Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Alsen komputery Mława
Logo
meblolux

Działalność sortowni węgla na Wólce będzie zawieszona


To bardzo dobra wiadomość przede wszystkim dla mieszkańców Wólki. Ciechanowska delegatura Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Warszawie zakończyła postępowanie w sprawie sortowni węgla na Wólce prowadzonej przez KTK Polska, spółki zajmującej się sprzedażą węgla z importu na terenie Polski i krajów ościennych.

Jolanta Karpińska podziękowania


Z materiałów zebranych w trakcie przeprowadzonego postępowania wynika, że będzie wydana decyzja o wstrzymaniu użytkowania instalacji.

Mieszkańcy Wólki wielokrotnie i do różnych instytucji skarżyli się na uciążliwości i szkody jakie ponoszą na skutek zlokalizowania sortowni w bliskiej odległości od zabudowań mieszkalnych.

– 29 grudnia odbyła się rozprawa administracyjna, a obecnie zakończone jest postępowanie w sprawie sortowni węgla spółki KTK Polska zlokalizowanej w Mławie. Zawiadomienie o zakończeniu postępowania KTK odebrało 20 stycznia br. i w ciągu 7 dni mogą wnieść do niego uwagi. Wyniki postępowania wskazują na to, że na podstawie art. 365 ustawy prawo ochrony środowiska zostanie wydana decyzja o wstrzymaniu użytkowania instalacji – informuje Małgorzata Pałka z WIOŚ w Ciechanowie.

Wspomniana decyzja powinna się już za kilka dni pojawić w obrocie prawnym.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

3
KOMENTARZE

avatar
1500
Kodek
Gość
Kodek

Dobrze tam nie dało sie przejechać a co mowa mieszkaniu tam

xyz
Gość
xyz

super

Wółczanin
Gość
Wółczanin

Bardzo dobra wiadomość oby takich więcej