Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Dzierzgowo. Rafał Kuciński wygrywa wybory w pierwszej turze


Według jeszcze nieoficjalnych danych nowym wójtem gminy Dzierzgowo wybrany został i to w pierwszej turze Rafał Kuciński. Pokonał swoich dwóch rywali w sposób bardzo zdecydowany, zdobywając ponad 70 % oddanych głosów.

To jeszcze wstępne dane zebrane z protokołów obwodowych komisji wyborczych, ale wynika z nich, że uzyskał on 914 głosów, podczas gdy Witolda Bagińskiego poparło 207 wyborców, a Mariusza Zakrzewskiego 167.

Mieszkańcy gminy obdarzyli Rafała Kucińskiego bardzo dużym zaufaniem, a tak wysoki wynik sprawia, że wybory zostały rozstrzygnięte w pierwszej turze.

Nie oznacza to, że nowy wójt obejmie obowiązku natychmiast po ogłoszeniu wyników wyborów. W tej chwili trzeba jeszcze poczekać na oficjalne ogłoszenie wyników wyborów przez Państwową Komisję Wyborczą. Potem najpóźniej w ciągu siedmiu dni od ogłoszenia przewodniczący rady powinien zwołać sesję rady gminy, na której wójt – elekt złoży ślubowanie. Dopiero wtedy może przystąpić do pełnienia funkcji wójta. Ponieważ ustawa o samorządzie gminnym zabrania łączenia mandatów wójta i radnego, w tym przypadku Rafał Kuciński przestanie sprawować mandat radnego powiatowego.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

25
KOMENTARZE

avatar
1500
Gosc
Gość
Gosc

Wybory wygral wspanialy czlowiek. Świetny samorządowiec . Gratulacje panie Rafale. Jest pan osobą którą ta gmina potrzebuje. Pana dobroc charyzma i konsekwentnosc jest tak nam potrzebna. Dziekujemy ze wasze mozna na pana liczyc. Nie ma drugiego takiego urzednika jak pan. Powodzenia.

kobitka
Gość
kobitka

Chciałabym życzyć żeby te wygrane wybory dla Pana Rafała stały się ogromnym dobrem dla wszystkich mieszkańców naszej gminy. Niech podejmuje Pan słuszne decyzje a złe odrzuca, niech ta gmina zmieni się na lepsze. Niech ludzie wspierają Pana w każdych decyzjach.
Gratulacje i moc życzeń!

mieszkanka
Gość
mieszkanka

Super!! Właściwa osoba na właściwym miejscu… jednak ludzie nie dali się propagandzie;)powodzenia Panie Rafale!!!

sola
Gość
sola

W Kamieniu rozpacz. Pewne panie pokazały swój mizerny poziom inteligenci i woski zakres wiedzy. Niech przestano siać płoty zwłaszcza pani co to jej Dzierzgowiaki już poraz kolejny powiedzieli dość

gemi
Gość
gemi

Zanim się coś napisze,należy sprawdzić swój poziom inteligencji i zajrzeć do słownika ortograficznego..pozdrawiam:)

Banan
Gość
Banan

Uderz ręką w stół, a nożyce się odezwą.

Zniesmaczony
Gość
Zniesmaczony

Kochaniutka osoba dalej się nie poddaje i opowiada głupoty . Kochana pani radzë zaprzestać pogrążania się bo każdy już ma serdecznie dość tych pani mądrości .

R.R
Gość
R.R

Jak Widać Kamień Jest Podzielony. Kamień Się Cieszy! Gratulacje

zxc
Gość
zxc

Widać że w mądrość wzięła górę nad głupoto. Dziś mądrzy ludzie dokonali wyboru.

mie
Gość
mie

Gratulacje dla wygranego. Ale z innej strony napisze. Patrząc na to ile ludzi młodych przychodzi do wyborów (opinia innych osób, max 10-15 młodych przez cały dzień do wyborów to jest problem my jako gmina tracimy swój kapitał w postaci młodzieży i jak nie będzie możliwości dla nich to pójdą w świat i do Dzierzgowa przyjadą tylko w odwiedziny.

Olo
Gość
Olo

Gratuluję, oraz życzę powodzenia i wytrwałości.

Feli
Gość
Feli

Poprzednik to gminę pozostawił tak jakby tornado przeszło. Dziś przed Panem wielkie wyzwanie zwłaszcza uzdrowienie oświaty jak również porządki kadrowe w gminie. Bez takich ruchów to nic nie drgnie w pozytywnym kierunku. Powodzenia

afid
Gość
afid

Młodzi potrzebni

Hahahah
Gość
Hahahah

Rada Gminy same zuchy w Podstawówce podlizuchy!!!

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

Niestety nie po mojej myśli, ludzie po raz kolejny wybrali „swojaka”. Oby moje przeczucia okazały się błędne, 70% to ogromna odpowiedzialność oby historia się nie powtórzyła i obyśmy się nie zawiedli

Mieszkaniec
Gość
Mieszkaniec

Gratulacje !!!!!!!!!!!!!!

mieszkaniec szumska
Gość
mieszkaniec szumska

Brawo Rafal. Wynik swiadczy o wszystkim. Teraz kilku osobomzamkna sie usta. A ja zycze Ci Rafal abys podolal wyzwaniu na ktore sie zdecydowales. Ale wiem jedno ze godnie bedziesz reprezentowal nasza gmine. Zycze sukcesow.

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

A co niektórzy już spakowani ?Dobrze ze anonimowe forum bo ze wstydu innego wyjścia by nie miał-miała.

...
Gość
...

I chociaż dobrze ze nie Bagiński bo to zupełna katastrofa… nawet kilku zdań nie potrafi powiedzieć do rzeczy. Najlepszy Zakrzewski, ale może kolejnym razem ☺

...
Gość
...

Ludzie nie potrafią ocenić sytuacji w której już byli, jednak gratuluję i chciałabym się mylić co do tej osoby.

mel
Gość
mel

brawo

Kolega
Gość
Kolega

Gratuluję. Powodzenia.

mieszkaniec gminy
Gość
mieszkaniec gminy

Wyrazy wspolczucia dla nowego wujta wejsc do takiego „bagna” I pracowac z taka rada!!! Nastawiona tylko aby zniszczyc a nic dobrego w rezultacie nie zrobic bo po co…..Kochani mieszkancy wam rowniez wspolczuje.

Bobik
Gość
Bobik

A my współczujemy tobie że masz tak chorą głowę i tyle nienawisci w sobie i złości że nie przeszedł twój kandydat

Xxl
Gość
Xxl

Gratulacje,