Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Wólka ma swoje rondo w Mławie a Rypin swój wiadukt


Takie właśnie nazwy nadała rada miasta podczas sesji w dniu 26 stycznia rondu u wlotu do Mławy od strony Żuromina oraz leżącemu za rondem wiaduktowi w ciągu ulicy Piłsudskiego.


O nadanie rondu nazwy „Wólka” wnioskowało w maju 2016 roku czworo radnych: Marian Wilamowski, Ryszard Prusinowski, Waldemar Borowski i Monika Brzozowska. W uzasadnieniu przypominając m.in., że w przeszłości wniosek o nadanie właśnie tej nazwy jednemu z rond  w Mławie składali mieszkańcy Wólki i zarząd osiedla.

Pomysł nadania wspomnianemu wyżej rondu lub wiaduktowi nazwy „Rypińskie” wyszedł z kolei od Jacka Białobłockiego. W październiku 2016 roku zwrócił się w tej sprawie do burmistrza, pisząc w uzasadnieniu:

„Prośbę i propozycję motywuję faktem, że już od powstania styczniowego oba miasta łączą przyjazne stosunki. Do czasu reformy administracyjnej, gdy nie było jeszcze powiatu żuromińskiego – oba powiaty sąsiadowały ze sobą, czego pamiątką jest najdłuższa i najważniejsza w Rypinie ulica Mławska, niestety bez wzajemności. Wielu mieszkańców Mławy pochodzi z Rypina, jak chociażby tutejsi Romowie, nieżyjący dyrektor SPZOZ-u Janusz Okoński, aktualnie tam pracujący Krzysztof Pilarski oraz moja skromna osoba”.

Radni miejscy obecni na sesji jednogłośnie podjęli uchwały o nadaniu nowych nazw ulic w Mławie.

Na marginesie sprawy warto przypomnieć, że w ubiegłym roku przez kilka dni na tym właśnie rondzie wisiał kartka z nadaną przez kogoś samozwańczo nazwą „Rondo Agnieszki”. Obecny wiadukt „Rypiński” zasłynął z kolei długotrwałym brakiem oświetlenia oraz co najmniej dwukrotnym paraliżem ruchu kołowego podczas złych warunków pogodowych w trakcie trwającej obecnie zimy.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Ktoś...
Ktoś...
5 lata temu

Pana dyrektora szpitala się trzeba słuchać, wszak ma najwyższe zarobki w tym mieście.
Rondo na Sienkiewicza musi mieć nazwę : Rondo Trzcińskie, wszak to ostatnia kadencja S.K.
Szanowni radni weźcie to pod uwagę i nadajcie taką nazwę temu rondu już teraz, bo później będzie za późno, a te, które powstaje koło w okolicach ul Padlewskiego jest za małe na tak szumną nazwę

Anonimowo
Anonimowo
5 lata temu

Teraz!? Niektórzy radni zapomnieli jak było z nadaniem nazwy dla ronda przy „kauflandzie”, teraz sami występują z inicjatywą a wtedy nie poszanowali woli mieszkańców.

Gość
Gość
5 lata temu
Reply to  Anonimowo

Z tego co pamiętam to na nazwę ronda przy Kauflandzie mieszkańcy mogli oddawać głosy … więc nie wiem o co Ci chodzi.

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x