoczesnym pełnieniem funkcji radnego Powiatu Mławskiego przez ww. pracownika, z naruszeniem zapisów ustawy z dnia 16 lipca 1998 r., Ordynacji wyborczej do rad gmin, rad powiatów i sejmików wojewódzkich.”

Przewodniczący Rady Powiatu Mławskiego Henryk Antczak zapoznał radnych na sesji z obydwoma pismami oraz odpowiedzią, którą zamierzał wystosować w tej sprawie.

Z odpowiedzi wynika oczywiście, że nie ma przeszkód prawnych w łączeniu funkcji radnego Powiatu Mławskiego oraz pełnienia funkcji Przewodniczącego Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Można powiedzieć, że dla Rafała Kucińskiego wszystko skończyło się pomyślnie. Absurdalne zarzuty okazały się nieprawdziwe a wybory na wójta wygrał „w cuglach”.

Dziwić musi jednak sposób postępowania obu instytucji w tej sprawie. CBA nawet nie sprawdzając prawdopodobności kwestii podnoszonych w anonimie przesyła pismo do rady powiatu. Ta z kolei, choć podnoszone zarzuty dotyczą przede wszystkim zadań realizowanych w gminie nie odsyła pisma do gminy Dzierzgowo a upublicznia sprawę na sesji tuż przed wyborami. Zapewne jednak to przypadkowy zbieg okoliczności.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

36
KOMENTARZE

avatar
1500
Teflonowy Burmistrz
Gość
Teflonowy Burmistrz

W Dzierzgowie mieszkańcy dokonali wyboru. W Mławie tylko ustawowa kadencyjność może zmienić burmistrza.

MAX
Gość
MAX

Ale lukier… życie jak zawsze zweryfikuje wszystko…

sąsiad
Gość
sąsiad

Jak czytam wasze komentarze ,to współczuję nowemu Wójtowi pracować wśród takich ludzi..musi mieć dużo siły aby Wam wszystkim dogodzić..

iai
Gość
iai

Wystarczy posprzątać bałagan po byłym wójcie. Drogi sąsiedzie pamiętaj aby był wielki porządek to zawsze musi być najpierw wielki bałagan. Nowy Wójt to wspaniały człowiek i samorządowiec on wie co robi!

sąsiad
Gość
sąsiad

mam nadzieję,że wie co robi…czas pokaże!

mieszkaniec gminy
Gość
mieszkaniec gminy

kochany ‚iai’ daj spokoj zmarłemu wujtowi.Czy nie nauczono Cię że nie mowi, pisze Się o kimś kto jest nie obecny i nie może się bronić ….

Jan
Gość
Jan

Dobrze nauczasz bracie tylko że za chwilę sam piszesz koment i wyciągasz nieżyjącego „wujta” że był dobry. może ciszej nad tą trumną, bo jak wspominać sukcesy to i porażki tak jest sprawiedliwie

mieszkaniec gminy
Gość
mieszkaniec gminy

Co do nowego wujta to ‚wybił’ się tylko dzięki poprzedniemu wujtowi i którego zasługi nowy wujt sobie przypisał np.drogi

Xyz
Gość
Xyz

Czuć brzydki zapach ze strony powiatu oj brzydki !

Don
Gość
Don

Temat alkoholu to zna dobrze jeden radny z Dzierzgowa . Członek komisji który nic nie robi dla mieszkańców aby krytykować potrafi swoich.

Wiesia
Gość
Wiesia

Do tych co nic nie robią to jeszcze trzeba dodać pana z Dzierzgówka który aby buczy coś pod nosem. Co do stwierdzenia Dona to ten pan to robi ale dużo wstydu w całym Dzierzgowie> Mam nadzieje, że Dzierzgówek i Dzierzgowo przeanalizują na kogo oddadzą swój głos w najbliższych wyborach!!!!!!!

Xyz
Gość
Xyz

Chyba pan Antczak nie przewidział fali krytyki i wstydu dla powiatu w związku z odczytanym przez siebie anonimem a taki podobno doświadczony bo przecież był burmistrzem, radnym wojewódzkim aktualnie skarbnik, radny powiatu a kim się okazał ?????

widać
Gość
widać

A tak gloszono ze Pan B wygra . Żal niejednej Panience ściska . Lokalny sklepik obroty zmniejszy bo pożywkę już nudzi spoleczenstwo.

iwa
Gość
iwa

chyba nadchodzi czas zmian..!!

dos
Gość
dos

Tylko czy te zmiany będą też w urzędzie gminy???

Mario
Gość
Mario

Ale pan przewodniczący zabłysnął szkoda pisać. Brudna zagrywka.

lol
Gość
lol

dobre to by bylo posuniecie,zeby weszła kadencyjność..inni mieli by też szansę się wykazać..

z bliska
Gość
z bliska

Jeśli do tej pory mławianie nie dokońca jeszcze poznali intencje Przewodniczącego Rady Powiatu, byłego Burmistrza, i obecnego Skarbnika miasta—- Pana Henryka Antczaka, zdziwicie sie jeszcze Państwo nie raz, bo to znane co niektórym zagrywki Pana Antczaka do eliminowania z życia publicznego nie wygodnych mu konkurentów, cierpliwie czekam az znający dotychczasowo działalnośc Pana Przewodniczącego, zaczną upubliczniac jego dzialalnośc, i nie bedzie to przypadkowy zbieg okoliczności, i wtedy ta lektura może okazac się bardzo ciekawa.

Molek
Gość
Molek

Słusznie z bliska – jak można odczytać anonim niepotwierdzony i niepodpisany na sesji. Mamy rozumieć, że będą odczytywane wszystkie anonimy? Sam się zastanowię czy nie napisać anonimu – gwarancja przeczytania przecież jest!!! Brawo Panie Przewodniczący tak dalej to Pan daleko nie zajedzie Wstyd i Hańba dla Powiatu!!!!

Czytajacy
Gość
Czytajacy

To jest myśl Mołek. Skoro wszystkie anonimy będą czytane to ciekawe czy pan przewodniczący przeczytałby anonim na siebie?! Zapewne nie bo uznałby że anonimow się nie upublicznia. I tu sam strzelił sobie w kolano! Zgadzam się WSTYD I HAŃBA chociaż to jeszcze za małe słowa!

Remek
Gość
Remek

Nie pij więcej…

Max
Gość
Max

Ooooo prawda zabolała !!!!?!

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

A mi się wydaje że ktoś bardzo się boi p.Rafała..może to strach o stołki..??i czy to koniecznie jest podpiasny mieszkaniec gminy-no nie wiem..?

wielu
Gość
wielu

A teraz kto zastąpi Pana Rafała w powiecie
Mam nadzieję że nie pani P bo to był by wstyt na naszej gminy i całego powiatu

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

Boże jak dobrze że nas obroniłeś przed szaleńcami i ludźmi z chorą ambicją……..!!!Aż się słabo robi !!!!Przykro tylko że Pan Rafał musiał to wszystko przejść by znaleźć się dziś tam gdzie powinien być .Życzę wytrwałości ,jak najmniej(prawdziwych)przyjaciół i twardej du…….Bo może być różnie. A szwadron śmierci na emeryturę-Paniom już dziękujemy!!!! Pozdr.

afid
Gość
afid

Jakim paniom?

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

No naprawdę- wielka zagadka?

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

Sklepikowa ”loża szyderców”

Obserwator
Gość
Obserwator

Nazwa trafiona w 10 ! A pani sprzedająca to nie ma za grosz wstydu !

Ghany
Gość
Ghany

Nie tylko ona jest się grono tych kochaniutkich co to herezje na Dzierzgowie głoszą.

czytająca słownik.
Gość
czytająca słownik.

Poszperałam i co Wikipedia głosi: Szwadron śmierci to grupa paramilitarna, zazwyczaj złożona z byłych lub obecnych członków sił zbrojnych, sił policyjnych i agentów służb specjalnych oraz kryminalistów zajmująca się zabijaniem ludzi na zlecenie rządu lub instytucji państwowych. Od grup przestępczych i terrorystycznych różni się tym, iż działa najczęściej za cichym przyzwoleniem lub nawet z pomocą kraju na którego terenie wykonuje swoje zadania. Jednak najczęściej ofiarami tych grup paramilitarnych padali ludzie niewygodni dla rządzących lub prowadzący aktywną krytykę władz jak dziennikarze, intelektualiści, studenci, księża, działacze społeczni, związkowcy i obrońcy praw człowieka.
Podobieństwo niebywałe.

Mati
Gość
Mati

Jak zwał tak zwał wszyscy wiemy o kogo chodzi … Mamy dość siejących propagandę!

mieszkanka
Gość
mieszkanka

Serio?! Aż tak brudna była ta kampania że konkurencja pisała donosy? Powini się wstydzić!!!!!!! Jakim trzeba być człowiekiem żeby posuwac się do takich rzeczy??? Panie Rafale jesteśmy z Tobą… a karma wraca!!! Te zło które oni czynią wróci do nich!!!;)

Zuch
Gość
Zuch

Dokladnie a Przewodniczacy rady specjalnie poruszyl temat na radzie powiatu nie przesylajac tego do Dzierzgowa zeby wyszlo jeszcze przed wyborami. A moze zabierzemy jeszcze pare glosow Rafałowi

gosc
Gość
gosc

To podle oszczerstwa w kierunku naszego nowo wybranego wójta.pewnie to element brudnej kampani koregos z kandydatów. Panie Rafale jestesmy z Toba.

Mieszkaniec
Gość
Mieszkaniec

Taaaa zbieg okoliczności … Oczywiście ,ze celowa zagrywka żeby osłabić ! I co im to dało?? Ich kandydat poniósł PORAŻKĘ !!!!