Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Kariera Provident
Logo
Katolicka Szkoła Podstawowa w Mławie

Dzierzgowo. Rafał Kuciński wygrywa wybory w pierwszej turze


Według jeszcze nieoficjalnych danych nowym wójtem gminy Dzierzgowo wybrany został i to w pierwszej turze Rafał Kuciński. Pokonał swoich dwóch rywali w sposób bardzo zdecydowany, zdobywając ponad 70 % oddanych głosów.

Słoneczne ogrody Mława

To jeszcze wstępne dane zebrane z protokołów obwodowych komisji wyborczych, ale wynika z nich, że uzyskał on 914 głosów, podczas gdy Witolda Bagińskiego poparło 207 wyborców, a Mariusza Zakrzewskiego 167.

Mieszkańcy gminy obdarzyli Rafała Kucińskiego bardzo dużym zaufaniem, a tak wysoki wynik sprawia, że wybory zostały rozstrzygnięte w pierwszej turze.

Nie oznacza to, że nowy wójt obejmie obowiązku natychmiast po ogłoszeniu wyników wyborów. W tej chwili trzeba jeszcze poczekać na oficjalne ogłoszenie wyników wyborów przez Państwową Komisję Wyborczą. Potem najpóźniej w ciągu siedmiu dni od ogłoszenia przewodniczący rady powinien zwołać sesję rady gminy, na której wójt – elekt złoży ślubowanie. Dopiero wtedy może przystąpić do pełnienia funkcji wójta. Ponieważ ustawa o samorządzie gminnym zabrania łączenia mandatów wójta i radnego, w tym przypadku Rafał Kuciński przestanie sprawować mandat radnego powiatowego.

JK

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

25
KOMENTARZE

1500
Gosc

Wybory wygral wspanialy czlowiek. Świetny samorządowiec . Gratulacje panie Rafale. Jest pan osobą którą ta gmina potrzebuje. Pana dobroc charyzma i konsekwentnosc jest tak nam potrzebna. Dziekujemy ze wasze mozna na pana liczyc. Nie ma drugiego takiego urzednika jak pan. Powodzenia.

kobitka

Chciałabym życzyć żeby te wygrane wybory dla Pana Rafała stały się ogromnym dobrem dla wszystkich mieszkańców naszej gminy. Niech podejmuje Pan słuszne decyzje a złe odrzuca, niech ta gmina zmieni się na lepsze. Niech ludzie wspierają Pana w każdych decyzjach.
Gratulacje i moc życzeń!

mieszkanka

Super!! Właściwa osoba na właściwym miejscu… jednak ludzie nie dali się propagandzie;)powodzenia Panie Rafale!!!

sola

W Kamieniu rozpacz. Pewne panie pokazały swój mizerny poziom inteligenci i woski zakres wiedzy. Niech przestano siać płoty zwłaszcza pani co to jej Dzierzgowiaki już poraz kolejny powiedzieli dość

gemi

Zanim się coś napisze,należy sprawdzić swój poziom inteligencji i zajrzeć do słownika ortograficznego..pozdrawiam:)

Banan

Uderz ręką w stół, a nożyce się odezwą.

Zniesmaczony

Kochaniutka osoba dalej się nie poddaje i opowiada głupoty . Kochana pani radzë zaprzestać pogrążania się bo każdy już ma serdecznie dość tych pani mądrości .

R.R

Jak Widać Kamień Jest Podzielony. Kamień Się Cieszy! Gratulacje

zxc

Widać że w mądrość wzięła górę nad głupoto. Dziś mądrzy ludzie dokonali wyboru.

mie

Gratulacje dla wygranego. Ale z innej strony napisze. Patrząc na to ile ludzi młodych przychodzi do wyborów (opinia innych osób, max 10-15 młodych przez cały dzień do wyborów to jest problem my jako gmina tracimy swój kapitał w postaci młodzieży i jak nie będzie możliwości dla nich to pójdą w świat i do Dzierzgowa przyjadą tylko w odwiedziny.

Olo

Gratuluję, oraz życzę powodzenia i wytrwałości.

Feli

Poprzednik to gminę pozostawił tak jakby tornado przeszło. Dziś przed Panem wielkie wyzwanie zwłaszcza uzdrowienie oświaty jak również porządki kadrowe w gminie. Bez takich ruchów to nic nie drgnie w pozytywnym kierunku. Powodzenia

afid

Młodzi potrzebni

Hahahah

Rada Gminy same zuchy w Podstawówce podlizuchy!!!

mieszkaniec

Niestety nie po mojej myśli, ludzie po raz kolejny wybrali „swojaka”. Oby moje przeczucia okazały się błędne, 70% to ogromna odpowiedzialność oby historia się nie powtórzyła i obyśmy się nie zawiedli

Mieszkaniec

Gratulacje !!!!!!!!!!!!!!

mieszkaniec szumska

Brawo Rafal. Wynik swiadczy o wszystkim. Teraz kilku osobomzamkna sie usta. A ja zycze Ci Rafal abys podolal wyzwaniu na ktore sie zdecydowales. Ale wiem jedno ze godnie bedziesz reprezentowal nasza gmine. Zycze sukcesow.

mieszkaniec

A co niektórzy już spakowani ?Dobrze ze anonimowe forum bo ze wstydu innego wyjścia by nie miał-miała.

...

I chociaż dobrze ze nie Bagiński bo to zupełna katastrofa… nawet kilku zdań nie potrafi powiedzieć do rzeczy. Najlepszy Zakrzewski, ale może kolejnym razem ☺

...

Ludzie nie potrafią ocenić sytuacji w której już byli, jednak gratuluję i chciałabym się mylić co do tej osoby.

mel

brawo

Kolega

Gratuluję. Powodzenia.

mieszkaniec gminy

Wyrazy wspolczucia dla nowego wujta wejsc do takiego „bagna” I pracowac z taka rada!!! Nastawiona tylko aby zniszczyc a nic dobrego w rezultacie nie zrobic bo po co…..Kochani mieszkancy wam rowniez wspolczuje.

Bobik

A my współczujemy tobie że masz tak chorą głowę i tyle nienawisci w sobie i złości że nie przeszedł twój kandydat

Xxl

Gratulacje,