Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Bal karnawałowy w ZPO nr 2


Ciekawą propozycję karnawałowej zabawy przygotowała dla swoich przedszkolaków i uczniów wólczańska szkoła. Jak przystało na bal karnawałowy wszystkie dzieci przyszły ślicznie przebrane w pomysłowe kostiumy.


Dzieci zamienione w księżniczki, policjantów, pszczółki i motylki, piratów i mnóstwo innych postaci z bajek i filmów przyszły wraz z rodzicami i opiekunami 28 stycznia do szkolnej sali gimnastycznej. Zanim jednak rozpoczęła się zabawa prowadzona przez specjalnych animatorów, na dzieci czekał w klasach poczęstunek przygotowany przez ich rodziców.

Nieco później sala gimnastyczna zamieniła się w bajkową scenę, gdzie pośród przygotowanej specjalnie na tę okazję scenografii  już po raz kolejny rodzice i nauczyciele przygotowali dla swoich dzieci spektakl, w którym sami są aktorami. Tym razem zobaczyliśmy przedstawienie „Stoliczku nakryj się”. Tej części zabawy towarzyszyła aukcja laleczek wykonywanych przez dzieci w ramach akcji „Wszystkie kolory świata”, w której uczestniczy szkoła.

Projekt „Wszystkie Kolory Świata” jest odpowiedzią na niezwykle poważny problem rozwoju epidemii chorób rozwijających się w Angoli. Chcemy uświadomić dzieciom i młodzieży, że pomaganie może być przyjemne i wiązać się z pozytywnymi emocjami, a ponadto, że dzięki ich zaangażowaniu można uratować życie dziecka.

Laleczki, które przygotowywane są w ramach projektu, nie są zwykłymi laleczkami. Szmaciane zabawki mają szczególną moc – moc pomagania. Każda z nich może uratować życie dziecka. – Uszyj laleczkę – daj dzieciom nadzieję! – apeluje Majka Jeżowska (Ambasador Dobrej Woli UNICEF).

Taniec jest nieodłącznym elementem każdego balu, nie mogło więc zabraknąć  go i w tym przypadku. Do godziny 20-tej przewidziana była zabawa karnawałowa przy muzyce Zespołu PROFI DANCE.

JK

« 1 z 5 »

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x