Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Sprawca rozbicia dwóch radiowozów i budynku komendy w szpitalu ale z zarzutami


Dwudziestoczteroletni kierowca Deawoo Nubiry,  który 1 grudnia ub. roku po szaleńczym rajdzie ulicą Reymonta przeleciał przez ulicę Sienkiewicza i staranował dwa radiowozy stojące przed komendą policji oraz uszkodził budynek przebywa obecnie na leczeniu w szpitalu psychiatrycznym.

ZS nr 1 kursy Mława
Reklama


Kiedy sprawa znajdzie swój finał przed mławskim sądem na razie jeszcze nie wiadomo. Na tym etapie mławska prokuratura postawiła kierowcy trzy zarzuty. Dwa z nich dotyczą kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, jeden uszkodzenia mienia. Okazuje się bowiem, że w tym samym dniu  został on już wcześniej zatrzymany przez policję podczas kierowania autem w stanie nietrzeźwości.

– Sprawcy tego wypadku postawiono trzy zarzuty. Dwa z art. 178a § 1 oraz jeden z art. 288 §1 KK. Wartość uszkodzonego mienia oszacowano na 30 tys. zł. Obecnie mężczyzna przebywa na leczeniu psychiatrycznym – podaje Krzysztof Molenda Prokurator Rejonowy w Mławie.

Przypomnijmy, do zdarzenia doszło 1 grudnia, o godz. 0:45 przed budynkiem mławskiej komendy przy ul. Sienkiewicza. Kierujący samochodem marki Daewoo Nubira, 24- letni Andrzej Dz., mieszkaniec pow. mławskiego, jadąc ulicą Reymonta nie zatrzymał się przed skrzyżowaniem z ul. Sienkiewicza, przejechał przez chodnik i uderzył w stojące na parkingu przed budynkiem komendy dwa radiowozy, które zostały poważnie uszkodzone. Kierujący nubirą był nieprzytomny, policjanci udzielili mu pierwszej pomocy i wezwali karetkę. 24- latek został przewieziony do mławskiego szpitala. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Pobrano mu krew do badań. W momencie zdarzenia, na parkingu przed komendą nie było żadnych osób, nikt poza nietrzeźwym kierowcą nie ucierpiał w zdarzeniu.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Jarząbek
Jarząbek
4 lata temu

Najlepiej uciec na leczenie psychiatryczne. Znów uniknie odpowiedzialności jak co niektórzy w Mławie. To tak typowa przypadłość w Polsce. Szpital psychiatryczny równa się nietykalność delikwenta.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x