Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Sprawca rozbicia dwóch radiowozów i budynku komendy w szpitalu ale z zarzutami


Dwudziestoczteroletni kierowca Deawoo Nubiry,  który 1 grudnia ub. roku po szaleńczym rajdzie ulicą Reymonta przeleciał przez ulicę Sienkiewicza i staranował dwa radiowozy stojące przed komendą policji oraz uszkodził budynek przebywa obecnie na leczeniu w szpitalu psychiatrycznym.

kurs koparki koparkoładowarki wlace drogowy Mława
Reklama


Kiedy sprawa znajdzie swój finał przed mławskim sądem na razie jeszcze nie wiadomo. Na tym etapie mławska prokuratura postawiła kierowcy trzy zarzuty. Dwa z nich dotyczą kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, jeden uszkodzenia mienia. Okazuje się bowiem, że w tym samym dniu  został on już wcześniej zatrzymany przez policję podczas kierowania autem w stanie nietrzeźwości.

– Sprawcy tego wypadku postawiono trzy zarzuty. Dwa z art. 178a § 1 oraz jeden z art. 288 §1 KK. Wartość uszkodzonego mienia oszacowano na 30 tys. zł. Obecnie mężczyzna przebywa na leczeniu psychiatrycznym – podaje Krzysztof Molenda Prokurator Rejonowy w Mławie.

Przypomnijmy, do zdarzenia doszło 1 grudnia, o godz. 0:45 przed budynkiem mławskiej komendy przy ul. Sienkiewicza. Kierujący samochodem marki Daewoo Nubira, 24- letni Andrzej Dz., mieszkaniec pow. mławskiego, jadąc ulicą Reymonta nie zatrzymał się przed skrzyżowaniem z ul. Sienkiewicza, przejechał przez chodnik i uderzył w stojące na parkingu przed budynkiem komendy dwa radiowozy, które zostały poważnie uszkodzone. Kierujący nubirą był nieprzytomny, policjanci udzielili mu pierwszej pomocy i wezwali karetkę. 24- latek został przewieziony do mławskiego szpitala. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Pobrano mu krew do badań. W momencie zdarzenia, na parkingu przed komendą nie było żadnych osób, nikt poza nietrzeźwym kierowcą nie ucierpiał w zdarzeniu.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Jarząbek
Jarząbek
3 lata temu

Najlepiej uciec na leczenie psychiatryczne. Znów uniknie odpowiedzialności jak co niektórzy w Mławie. To tak typowa przypadłość w Polsce. Szpital psychiatryczny równa się nietykalność delikwenta.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x