Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Dzierzgowo. Rafał Kuciński wygrywa wybory w pierwszej turze


Według jeszcze nieoficjalnych danych nowym wójtem gminy Dzierzgowo wybrany został i to w pierwszej turze Rafał Kuciński. Pokonał swoich dwóch rywali w sposób bardzo zdecydowany, zdobywając ponad 70 % oddanych głosów.


To jeszcze wstępne dane zebrane z protokołów obwodowych komisji wyborczych, ale wynika z nich, że uzyskał on 914 głosów, podczas gdy Witolda Bagińskiego poparło 207 wyborców, a Mariusza Zakrzewskiego 167.

Mieszkańcy gminy obdarzyli Rafała Kucińskiego bardzo dużym zaufaniem, a tak wysoki wynik sprawia, że wybory zostały rozstrzygnięte w pierwszej turze.

Nie oznacza to, że nowy wójt obejmie obowiązku natychmiast po ogłoszeniu wyników wyborów. W tej chwili trzeba jeszcze poczekać na oficjalne ogłoszenie wyników wyborów przez Państwową Komisję Wyborczą. Potem najpóźniej w ciągu siedmiu dni od ogłoszenia przewodniczący rady powinien zwołać sesję rady gminy, na której wójt – elekt złoży ślubowanie. Dopiero wtedy może przystąpić do pełnienia funkcji wójta. Ponieważ ustawa o samorządzie gminnym zabrania łączenia mandatów wójta i radnego, w tym przypadku Rafał Kuciński przestanie sprawować mandat radnego powiatowego.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
25 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Gosc
Gosc
4 lata temu

Wybory wygral wspanialy czlowiek. Świetny samorządowiec . Gratulacje panie Rafale. Jest pan osobą którą ta gmina potrzebuje. Pana dobroc charyzma i konsekwentnosc jest tak nam potrzebna. Dziekujemy ze wasze mozna na pana liczyc. Nie ma drugiego takiego urzednika jak pan. Powodzenia.

kobitka
kobitka
4 lata temu

Chciałabym życzyć żeby te wygrane wybory dla Pana Rafała stały się ogromnym dobrem dla wszystkich mieszkańców naszej gminy. Niech podejmuje Pan słuszne decyzje a złe odrzuca, niech ta gmina zmieni się na lepsze. Niech ludzie wspierają Pana w każdych decyzjach.
Gratulacje i moc życzeń!

mieszkanka
mieszkanka
4 lata temu

Super!! Właściwa osoba na właściwym miejscu… jednak ludzie nie dali się propagandzie;)powodzenia Panie Rafale!!!

sola
sola
4 lata temu

W Kamieniu rozpacz. Pewne panie pokazały swój mizerny poziom inteligenci i woski zakres wiedzy. Niech przestano siać płoty zwłaszcza pani co to jej Dzierzgowiaki już poraz kolejny powiedzieli dość

gemi
gemi
4 lata temu
Reply to  sola

Zanim się coś napisze,należy sprawdzić swój poziom inteligencji i zajrzeć do słownika ortograficznego..pozdrawiam:)

Banan
Banan
4 lata temu
Reply to  gemi

Uderz ręką w stół, a nożyce się odezwą.

Zniesmaczony
Zniesmaczony
4 lata temu
Reply to  sola

Kochaniutka osoba dalej się nie poddaje i opowiada głupoty . Kochana pani radzë zaprzestać pogrążania się bo każdy już ma serdecznie dość tych pani mądrości .

R.R
R.R
4 lata temu
Reply to  sola

Jak Widać Kamień Jest Podzielony. Kamień Się Cieszy! Gratulacje

zxc
zxc
4 lata temu

Widać że w mądrość wzięła górę nad głupoto. Dziś mądrzy ludzie dokonali wyboru.

mie
mie
4 lata temu

Gratulacje dla wygranego. Ale z innej strony napisze. Patrząc na to ile ludzi młodych przychodzi do wyborów (opinia innych osób, max 10-15 młodych przez cały dzień do wyborów to jest problem my jako gmina tracimy swój kapitał w postaci młodzieży i jak nie będzie możliwości dla nich to pójdą w świat i do Dzierzgowa przyjadą tylko w odwiedziny.

Olo
Olo
4 lata temu

Gratuluję, oraz życzę powodzenia i wytrwałości.

Feli
Feli
4 lata temu

Poprzednik to gminę pozostawił tak jakby tornado przeszło. Dziś przed Panem wielkie wyzwanie zwłaszcza uzdrowienie oświaty jak również porządki kadrowe w gminie. Bez takich ruchów to nic nie drgnie w pozytywnym kierunku. Powodzenia

afid
afid
4 lata temu
Reply to  Feli

Młodzi potrzebni

Hahahah
Hahahah
4 lata temu

Rada Gminy same zuchy w Podstawówce podlizuchy!!!

mieszkaniec
mieszkaniec
4 lata temu

Niestety nie po mojej myśli, ludzie po raz kolejny wybrali „swojaka”. Oby moje przeczucia okazały się błędne, 70% to ogromna odpowiedzialność oby historia się nie powtórzyła i obyśmy się nie zawiedli

Mieszkaniec
Mieszkaniec
4 lata temu

Gratulacje !!!!!!!!!!!!!!

mieszkaniec szumska
mieszkaniec szumska
4 lata temu

Brawo Rafal. Wynik swiadczy o wszystkim. Teraz kilku osobomzamkna sie usta. A ja zycze Ci Rafal abys podolal wyzwaniu na ktore sie zdecydowales. Ale wiem jedno ze godnie bedziesz reprezentowal nasza gmine. Zycze sukcesow.

mieszkaniec
mieszkaniec
4 lata temu

A co niektórzy już spakowani ?Dobrze ze anonimowe forum bo ze wstydu innego wyjścia by nie miał-miała.

...
...
4 lata temu

I chociaż dobrze ze nie Bagiński bo to zupełna katastrofa… nawet kilku zdań nie potrafi powiedzieć do rzeczy. Najlepszy Zakrzewski, ale może kolejnym razem ☺

...
...
4 lata temu

Ludzie nie potrafią ocenić sytuacji w której już byli, jednak gratuluję i chciałabym się mylić co do tej osoby.

mel
mel
4 lata temu

brawo

Kolega
Kolega
4 lata temu

Gratuluję. Powodzenia.

mieszkaniec gminy
mieszkaniec gminy
4 lata temu

Wyrazy wspolczucia dla nowego wujta wejsc do takiego „bagna” I pracowac z taka rada!!! Nastawiona tylko aby zniszczyc a nic dobrego w rezultacie nie zrobic bo po co…..Kochani mieszkancy wam rowniez wspolczuje.

Bobik
Bobik
4 lata temu

A my współczujemy tobie że masz tak chorą głowę i tyle nienawisci w sobie i złości że nie przeszedł twój kandydat

Xxl
Xxl
4 lata temu

Gratulacje,

25
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x