Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Wystawa malarstwa Jerzego Jasińskiego w Galerii 022 w Warszawie


„POSZUKIWANIE RYTMU” to wystawa malarstwa Jerzego Jasińskiego, mławskiego malarza, członka  Związku Twórców Ziemi Zawkrzeńskiej. Można ją oglądać  od 23 stycznia do 9 lutego 2017 w Galerii 022, Dom Artysty Plastyka, ul. Mazowiecka 11a, w Warszawie.

ZS nr 1 kursy Mława
Reklama


Artysta próbuje wychwycić z natury interesujące sytuacje i zjawiska. Komponuje układy rytmiczne postaci ludzkich, drgania i zawirowania powietrza wokół nich. Hiperbolizuje wybrane szczegóły przyrody; powiewy wiatru w konarach drzew, falujące trawy i zboża, z których układa własną melodię wybrzmiewającą z jego płócien.

Jerzy Jasiński przy wszelkich okazjach mówi o muzyce. Można podejrzewać, że przed każdym podejściem do płótna nastraja swój pędzel, a paleta, jaką się posługuje, wyrobiona jest z najlepszego drewna rezonansowego. Najpewniej jaworowego, bo w nim jest ta lekka i równomierna falistość słojów, powodująca harmonijne wibracje powietrza wokół modelowanych postaci czy płaszczyzn, rozedrganie i świetlistość plam barwnych… – mówi o artyście Janusz B. Roszkowski

Jerzy Jasiński  ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Nałęczowie. W latach 1983 – 1988 studiował na Wydziale Malarstwa w Akademii  Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom otrzymał w roku 1988 w pracowni prof. Rajmunda Ziemskiego, wraz z aneksem z malarstwa ściennego pod kierunkiem Edwarda Tarkowskiego.  Jego prace znajdują  się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą. Zajmuje się malarstwem  sztalugowym, rysunkiem i  technikami  ściennymi. Wykonał  cykle  prac: „W  ogrodzie”, „Wypędzeni  z  raju”, „Próba  podziału”. „Obrazy XXI wieku”, „Poszukiwanie muzyki” oraz cykl obrazów dedykowanych Papieżowi Janowi Pawłowi II. Uczestniczył w kilkudziesięciu wystawach indywidualnych i zbiorowych.

źródło i foto: J.Jasiński

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Artur
Artur
4 lata temu

Jerzy – ogromne gratulacje!

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x