Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Wypadek w Niegocinie. Ranna 71- letnia kobieta.


Trwają czynności mławskiej policji w sprawie wypadku drogowego, w którym ranna został 71- letnia seniorka, mieszkanka pow. mławskiego. Kobieta weszła na jezdnię wprost pod nadjeżdżający samochód. Policja apeluje do pieszych o ostrożność.


Do zdarzenia doszło w niedzielę, kilka minut po godz. 17:00 w miejscowości Niegocin. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, seniorka weszła na jezdnię wprost pod nadjeżdżający z lewej strony samochód marki Nissan Note. Pojazdem kierował 51- letni mieszkaniec pow. mławskiego, był trzeźwy. W wyniku potrącenia, piesza ze złamaniami nogi i żeber została przewieziona do szpitala w Mławie. Od kobiety pobrano krew do badań na zawartość alkoholu. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.

Policja apeluje do pieszych o zachowanie ostrożności na drodze. Tylko w ciągu ostatniego weekendu policjanci ujawnili ponad 20 wykroczeń popełnionych przez pieszych. Było to m.in. przechodzenie przez jezdnie w miejscy niedozwolonym, nagłe wtargnięcie , nieużywanie elementów odblaskowych po zmierzchu poza terenem zabudowanym.

Policja przypomina – pieszy ma pierwszeństwo przed pojazdem, gdy znajduje się na przejściu dla pieszych, a nie przed przejściem. Wtargnięcie na jezdnię tuż przed nadjeżdżający pojazd jest wykroczeniem drogowym. Nie warto ryzykować, wymuszając nagłe zatrzymanie się kierującego. Wypadki z udziałem pieszych to zdarzenia, które najczęściej kończą się tragedią. Przyczynami tych zdarzeń może być błąd kierowcy, ale także roztargnienie, zamyślenie, brak ostrożności i koncentracji pieszego, zajętego np. rozmową przez telefon, przeglądaniem Internetu czy odpisywaniem wiadomości sms. Brak ostrożności w ruchu drogowych może doprowadzić do nieodwracalnej w skutkach tragedii – warto o tym rozmawiać z bliskimi i przypominać o zasadach bezpieczeństwa.

Źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x