Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Działalność sortowni węgla na Wólce będzie zawieszona


To bardzo dobra wiadomość przede wszystkim dla mieszkańców Wólki. Ciechanowska delegatura Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Warszawie zakończyła postępowanie w sprawie sortowni węgla na Wólce prowadzonej przez KTK Polska, spółki zajmującej się sprzedażą węgla z importu na terenie Polski i krajów ościennych.

ZS nr 1 kursy Mława
Reklama


Z materiałów zebranych w trakcie przeprowadzonego postępowania wynika, że będzie wydana decyzja o wstrzymaniu użytkowania instalacji.

Mieszkańcy Wólki wielokrotnie i do różnych instytucji skarżyli się na uciążliwości i szkody jakie ponoszą na skutek zlokalizowania sortowni w bliskiej odległości od zabudowań mieszkalnych.

– 29 grudnia odbyła się rozprawa administracyjna, a obecnie zakończone jest postępowanie w sprawie sortowni węgla spółki KTK Polska zlokalizowanej w Mławie. Zawiadomienie o zakończeniu postępowania KTK odebrało 20 stycznia br. i w ciągu 7 dni mogą wnieść do niego uwagi. Wyniki postępowania wskazują na to, że na podstawie art. 365 ustawy prawo ochrony środowiska zostanie wydana decyzja o wstrzymaniu użytkowania instalacji – informuje Małgorzata Pałka z WIOŚ w Ciechanowie.

Wspomniana decyzja powinna się już za kilka dni pojawić w obrocie prawnym.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Kodek
Kodek
4 lata temu

Dobrze tam nie dało sie przejechać a co mowa mieszkaniu tam

xyz
xyz
4 lata temu

super

Wółczanin
Wółczanin
4 lata temu

Bardzo dobra wiadomość oby takich więcej

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x