Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Obchody 154 rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego


Tradycją już jest, że Burmistrz Miasta Mława,  Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej i Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Mławskiej zachęca do pamięci o ważnych dla Polski i Mławy wydarzeniach historycznych.

ZS nr 1 kursy Mława
Reklama


W niedzielę, 22 stycznia br. o godz. o 11 w sali Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej w Mławie odbyło się spotkanie poświęcone 154 rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego.

Przybyłych gości przywitał dyrektor muzeum dr Leszek Arent, który też rozpoczął spotkanie, ciekawie opowiadając o genezie i przebiegu walk powstańczych i poprowadził dyskusję. Następnie uczestnicy, wśród których byli m.in. przedstawiciele władz Miasta Mława, Powiatu Mławskiego, policji, wojska, członkowie Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Mławskiej, stowarzyszeń kombatanckich,  przy Kopcu Powstańców Styczniowych, na płycie poświęconej powstańcom poległym w walkach, złożyli kwiaty i zapalili znicze.

Niestety mławian chętnych do uczczenia rocznicy było niewielu.

RK

Zapisz

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
5 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mario
Mario
4 lata temu

Pan Komendant bardziej przydatny byłby w patrolu na ulicy a nie przy składaniu kwiatów lub zniczy.

Kris
Kris
4 lata temu
Reply to  Mario

No szczególnie ostatnio miał czym się pochwalić w tv mazury jak ogarneli sklep z tv i łup odzyskali poświęcając radiowóz hehe…

vega
vega
4 lata temu
Reply to  Kris

Nie znasz sprawy, nie komentuj, bo głupoty piszesz – proste?

XY..
XY..
4 lata temu
Reply to  vega

Rano był tu jeszcze post o kondycji fizycznej śpiacych policjantach bułkach drzwiach i gałezi. I zniknoł sie he he mam pytanie do admina dlaczego i prośbe po usunieciu powinna pojawić sie informacja usunieto na żądanie np.KPP Mława

admin
admin
4 lata temu
Reply to  XY..

Awaria systemu plików na serwerze zmusiła nas do przywrócenia portalu do stanu z dnia wczorajszego. Niestety część dzisiejszych komentarzy została utracona. Informacja o usterce wyświetla się na sliderze. Za niedogodności przepraszamy.

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x